StoryEditor
Producenci
01.05.2023 00:00

TOP 10 artykułów kwietnia 2023: H&M Beauty, Woolworth, Super-Pharm i Kasia Cichopek

W kwietniu na naszym portali królowały ekspertki i eksperci. Zapraszamy do przypomnienia sobie lub zapoznania się z naszymi najczęściej czytanymi artykułami: znajdziecie w nich wypowiedzi Moniki Kolaszyńskiej, Krzysztofa Bożka, Remigiusza Chrzanowskiego, Tomasza Kozaka czy Marioli Barzyk-Libury.

1. H&M Beauty otwiera pierwsze stacjonarne drogerie

Dywizja kosmetyczna modowego koncernu H&M ogłosiła, że otwiera stacjonarne drogerie. Dotychczas kosmetyczne działy były dostępne w odzieżowych sklepach H&M. Teraz będą funkcjonować jako odrębne placówki, oferujące szeroki wybór produktów kosmetycznych H&M oraz wiodących marek kosmetycznych z kraju i zagranicy.

2. Super-Pharm wprowadza na rynek nowy format sklepów

– Wkrótce będziemy otwierać nowy koncept sklepów. Będą to sklepy bez aptek, w koncepcie premium, będziemy się skupiać nad szeroko rozumianą ofertą kosmetyczną skupioną wokół potrzeb skóry. Powstanie dedykowany brand pod nowy koncept, ale pod parasolem Super-Pharm. W ten sposób chcemy dostosować się do sytuacji, którą mamy na rynku – powiedziała prezeska Monika Kolaszyńska dla portalu.

3. Sylveco wyprodukowało kosmetyki dla Kasi Cichopek. Markę Ya Naturalna sprzedają drogerie Natura

Kasia Cichopek wprowadziła na rynek naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy oparte na ekstrakcie z bursztynu i pigwy. Kosmetyki zostały wprowadzone na rynek 1 kwietnia i nie był to żart primaaprilisowy. Kosmetyki można nabyć w sklepach stacjonarnych i internetowym sklepie sieci Natura. Producentem kosmetyków jest firma Sylveco.

4. Krzysztof Bożek, YSL & Prada Beauty: Rynek kosmetyków selektywnych w Polsce nabiera rozpędu

Polska staje się jednym z głównych graczy na rynku kosmetyków luksusowych. Mimo pędzącej inflacji konsumentki nie chcą oszczędzać na produktach, które poprawiają im samopoczucie i otwierają drzwi do świata aspiracji. Działa więc ekonomiczna teoria zwana „efektem szminki”, tyle że miejsce kolejnej pomadki zajął pielęgnacyjny podkład, który stał się inwestycją w młody wygląd skóry – wyjaśnia Krzysztof Bożek, brand business director marek YSL Beauty & Prada Beauty.

5. Remigiusz Chrzanowski, DrEcom: To jest czas walki o pozycję lidera e-commerce w kategorii Zdrowie i Uroda

Rossmann mógłby zawalczyć o pozycję lidera w e-commerce w kategorii Zdrowie i Uroda, gdyby tylko chciał. Na razie wyprzedzają go Gemini i DOZ. Hebe i Super-Pharm mają szansę wskoczyć do czołówki. Kanał online ma nadal duży potencjał rozwoju. Ci, którzy inwestują w e-commerce mogą osiągać kilkudziesięcioprocentowe wzrosty. Ci, którzy osiedli na laurach będą tracić, bo dynamika rynku słabnie – mówi Remigiusz Chrzanowski, ekspert i konsultant w e-commerce, właściciel firmy doradczej  DrEcom, wcześniej zarządzający obszarem e-commerce m.in. dla DOZ,Super-Pharm i Apteki Gemini.  

6. Mariola Barzyk-Libura, wszystko.pl: Zdrowie i Uroda to strategiczna kategoria na naszej platformie

Mariola Barzyk-Libura, dyrektorka e-commerce platformy handlowej wszystko.pl, twierdzi, że dominację gigantów na rynku handlowym mogą zakłócić kolejni duzi gracze. Wszystko.pl, platforma handlowa wspierana przez potężną firmę technologiczną Comarch, planuje debiut na rynku w czerwcu i obecnie przeprowadza testy z udziałem sprzedawców. Priorytetową kategorią na platformie jest Zdrowie i Uroda, która już teraz jest najlepiej zaopatrzona.

7. Tomasz Kozak, Douglas: Nasze działania z markami to przełom w doradztwie i doświadczeniach zakupowych

Chcemy, żeby klient, który do nas przychodzi świetnie się bawił, ale przede wszystkim, aby wychodził z wiedzą na temat produktu oraz jak go stosować – mówi Tomasz Kozak, customer experience manager w Douglas Polska. 

8. Miya szykuje się do przejęć. Rozmawia już z kilkoma celami akwizycyjnymi

Firma inwestycyjna TDJ, która w maju 2021 roku nabyła spółkę Kanani Europe wraz z marką Miya, szuka kolejnych okazji inwestycyjnych na rynku kosmetycznym. Jak donosi Puls Biznesu, TDJ interesuje się zarówno mniejszymi graczami z dużym potencjałem, jak i największymi graczami na rynku kosmetycznym.

