StoryEditor
Producenci
06.02.2024 15:11

Network Magazyn: konsultanci planują pozwać MLM Forever Living

Forever Living to MLM, który w ofercie ma między innymi suplementy diety i kosmetyki. / Forever Living
Jak donosi Network Magazyn, popularny MLM Forever Living, może już niedługo mierzyć się z konkretnymi problemami prawnymi. Kilkudziesięciu konsultantów tej marki zdecydowało się poszukać pomocy prawnej u adwokata i zarzucają firmie korzystanie z tzw. słupów oraz inne uchybienia.

Jak twierdzi Maciej Maciejewski, dziennikarz portalu Network Magazyn, sytuacja kryzysowa w polskim oddziale spółki rozpoczęła się w grudniu zeszłego roku, i od tamtej pory firma nie udzieliła mu żadnego komentarza w tej sprawie, mimo obietnicy ze strony szefowej działu marketingu z dnia 20.12.2023.

Network Magazyn cytuje wiadomość e-mail od rozżalonych „partnerów” Forever Living (pisownia oryginalna), który doprecyzowują, jakie zarzuty stawiają firmie:

Chodzi m.in. o zamawianie produktów powyżej wartości, zakupy produktów na rzecz innych osób, sprzedaż produktów innym FBO [ dystrybutorom - przyp. aut.] oraz w sklepach, aptekach i komisach, wykupywanie premii i awansów, handel za pośrednictwem platform osób trzecich tzw. słupy np. na Allegro, wykorzystywanie znaków towarowych, niezgodne z zasadami działalności wykorzystywanie znaków towarowych forever, wyprowadzanie w błąd co do korzystania z oficjalnej strony Forever przez sklepy online, naruszenie ograniczonej licencji, naruszenie licencji na znak towarowe forever, psucie rynku polskiego i sąsiednich przez nieetycznych sprzedawców, nieprzestrzeganie Zasad Działalności, Kodeksu Etyki oraz Kodeksu PSSB [Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej - przyp. aut.] oraz wiele innych.

Forever Living Products to firma zajmująca się marketingiem wielopoziomowym, założona w 1980 roku w Tempe w Arizonie przez Rexa Maughana. Przez lata marka borykała się z wieloma problemami prawnymi: na przykład w 2004 roku stwierdzono, że roszczenia dotyczące produktów Forever Living naruszają kilka węgierskich przepisów dotyczących reklamy, rejestracji produktów odżywczych i stosowania kosmetyków jako produktów leczniczych. W 2015 roku firma została skrytykowana przez brytyjski Urząd ds. Standardów Reklamowych za składanie fałszywych oświadczeń na temat korzyści zdrowotnych jej produktów, które były sprzedawane jako lekarstwo na różne choroby, od cukrzycy po chorobę Leśniowskiego-Crohna.

W portfolio Forever Living znajdują się głównie produkty na bazie aloe vera i składników pochodzenia pszczelego, w tym suplementy diety, kosmetyki pielęgnacyjne i olejki eteryczne. Jest to jeden z najbardziej popularnych MLMów działających w Polsce obok Oriflame, Mary Kay i Herbalife. Jak głosi oświadczenie dotyczące dochodów na stronie Forever Living,

w przeciętnym miesiącu, 88,6 proc. globalnych nabywców nie uzyskało żadnego znaczącego wynagrodzenia ani dochodów od Forever.

Wg. Network Magazyn Forever Living generuje w Polsce sprzedaż netto na poziomie ok. 100 milionów złotych netto rocznie.

Czytaj także: Network Magazyn: MLMy kosmetyczne działające na polskim rynku przeżywają historyczne wzloty i upadki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.05.2024 14:38
Dove Cameron nową globalną ambasadorką marki Schwarzkopf
Schwarzkopf Professional
Firma Schwarzkopf, będąca częścią koncernu Henkel, wybrała Dove Cameron na swoją globalną ambasadorkę. W ramach współpracy, Cameron będzie promować markę, wykorzystując swoją obecność w mediach społecznościowych, co ma na celu zwiększenie zaangażowania młodszych konsumentów w cyfrowym świecie marki.

