StoryEditor
Producenci
28.07.2023 09:50

Sol De Janeiro napędza dwucyfrowy wzrost sprzedaży L’Occitane w I kwartale 2024 r.

W pierwszym kwartale roku finansowego 2024 L’Occitane zanotował obiecujący start, osiągając dwucyfrowy wzrost sprzedaży. / voyages provence, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons
L’Occitane odnotował dobry początek roku obrotowego 2024 po odnotowaniu dwucyfrowego wzrostu sprzedaży w pierwszym kwartale handlowym. Sprzedaż wzrosła o 20,2 proc. do 502,2 milionów euro w ciągu trzech miesięcy zakończonych 30 czerwca, co było spowodowane „wybitnymi” wynikami Sol de Janeiro. Brazylijska marka produktów do pielęgnacji skóry odnotowała wzrost sprzedaży o 171 proc. do 113 milionów euro i skorzystała z wysokiej sprzedaży swojej podstawowej gamy produktów oraz nowych premier, w tym mgiełek zapachowych wprowadzonych na rynek w maju.

L’Occitane zanotował udany początek roku obrotowego 2024, osiągając dwucyfrowy wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale. Przychody wzrosły o 20,2 proc. osiągając 502,2 milionów euro w okresie trzech miesięcy zakończonym 30 czerwca, co było rezultatem „wybitnych” wyników marki Sol de Janeiro. Brazylijska firma, specjalizująca się w produktach do pielęgnacji skóry, odnotowała wzrost sprzedaży o aż 171 proc., osiągając 113 milionów euro, dzięki wysokiej sprzedaży swojej podstawowej linii produktów oraz wprowadzeniu na rynek nowych produktów, w tym mgiełek zapachowych, które zostały wprowadzone w maju.

Elemis również odnotował dwucyfrowy wzrost, przy stałym wzroście sprzedaży o 23,6 proc. w I kwartale. W ciągu kwartału marka kosmetyczna odnotowała poprawę w handlu w Chinach, ponieważ kraj nadal się otwiera i wychodzi z pandemii Covid-19. L‘Occitane en Provence odnotował szczególnie wzrost na rynku, ze sprzedażą wyższą o 4,4 proc. Wyniki firmy w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych również wzrosły odpowiednio o 27,9 proc. i 19,9 proc., dzięki wzrostowi sprzedaży internetowej.

Pozytywny początek roku nastąpił po tym, jak L’Occitane odnotował 23 proc. spadek zysków w roku finansowym 23. Spadek dochodów do 239,1 mln euro został przypisany zbyciu rosyjskiego ramienia L’Occitane i wynikającej z tego utraty udziałów od podmiotów stowarzyszonych w kraju. Odpisy z tytułu utraty wartości przez dwie nierentowne marki, Melvita i LimeLife, również przyczyniły się do zmniejszenia zysków w ciągu roku. Wyniki sprzedażowe właściciela marki wypadły lepiej, zwiększając się o 19,8 proc. do 2,1 mld euro w obliczu rosnącej globalnej inflacji i trwającego kryzysu kosztów utrzymania. Pomogły w tym również solidne wyniki Sol de Janeiro, które odnotowały wzrost sprzedaży o 135,2 proc. w 2023 r.

Czytaj także: Francuski L‘Occitane ujawnia kulisy sprzedaży rosyjskiej części biznesu

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.03.2024 14:15
Helena Rubinstein ogłasza Michelle Yeoh nową ambasadorką
„Dołączenie do marki, która celebruje niezrównaną siłę i promienną pewność siebie drzemiącą w każdej kobiecie, jest dla mnie czymś bardzo naturalnym i oczywistym” – powiedziała Yeoh.Naomi Lipowski, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons
Marka kosmetyczna Helena Rubinstein mianowała zdobywczynię Oscara, aktorkę Michelle Yeoh, na swoją najnowszą ambasadorkę marki. Pierwsza kampania gwiazdy filmu „Wszystko wszędzie naraz” z marką zadebiutuje w przyszłym miesiącu, a szczegóły nie są jeszcze znane.

Helena Rubinstein, marka należąca do L‘Oréal stwierdziła, że Yeoh „ucieleśnia wartości marki, takie jak determinacja, wiara w siebie, śmiałość i odporność”, a jej doświadczenia podobno odzwierciedlają doświadczenia założycielki marki o tej samej nazwie, Amerykanki polskiego pochodzenia.