9. Surowce kosmetyczne poszukiwane „na już” – technolodzy pod ogromną presją

Badanie Potrzeb Technologów przeprowadzone przez Cosmetosafe Consulting wykazało, że największymi wyzwaniami dla technologów odpowiedzialnych za tworzenie receptur kosmetyków są poszukiwania zamienników surowców w trybie "na już", zaburzenia w łańcuchach dostaw oraz zmienność cen.

10. Woolworth w Polsce - znamy daty i lokalizacje!

Woolworth, niemiecki dyskont niespożywczy, pojawi się w Polsce jeszcze w tym roku. Znane są już daty otwarć i lokalizacje czterech sklepów w największych miastach. Oferta sklepów będzie obejmować produkty gospodarstwa domowego, odzież, dodatki oraz ciekawą ofertę kosmetyczną.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.07.2025 16:35
Kosmetyki marki Runmageddon? Marka eventowo-sportowa wkracza w nowe segmenty
Czy Runmageddon stanie się konkurentem globalnych graczy w segmencie kosmetyków sportowych?DALL-E

Do zarządu spółki Runmageddon S.A. wszedł Milivoj Puškar, obejmując nowo utworzone stanowisko chief commercial & brand officera (CC&BO). To pierwszy od dwóch lat awans na poziomie zarządu i jednocześnie jedyna zmiana personalna ogłoszona w 2025 r. przez organizatora największych w Polsce biegów z przeszkodami.

Wprowadzenie Puškara zbiega się z wdrożeniem nowej strategii biznesowej. Runmageddon deklaruje odejście od modelu stuprocentowo eventowego na rzecz kompleksowego rozwoju marki i jej filarów. – „Uświadomienie sobie wartości brandu skłoniło mnie do komercjalizacji Runmageddonu” – podkreśla założyciel spółki Jarosław Bieniecki. Firma zamierza uporządkować portfolio tak, aby przychody nie zależały wyłącznie od kalendarza imprez.

Założyciel marki Runmageddon w wypowiedzi dla Wirtualnemedia.pl tłumaczy swoje zamierzenia:

Filary naszego brandu można podzielić na dwie kategorie [...] Po pierwsze to retail, w którym chcemy wprowadzać na rynek produkty z brandem Runmageddon, takie jak żywność funkcjonalna, suplementy, zdrowe słodycze, kosmetyki. Po drugie — stawiamy mocno na Generację Runmageddonu, pod którą kryje się m.in. organizacja darmowych wydarzeń dla ponad 40 tys. dzieci w 2026 roku.

Kluczowym krokiem jest przesunięcie 7 obszarów kompetencyjnych – komunikacji, brandingu, sprzedaży, SSC, B2C, B2B oraz IT – do holdingu Runmageddon. Natomiast spółka zależna Extreme Events skoncentruje się wyłącznie na logistyce cyklu biegów w kilkunastu lokalizacjach w całym kraju. Pozwoli to, według zarządu, ograniczyć koszty operacyjne nawet o kilkanaście procent i równolegle zwiększyć tempo prac nad nowymi przedsięwzięciami.

Jednocześnie spółka buduje fundamenty pod przyszłe projekty w obszarach sportu, rekreacji, edukacji oraz e-commerce, deklarując, że pierwsze nowe inicjatywy zostaną ogłoszone w II półroczu 2026 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.07.2025 13:30
Yves Rocher zamyka zakłady produkcyjne swojej marki w Izraelu – 270 osób straci pracę
Plaza Poznań

Marka kosmetyczna Sabon, należąca do francuskiego koncernu Yves Rocher, ogłosiła decyzję o zamknięciu swojego zakładu produkcyjnego, centrum logistycznego oraz globalnej siedziby w Izraelu. Zmiany te wiążą się z likwidacją około 270 miejsc pracy i mają na celu konsolidację działalności produkcyjnej w już istniejącym zakładzie we Francji.

Zamknięcie obejmie zakład produkcyjny i globalne centrum logistyczne w Kiryat Gat. Operacje logistyczne zostaną zakończone do października 2025 roku, natomiast całkowite zamknięcie planowane jest na czerwiec 2026 roku. Firma prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży zakładu i podpisała niewiążący list intencyjny z potencjalnym nabywcą. W przypadku niepowodzenia transakcji, zakład zostanie całkowicie zamknięty.

Sabon planuje również sprzedaż swoich 22 sklepów detalicznych w izraelskich centrach handlowych. Zgodnie z planem, przyszły nabywca miałby pełnić rolę wyłącznego dystrybutora produktów marki Sabon na rynku izraelskim. Na ten moment nie wiadomo, czy negocjacje zakończą się podpisaniem wiążącej umowy.

Zamknięcie izraelskich struktur obejmie 60 pracowników centrali, 104 osoby zatrudnione w fabryce, 16 pracowników logistyki oraz około 90 pracowników sklepów, których przyszłość zależy od powodzenia procesu sprzedaży. Firma uzasadnia swoją decyzję koniecznością redukcji kosztów i uproszczenia działalności poprzez likwidację dwóch równoległych ośrodków produkcyjnych – w Izraelu i we Francji.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. lipiec 2025 06:39