StoryEditor
Producenci
16.11.2022 00:00

To już oficjalne! Estée Lauder jest nowym właścicielem marki Tom Ford

Firma Estée Lauder Companies Inc. ogłosiła dzisiaj, że podpisała umowę nabycia marki Tom Ford. Transakcja transformacyjna ustanowi jej wieloletniego partnera, The Estée Lauder Companies, jako jedynego właściciela marki Tom Ford i całej jej własności intelektualnej. Płacąc 2,3 miliarda dolarów za zakup luksusowej marki modowej, kosmetycznej i okularów, Lauder przelicytował rywala Keringa, który został ogłoszony na początku tego miesiąca jako lider w wyścigu o przejęcie marki Tom Ford.

Zakup marki Tom Ford przez Estée Lauder i przedłużenie umów obecnych partnerów licencyjnych pozwoli na ciągłość i dalszą ewolucję brandu. Ermenegildo Zegna Group i Marcolin SpA zawarły długoterminowe umowy licencyjne odpowiednio na brandy odzieży i okularów Tom Ford.

Transakcja wyceniła całe przedsiębiorstwo na 2,8 miliarda dolarów. Kwota do zapłaty przez Estée Lauder za przejęcie wynosi około 2,3 miliarda dolarów, po odliczeniu 250 milionów dolarów płatności na rzecz Estée Lauder w momencie zamknięcia transakcji przez Marcolin S.p.A. Estée Lauder spodziewa się sfinansować kupno poprzez połączenie gotówki, debetów i 300 mln dolarów odroczonych płatności na rzecz sprzedawców, których termin płatności przypada na lipiec 2025 r. To największe do tej pory przejęcie Estée Lauder, po decyzji o kupnie za 2,2 miliarda dolarów większościowej pozycji w Deciem w 2021 r.

Zgodnie z umową Tom Ford, założyciel i dyrektor generalny Tom Ford International, będzie nadal pełnić funkcję kreatywnego dyrektora marki po zamknięciu i do końca kalendarzowego 2023 r. Domenico De Sole, prezes Tom Ford International, pozostanie konsultantem w tym samym okresie. Deal przewidywał także przedłużenie umów licencyjnych; Marcolin jest licencjobiorcą okularów od 2005 roku, a Zegna ma licencję na odzież męską Toma Forda od około 2006 roku. Teraz będzie odpowiedzialna za cały biznes modowy Toma Forda.

Tom Ford stwierdza: „Nie mógłbym być bardziej zadowolony z tego przejęcia, ponieważ The Estée Lauder Companies jest idealnym domem dla marki. Byli wyjątkowymi partnerami od pierwszego dnia, kiedy założyłem firmę i jestem podekscytowany widząc ich jako kadrę zarządczą w kolejnym rozdziale marki Tom Ford”.

Czytaj także: Estée Lauder wciąż wśród firm w kolejce do zakupu marki Tom Ford

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 17:10
Paryski event Vichy połączył lekarzy i medinfluencerów
Do Paryża zostali zaproszeni twórcy współpracujący z marką. Ambasadorka Liftactiv B3 – Aleksandra Żebrowska oraz Liftactiv Collagen Specialist – Paulina Krupińska, a także influencerzy i osobowości medialne, takie jak Lila Grochowska, Klaudia El Dursi oraz Łukasz Trochonowicz.fot. Stephane Sby Balmy
Ponad 250 osób z 20 krajów wzięło udział w międzynarodowym evencie V.I.C (Vichy Integrative Center) w Paryżu, którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o dążeniu do kompleksowego podejścia do zdrowia. Organizująca event marka Vichy Laboratoires zaprezentowała także swoje innowacje, w tym narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji.

Francuska marka dermokosmetyczna Vichy Laboratoires, działająca na rynku od 93 lat, zorganizowała w Paryżu dwudniowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), by podjąć dyskusję o kompleksowym podejściu do zdrowia. W międzynarodowym evencie wzięło udział ponad 250 osób z 20 krajów.

W dniach 24 i 25 kwietnia w Paryżu odbyło się, międzynarodowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o kompleksowym podejściu do zdrowia.  

image
fot. Stephane Sby Balmy
Panel “Integrative Talks" był okazją do wysłuchania inspirujących prezentacji ekspertów oraz specjalistów z obszaru zdrowia. Edukacyjny segment otworzył globalny prezes Vichy, Vincent Chauvière, omawiając misję marki, którą jest wspieranie w dążeniu do poprawy zdrowia skóry, niezależnie od etapu życia. Pochodząca z Polski międzynarodowa dyrektor komunikacji medycznej Vichy, Paulina Andrycz, wyjaśniła, w jaki sposób marka realizuje swoją misję w obszarze integracyjnego podejścia do zdrowia. Jessie Inchauspé,  biochemiczka i autorka bestsellera Glucose Revolution, która w social mediach występuje jako @glucosegoddesl, odpowiedziała na najważniejsze pytania dotyczące zdrowia i odżywiania.

Medfluencerzy: dr Mamina Turegano (dermatolożka i internistka), dr Luke J. Maxfield (dermatolog), dr Aamna Adel (dermatolożka), a także psychiatra dr Judith Joseph dzielili scenę  z zespołem komunikacji medycznej Vichy, wspólnie obalając mity na temat kolagenu w pielęgnacji skóry i wypadaniu włosów.

image
Stephane Sby Balmy
Na paryskim wydarzeniu polską medycynę reprezentowali dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog oraz lekarz medycyny estetycznej, dr n.med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarka medycyny estetycznej, a także farmaceutki – Magdalena WieliczkoKatarzyna Silczuk.

Uczestnicy spotkania poznali także innowacje, które Vichy Laboratoires właśnie wprowadza na rynek. Wśród nich znalazło się narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji z 50-krotnym przybliżeniem oraz trzema różnymi trybami oświetlenia ScalpConsult Pro, które ma za zadanie pomóc farmaceutom i dermatologom analizować osiem najczęstszych problemów związanych z włosami i skórą głowy, wesprzeć w diagnozowaniu ich i rekomendowaniu najbardziej dopasowanych do potrzeb produktów.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. maj 2024 22:35