Wybór Cameron odzwierciedla aktualny trend w przemyśle kosmetycznym, gdzie celebryci są angażowani do współpracy w celu wzmocnienia strategii marketingowych marek. Dove Cameron, dzięki swojej popularności i aktywnemu zaangażowaniu w mediach społecznościowych, idealnie wpisuje się w rolę ambasadorki, mając znaczący wpływ na obecność Schwarzkopf w kampaniach cyfrowych​.

Dove Cameron, urodzona jako Chloe Celeste Hosterman, jest amerykańską aktorką i piosenkarką, która zdobyła popularność dzięki roli w serialu Disney Channel "Liv i Maddie", gdzie grała podwójną rolę tytułowych bliźniaczek. Za tę rolę zdobyła nagrodę Emmy. Dove również rozwija karierę muzyczną, zarówno solo, jak i w duecie z Ryanem McCartan pod nazwą "The Girl and the Dreamcatcher". Poza swoimi osiągnięciami w dziedzinie aktorstwa i muzyki, Dove Cameron jest również znaną postacią w mediach społecznościowych, gdzie ma szeroką bazę fanów, co czyni ją wpływową osobistością w świecie rozrywki.

Schwarzkopf określił rok 2024 mianem „roku blondynek” w kampanii „What Story Will You Tell?”, która rozpoczęła się 5 marca z udziałem globalnej ambasadorki marki Sofii Vergary i globalnego ambasadora kolorów Chrisa Appletona.  Firma ma teraz nadzieję dotrzeć do szerszej publiczności dzięki kampanii „What Story Will You Tell?”, nawiązując do kariery filmowej, telewizyjnej i muzycznej Dove oraz zachęcając konsumentów do posiadania własnych włosów i opowiadania ich historii.

Czytaj także: Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.05.2024 10:37
Marek Piekarski nowym dyrektorem operacyjnym w Onesano
Marek Piekarski zajmie w Onesano jedno z ważniejszych stanowisk.Onesano
Doświadczony menedżer branży produkcyjnej, Marek Piekarski, obejmuje kluczową rolę w Onesano, innowacyjnej firmie biotechnologicznej specjalizującej się w produkcji naturalnych suplementów diety. Jego nowe stanowisko to dyrektor operacyjny.

Marek Piekarski, menadżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w sektorze produkcyjnym, dołączył do zespołu Onesano jako dyrektor operacyjny. Firma Onesano, znana z innowacyjnego podejścia do biotechnologii oraz produkcji naturalnych suplementów diety, powierzyła Piekarskiemu odpowiedzialność za rozwój biznesu, organizację produkcji, logistykę, zakupy oraz kontrolę jakości. Ta zmiana kadrowa ma na celu dalsze umocnienie pozycji Onesano jako lidera w swojej branży, gdzie kluczową rolę odgrywa wysoka jakość oraz innowacyjność produktów.

Przed dołączeniem do Onesano, Marek Piekarski zdobywał doświadczenie jako plant manager w firmie GEMO POLAND, gdzie zarządzał zespołem liczącym do 420 osób oraz nadzorował kluczowe działy operacyjne. Jego profesjonalizm i skupienie na tworzeniu kultury organizacyjnej sprzyjającej zaangażowaniu i motywacji pracowników zostaną wykorzystane do wprowadzenia Onesano na nowe ścieżki rozwoju. Piekarski jest również specjalistą w zakresie opracowywania zrównoważonych strategii biznesowych z naciskiem na potrzeby klienta.

Onesano z siedzibą w Chorzowie kontynuuje ekspansję, korzystając z nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz innowacyjnych składników, takich jak bioestry i postbiotyki. Zakłady produkcyjne są zlokalizowane w Czechowicach-Dziedzicach. Produkcja odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego, co dodatkowo wzmacnia wizerunek firmy jako odpowiedzialnego producenta w branży biotechnologicznej.

Czytaj także: Technavio: rynek napojów nutrikosmetycznych wzrośnie o 41 proc. dzięki Europie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
27. maj 2024 06:58