61-latka zyskała sławę dzięki rolom w takich filmach jak "Przyczajony tygrys, ukryty smok" i "Wyznania gejszy." W 2022 roku przeszła do historii jako pierwsza Azjatka, która zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki za rolę w filmie „Wszystko wszędzie, wszystko na raz”.

 

Yeoh nie są obce kampanie kosmetyczne, ponieważ w 2023 r. wystąpiła jako twarz marki produktów do pielęgnacji skóry La Mer. Wcześniej była także ambasadorką luksusowej marki kosmetyków Guerlain w 2011 r. W 2022 r. magazyn Time umieścił ją na swojej corocznej liście na jednej ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie oraz określił jako Ikonę Roku.

Helena Rubinstein, marka należąca od 1984 roku do L’Oréal, właśnie dołączyła do elitarnego portfolio marek francuskiego giganta kosmetycznego, wartego miliardy euro. 132-letnia marka jest obecnie wiodącym graczem w dziedzinie pielęgnacji skóry na arenie międzynarodowej dzięki repozycjonowaniu w kategorii o wysokim prestiżu, naciskowi na innowacje naukowe i sięganiu głęboko do swoich korzeni. Według źródeł branżowych do kluczowych rynków marki należą Chiny kontynentalne, Hongkong, Japonia, Tajwan i Korea Południowa.

Czytaj także: Helena Rubinstein współpracuje z Francuskim Narodowym Centrum Badań Naukowych nad wykorzystywaniem roślinnych komórek macierzystych

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
01.03.2024 11:31
The Body Shop w Polsce funkcjonuje bez zmian. Problemy brytyjskiego oddziału nie mają wpływu na franczyzy w innych krajach
The Body Shop ma  obecnie około 3 tys. sklepów w ponad 70 krajach na całym świecie. W Polsce jest ich 15wiadomoscikosmetyczne.pl
Sieć The Body Shop zamknie 75 sklepów w Wielkiej Brytanii i zwolni 489 pracowników – donosi dziennik „Rzeczpospolita”. Równocześnie uspakaja, że problemy finansowe brytyjskiego oddziału nie mają mieć wpływu na franczyzy w innych krajach, w tym także w Polsce, gdzie nie ma na razie mowy o zamykaniu sklepów.

Na portalu wiadomościkosmetyczne.pl niedawno pisaliśmy, że ciemne chmury zbierają się nad belgijskim oddziałem The Body Shop: po postępowaniach upadłościowych w Niemczech i Wielkiej Brytanii sieć zamyka obecnie także część swoich belgijskich sklepów stacjonarnych i sklep internetowy.

Czytaj też: The Body Shop zamyka sklepy w Belgii (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Jednak dziennik „Rzeczpospolita” uspakaja, że problemy finansowe brytyjskiego oddziału firmy mają nie mieć wpływu na franczyzy w innych krajach, w tym także w Polsce, gdzie nie ma na razie mowy o zamykaniu sklepów.

Równocześnie donosi, że w związku z postępowaniem upadłościowym brytyjskiego oddziału, The Body Shop zamknie w Wielkiej Brytanii 75 sklepów (pozostawiając pozostałych 116). Oznacza to, że w połączeniu z cięciami kosztów w centrali firmy zwolnionych zostanie od 750 do 800 osób.

„Rzeczpospolita” cytuje też Tony‘ego Wrighta z FRP Advisory (właściciel marki i sieci sklepów The Bosy Shop), który zdradził, że działania polegające na dostosowaniu rozmiaru portfolio sklepów The Body Shop w Wielkiej Brytanii mają ustabilizować działalność firmy i jej dalszy rozwój.

Czytaj też: Dostawcy The Body Shop obawiają się strat z tytuły niezakupionych składników (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dziennik przypomina, że The Body Shop było niezwykle popularną siecią w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Jednak po pojawieniu się konkurencji w postaci Lush i Rituals radziła sobie coraz gorzej. Obecnie ma około 3 tys. sklepów w ponad 70 krajach na całym świecie. W Polsce jest ich 15.

Czytaj też: Next rozważa zakup The Body Shop (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
01. marzec 2024 17:58