StoryEditor
Producenci
13.04.2023 00:00

Pierre Fabre przejmuje markę dermokosmetyków Même

Même Cosmetics kieruje swoją ofertę do kobiet, zwłaszcza tych zmagających się z chorobami. / materiały promocyjne Même
Grupa Pierre Fabre nabyła Même, pierwszą francuską markę dermokosmetyków dla pacjentów doświadczających skutków ubocznych leczenia raka. Jako akcjonariusz mniejszościowy od 5 lat, Pierre Fabre nabył pozostały kapitał od współzałożycieli i funduszu inwestycyjnego Eutopia, specjalizującego się w „wschodzących markach konsumenckich”, za pośrednictwem swojego funduszu Otium Consumer.

Założona w 2017 roku przez Judith Levy Keller i Juliette Couturier, które nadal będą zarządzać firmą, Même podbiła serca osób dotkniętych rakiem, oferując pierwszą gamę produktów do pielęgnacji skóry, skóry głowy i paznokci, opracowaną we współpracy z onkologami i dermatologami, zająć się skutkami ubocznymi leczenia raka. Dzięki zespołom marki Pierre Fabre będziemy w stanie wypracować doskonałe synergie, aby przyspieszyć nasz rozwój, szczególnie na froncie międzynarodowym, i urzeczywistnić nasze marzenie: udostępnić Même tym, którzy tego potrzebują, na całym świecie i przez wiele lat w przyszłości – powiedziały Judith Levy Keller i Juliette Couturier, współzałożycielki Même.

Marka narodziła się po bolesnych osobistych doświadczeniach współzałożycieli. Judith Levy i Juliette Couturier mają doświadczenie z pierwszej ręki w zakresie fizycznych (niekorzystny wpływ na skórę, błony śluzowe i włosy) i psychologicznych trudności, z którymi często spotykają się pacjenci z rakiem, zarówno podczas leczenia, jak i po nim. Nie pogodzili się z porażką i stworzyli gamę dermokosmetycznych produktów do pielęgnacji i makijażu opartych na naturalnych składnikach, których receptury zostały przetestowane, aby zagwarantować tolerancję i skuteczność. Według Frédérica Ennabli, dyrektora generalnego Pierre Fabre, Même – która stała się marką referencyjną, jeśli chodzi o leczenie skóry uszkodzonej przez leczenie przeciwnowotworowe – doskonale wpisuje się w misję Pierre Fabre Dermo-Cosmetics polegającą na dostarczaniu rozwiązań dla problemów skórnych i poprawić życie pacjentów i konsumentów.

Przejęcie Même przez Pierre Fabre sygnalizuje kontynuację partnerstwa handlowego podpisanego w grudniu 2017 roku. Przez trzy lata sieć sprzedaży marki Eau Thermale Avène wprowadzała filozofię i produkty Même do aptek i drogerii. Dziś marka oferuje portfolio 46 produktów w 4800 aptekach i drogeriach, a także w swoim sklepie internetowym. Marka jest już dystrybuowana w 10 innych krajach (Niemcy, Belgia, Szwajcaria, Maroko, Rumunia, Czechy, Irlandia, Hiszpania, Włochy i ostatnio Chiny) ze znacznym potencjałem wzrostu na wielu rynkach.

Czytaj także: Pierre Fabre zwiększa przejrzystość swoich produktów dzięki narzędziu do oceny wpływu na środowisko

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.05.2024 01:36
Julia Wieniawa ambasadorką L‘Oréal Paris
Julia Wieniawa, artystka młodego pokolenia, aktorka i piosenkarka, została ambasadorką L‘Oréal ParisL‘Oréal Paris
Julia Wieniawa, utalentowana i wszechstronna artystka młodego pokolenia, została ambasadorką L‘Oréal Paris. Konsekwencja, odwaga, upór i przywiązanie do wartości, które doprowadziły ją do wysokiej pozycji w branży, zadecydowały także o tym, że stała się twarzą najcenniejszej marki kosmetycznej na świecie.

Julia Wieniawa nie tylko gra i śpiewa, ale także trafia do młodego pokolenia, idealnie pasuje do marki, która swoje działania skupia wokół hasła: „Ponieważ jesteś tego warta”. Ten rozpoznawalny na całym świecie slogan od początków L’Oréal Paris jest wyrazem  wsparcia kobiet, żeby osiągały swoje cele i żyły zgodnie ze swoimi zasadami i marzeniami. Julia stale się rozwija, próbuje nowych rzeczy i podejmuje się nowych wyzwań. Współpraca z L‘Oréal Paris to sposób, żeby wartości, które łączą ją z marką, wybrzmiały jeszcze bardziej.

image
Julia Wieniawa zdaniem L‘Oréal Paris swoimi działaniami idealnie pokazuje, co znaczy hasło "Jestem tego warta"
L‘Oréal Paris
Sukces, który osiągnęła Julia nie sprawił, że stała się kimś niedostępnym. Buduje społeczność, w której nie kreuje się na nieosiągalny ideał. Przyznaje się do słabości i problemów, które nie znikają wraz z zawodowymi osiągnięciami. Pokazuje cienie i blaski sławy.

