StoryEditor
Producenci
13.10.2022 00:00

Mary Kay Inc. rozpoczyna Światowy Miesiąc Różnorodności

Firma kosmetyczna działająca w modelu multi-level-marketing, Mary Kay, przedstawia swoje zobowiązania w zakresie różnorodności, równości i inkluzywności oraz działania na rzecz zwiększenia szans kobiet w Mary Kay i poza strukturami firmy.

Spółka Mary Kay Inc., która od lat wspiera feministyczne inicjatywy, wydała oświadczenie w sprawie różnorodności, równości i włączenia społecznego (DEI) w ramach rozpoczęcia Światowego Miesiąca Różnorodności. W ten sposób spółka sygnalizuje poczucie odpowiedzialności za swoje działania w zakresie inkluzywności, różnorodności i równości, które to wartości wdraża wskutek trzech rodzajów inicjatyw. Są to Zrozumienie poprzez Wiedzę, żądanie podejmowania Działań, oraz zrównoważone Zmiany w spółce, wśród partnerów biznesowych i klientów.

„Celem Mary Kay od samego początku jest zmiana status quo – od 1963 r. spółka stwarza możliwości dla kobiet i zróżnicowanych grup odbiorców jej działań. [...] Wiemy, że walka o równość nie kończy się na naszej organizacji i dlatego wspomagamy działania na jej rzecz w społecznościach na całym świecie, z którymi mamy styczność” – oświadczyła Julia A. Simon, dyrektor prawna oraz dyrektor ds. różnorodności i inkluzywności w Mary Kay.

Historia Mary Kay

Mary Kay Ash założyła firmę kosmetyczną w 1963 r., mając na celu zbudowanie przedsiębiorstwa, które umożliwiłoby pracę zarobkową kobiet w zmaskulinizowanym świecie biznesu. Z tego celu powstała firma warta miliardy dolarów, która współpracuje z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w ponad 40 krajach. Mary Kay korzysta z badań naukowych, pozwalających tworzyć wyspecjalizowane produkty do makijażu i pielęgnacji, zapachy i suplementy diety. Firma od początku istnienia obejmuje patronatem akcje związane z badaniami nad chorobami nowotworowymi, pomocą ofiarom przemocy domowej i promowaniu najlepszych standardów biznesowych. Mary Kay ma polski oddział od 13 września 2004 r. i jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej, podobnie jak Amway, Kyäni, Avon czy Monat. Działa ono od 1994 roku i zrzesza największe przedsiębiorstwa sprzedaży bezpośredniej. Ich udział w łącznych obrotach marek działających w modelu MLM w Polsce przekracza 70 proc.

Przeczytaj także: Mary Kay otwiera centrum biurowo-magazynowe w Warszawie, Mary Kay przekaże 60 tys. zł na kursy zawodowe dla wychowanków domów dziecka

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.05.2024 13:19
Marka Handy Lab. w drugie urodziny zapowiada kolejne nowości
Iwona Wójcik, założycielka, prezes Handy Lab. podczas urodzinowego spotkania z mediamiHandy Lab.
Marka Handy Lab. w kolejny rok działalności wchodzi z nowym produktem do pielęgnacji dłoni. Iwona Wójcik, założycielka marki chce jednak rozszerzyć nie tylko dystrybucję marki, ale też wprowadzić ją w nową kategorię.

Handy Lab. to polska marka, której udało się wejść do sieci drogeryjnych mając zaledwie jeden rodzaj produktów – maski do rąk zamknięte w jednorazowych rękawiczkach. Od nich wszystko się zaczęło. Kolejnym produktem był krem do dłoni z filtrami UV,  a nowością jest pielęgnacyjne mydło do rąk zawierające 98 proc. składników pochodzenia naturalnego, w tym prebiotyk z cykorii, kompleks olejków i mleczko migdałowo-ryżowe. W tym Handy Lab. chce się specjalizować – produktach do dłoni, które mają je głęboko pielęgnować i dawać przyjemność z ich używania.

W tym roku marka obchodzi dopiero drugą rocznicę działania. Założycielka i prezes marki, Iwona Wójcik, mówi o planach na kolejne miesiące: W najbliższych planach mamy wprowadzenie nie tylko nowych produktów, ale także zupełnie nowej kategorii, a także nieustanne poszerzanie dystrybucji o kolejne punkty w kraju i zagranicą.  

Marka zaprosiła gości na wspólną celebrację urodzin podczas śniadania w Bistro Green Table w Warszawie. Po części oficjalnej zorganizowano warsztat w duchu less waste przy współpracy z Ceramiką Paradyż. Podczas warsztatu każdy uczestnik przygotował własny spersonalizowany wazon z użyciem elementów płytek ceramicznych, które ze względu na uszkodzenia nie trafiły do sprzedaży.  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.05.2024 12:19
Francuskie firmy szukają dystrybutorów na polskim rynku
Spotkania biznesowe w Ambasadzie Francji w Polsce w ramach ”French Beauty Experience” z udziałem francuskich producentów kosmetyków oraz polskich dystrybutorów i importerów fot. Business France
Przedstawiciele francuskich firm kosmetycznych przyjechali do Polski na spotkania biznesowe poszukując dystrybutorów na naszym rynku. Meetingi w ramach „French Beauty Experience 2024” zorganizowała Business France – agencja rządu francuskiego przy Ambasadzie Francji w Polsce.

Francja jest światowym lider w eksporcie produktów kosmetycznych. Jak podaje Business France, w 2022 roku odnotowała rekordowy wzrost wartości eksportu kosmetyków rok do roku (+18,8 proc.), osiągając wartość 19,2 mld euro. Dla Polski Francja jest drugim największym dostawcą kosmetyków, a jej udział w polskim imporcie w tym sektorze wynosi około 18 proc. 

Nadal producenci z Francji poszukują partnerów na polskim rynku. Spotkania, które mają połączyć ich z polskimi importerami i dystrybutorami organizuje wspomniana Business France – agencja rządu francuskiego przy Ambasadzie Francji w Polsce, której rolą jest promocja międzynarodowego rozwoju francuskich firm.

Ostatnie tego typu wydarzenie pod hasłem „French Beauty Experience 2024” odbyło się 24-25 kwietna br. w siedzibie Ambasady Francji w Polsce i było częścią większego eventu, organizowanego wspólnie przez biura Business France w Warszawie oraz w Pradze – przedstawiciele francuskich firm przyjechali do Polski prosto z podobnych spotkań w stolicy Czech.

Przedstawiciele francuskich marek kosmetycznych wzięli udział w 30 biznesowych spotkaniach. Były to firmy specjalizujące się m.in. w produkcji dermokosmetyków, kosmetyków BIO, ekskluzywnych kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy, ciała i włosów oraz niszowych, ręcznie wytwarzanych perfum. Firmy te nie są jeszcze obecne w Polsce i poszukują partnerów handlowych na naszym rynku.

Importerzy i dystrybutorzy, którzy są zainteresowani wprowadzeniem do Polski francuskich marek, mogą również zapoznać się z ofertami z różnych kategorii na platformie marketplace stworzonej przez Business France: www.marketplace.businessfrance.fr

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
13. maj 2024 14:08