Nie ukrywa, że jej życie zawodowe jest bardzo intensywne i wymagające, więc podkreśla znaczenie nie tylko pielęgnowania zdrowia w kontekście fizycznym, ale również tego psychicznego. Julia w tym celu nie tylko sięga po pomoc ekspertów, ale także stawia na małe przyjemności. Chwile dla siebie to jedna z inspiracji, którą można bez trudu przenieść do własnego życia. Nie muszą to być bowiem zajęcia z jogi na Bali, ale nawet domowa pielęgnacja, która pozwoli skupić się na sobie i da podwójną przyjemność na poziomie cielesnym i duchowym. Fakt, że Julia nie ucieka od problemów, może pomóc otworzyć oczy wielu kobietom, które wcześniej nie zauważały problemów u siebie.

Julia Wieniawa pomimo młodego wieku jest nie tylko dojrzałą artystką, ale również taką samą kobietą. Nauczyła się nie tylko kreować otaczającą ją rzeczywistość, ale również uciekła od schematów myślenia, w których dorastała. Najważniejsze było uwolnienie się od przekonania, że okazywanie emocji jest słabością.

Przez ukrywanie tego narosło przekonanie, że sukces przyszedł jej łatwo, co w nie jest prawdą. Odbiorcy otrzymywali tylko efekt jej pracy, ale nie widzieli całej drogi, a ta bywała wypełniona porażkami czy gorszymi momentami, które miewa każdy. Julii udało się wyrwać z takiego schematu, ale w dzisiejszych czasach wciąż nie każdy potrafi mówić o słabościach. Ambasadorka L‘Oréal Paris daje zatem przykład, który współcześnie ma szczególne znaczenie dla młodych kobiet.

Czytaj także: Iga Świątek została pierwszą polską ambasadorką marki Lancôme

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.05.2024 15:36
Dove wchodzi w nową kategorię produktową: dezodoranty do całego ciała
Nowa formuła dezodorantu ma pomóc walczyć z potliwymi okolicami ciała, które do tej pory nie miały dedykowanych produktów.Dove
Marka Dove, należąca do Unilever, wprowadza nową linię dezodorantów do całego ciała, przeznaczonych do stosowania na piersi, plecy, uda, stopy oraz zewnętrzne okolice intymne. Dezodoranty są przebadane i zatwierdzone przez dermatologów, absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemny zapach.

Marka Dove, będąca częścią koncernu Unilever, wprowadza na rynek innowacyjną serię dezodorantów do całego ciała. Produkty te są przeznaczone do stosowania na różne partie ciała, w tym piersi, plecy, uda, stopy, a także zewnętrzne okolice intymne. Biorąc pod uwagę wielkość i globalną rozpoznawalność marki, wejście w nową, specjalistyczną kategorię produktową może spowodować powstanie ogólnoświatowego trendu w tym kierunku.

Pranav Chandan, dyrektor ds. dezodorantów w firmie Unilever na USA, powiedział:

Mniej niż 1 proc. potu wytwarzanego przez nasze ciało pochodzi spod pach. Pot powoduje nieprzyjemny zapach, a często także uczucie skrępowania, które może powstrzymywać kobiety od codziennych zajęć. Dezodoranty Dove do całego ciała zostały zaprojektowane, aby pomóc kobietom w codziennym funkcjonowaniu w zaufaniu i komforcie.

Dermatologicznie zatwierdzone dezodoranty skutecznie absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemne zapachy bezpośrednio u ich źródła. Wyróżniają się formułami wolnymi od aluminium, wzbogaconymi o witaminy B3 i E, które dodatkowo pielęgnują skórę. Kolekcja obejmuje dwa nowe formaty dezodorantów, gwarantujące 72-godzinną ochronę przed nieprzyjemnym zapachem, oferując tym samym długotrwałą świeżość i komfort użytkowania.

Obecnie globalny rynek antyperspirantów i dezodorantów jest wyceniany na około 30,49 miliarda dolarów w 2022 roku i oczekuje się, że będzie się dynamicznie rozwijał, osiągając wartość 44,95 miliarda dolarów do 2031 roku przy CAGR wynoszącym 5,31 proc. od 2024 roku​ (wg. Research & Markets)​​. Wzrost ten napędzany jest rosnącą świadomością higieny osobistej oraz rosnącym zapotrzebowaniem na produkty bez aluminium i zawierające naturalne składniki, które są uważane za bardziej przyjazne dla zdrowia​. Ponadto, innowacje w zakresie formuł i opakowań, takie jak wprowadzenie aerozoli bez aluminium i naturalnych składników, przyczyniają się do zwiększenia popularności tych produktów. Rynki w Ameryce Północnej i Europie, ze względu na wysoką świadomość higieny osobistej i rosnącą siłę nabywczą konsumentów, odgrywają kluczową rolę w rozwoju tego sektora​.

Czytaj także: Czy używanie antyperspirantów jest bezpieczne? Dermatolog rozwiewa mity o tych kosmetykach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. maj 2024 18:38