StoryEditor
Rynek i trendy
01.09.2022 00:00

Melisa Raouf w finale konkursu Miss Anglii wystąpi bez makijażu

Melisa Raouf jest pierwszą kobietą w historii konkursu Miss Anglii, która w eliminacjach wystąpiła bez makijażu i zakwalifikowała się do finału, już zyskując rozgłos na całym świecie. Przyznaje, że zamanifestowała w ten sposób swoją osobowość i chciała dać przykład dziewczynom, które czują się pod presją noszenia makijażu, by sprostać kanonom piękna narzuconym choćby przez media społecznościowe.

Melisa Raouf wystąpi w październiku w finale konkursu Miss Anglii. Już dziś jest jednak o niej głośno, ponieważ zakwalifikowała się do finału prezentując się bez makijażu. To pierwszy taki przypadek w blisko 100-letniej historii konkursu.

Kategoria Bare Face Top Model pojawiła się w konkursie w 2019 r. Jednak Melisa jako pierwsza zdecydowała się w tym roku w niej wystartować. Dostała się do finału. W rozmowie z Independent powiedziała:  To wiele dla mnie znaczy, bo czuję, że wiele dziewczyn w różnym wieku nosi makijaż z powodu presji, aby to robić.      

Przyznała też, że makijaż nie jest czymś co odrzuca i czego nigdy nie stosowała. Również malowała się i to jako bardzo młoda dziewczyna. Jednak – choć jak stwierdziła – nie czuje, by spełniała wzorce idealnej urody – pokochała siebie i zaakceptowała swoją twarz. Teraz chce dać przykład innym dziewczynom i pokazać kim naprawdę jest.

– Myślę, że ludzie powinni kochać i akceptować swoje wady i skazy, gdyż jak wiemy, prawdziwe piękno tkwi w prostocie – powiedziała Melisa w rozmowie z Independent.

Swoją postawą wzbudziła zainteresowanie mediów na całym świecie i uznanie wśród wielu kobiet, ale i mężczyzn. W komentarzach do publikacji można przeczytać: „Jest piękna!”, „Tak dokładnie powinno to wyglądać, w konkursach powinno się oceniać naturalną urodę a nie coś, co powstało na skutek wielu warstw makijażu”.

Czytaj także: Światowe trendy zmierzają w kierunku czystego piękna [NIELSEN IQ]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
20.09.2023 10:51

Chemia gospodarcza jest obecnie liderem wzrostów cen w sklepach. Powodem są przede wszystkim wysokie koszty produkcji

Ceny chemii domowej mogą szokowac. Płyn do płukania tkanin podrożał o ponad 67 proc. rdr. Ceny kapsułek do prania rdr. poszły w górę o prawie 42 proc., a proszku do prania – o blisko 41 proc. rdr.Shutterstock
Choć dynamika wzrostu cen spada, to wskaźnik wzrostu wciąż pozostaje na poziomie dwucyfrowym. Najmocniej podrożały produktu z kategorii chemia domowa – bo o ponad 26 proc. – wynika z cyklicznego raportu pt. „Indeks cen w sklepach detalicznych”, autorstwa UCE Research i Uczelni WSB Merito.

Jak wynika z najnowszego raportu pt. „Indeks cen w sklepach detalicznych”, autorstwa UCE Research i Uczelni WSB Merito, obejmującego blisko 80 tys. cen detalicznych z ponad 35 tys. sklepów, w sierpniu zakupy zdrożały średnio o 12,4 proc. rdr. Dla porównania, miesiąc wcześniej ten wskaźnik wyniósł 15,5 proc., a w czerwcu – 18,1 proc. rdr.

Spośród siedemnastu kategorii uwzględnionych w raporcie i ponad 100 najczęściej wybieranych przez konsumentów produktów codziennego użytku największy wzrost cen odnotowała chemia gospodarcza, bo o ponad 26 proc. rdr. Płyn do płukania tkanin podrożał o ponad 67 proc. rdr. Ceny kapsułek do prania rdr. poszły w górę o prawie 42 proc., a proszku do prania – o blisko 41 proc. rdr.

Jak przekonuje dr Artur Fiks z Uczelni WSB Merito, za wzrostem cen chemii gospodarczej stoją przede wszystkim wysokie koszty produkcji. Sytuacja ta utrzymuje się od dłuższego czasu i niestety nie widać symptomów wskazujących na to, by nastąpiła zmiana. Dynamika wzrostu cen może się tutaj wahać w zależności od zmian na rynkach energii, paliw i półproduktów niezbędnych do produkcji.

Dr Andrzej Maria Faliński, były wieloletni dyrektor generalny POHiD-u dodaje: 

Chemia domowa nie podlega sezonowemu potanieniu, tak jak produkty roślinne, głównie warzywa. Ponadto, jest to kategoria silnie zależna od importu, a złoty nurkuje, szczególnie ostatnio. Poza tym niepewność nie sprzyja korzystnym warunkom finansowania produkcji. Ceny więc wystrzeliły i raczej szybko się nie obniżą, bo pieniądz będzie słaby.

Na drugim miejscu w zestawieniu najbardziej drożejących kategorii widzimy dodatki spożywcze ze średnim wzrostem o ponad 24 proc. rdr. Niższą pozycję zajmują warzywa z podwyżką o przeszło 21 proc. rdr. W lipcu i czerwcu otwierały rankingi drożyzny. Obecnie następne na liście jest pieczywo – prawie 21 proc. rdr. Dalej są artykuły dla dzieci – ponad 19 proc. rdr. Potaniały natomiast produkty tłuszczowe – o ponad 24 proc. i artykuły sypkie – o blisko 8 proc.  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Apteki
19.09.2023 10:00

Sprzedaż kosmetyków w aptekach wzrosła

Coraz więcej firm kosmetycznych stara się wprowadzić swoje produkty do aptekShutterstock
Sprzedaż kosmetyków w aptekach w pierwszych dwóch tygodniach wzrosła w porównaniu rok do roku, jak i miesiąc do miesiąca – podaje PEX PharmaSequence.

Apteki, na mocno nasyconym rynku kosmetycznym stają się coraz ważniejszym kanałem sprzedaży dla producentów kosmetyków. Ci, którzy w nim działają mają powody do zadowolenia, dla tych którzy chcą na  niego wejść, najnowsze dane PEX PharmaSequence  - firmy badającej rynek apteczny - będą zachęcające.

Według najnowszych danych, sprzedaż kosmetyków w aptekach wzrosła o 10,3 proc. w pierwszych 17 dniach września w porównaniu do analogicznego okresu roku 2022. Wzrost jest widoczny również w ujęciu miesiąc do miesiąca – w porównaniu do pierwszych 17 dni sierpnia sprzedaż kosmetyków wzrosła o 19,9 proc.

 

 

image

Sprzedaż kosmetyków w aptekach w pierwszych 17 dniach września 2023

FOTO: PEX PharmaSequence

 

Na sprzedaży traciły leki OTC, suplementy diety i wyroby medyczne. Zyskały jedynie jeszcze środki dietetyczne specjalnego przeznaczenia, czyli np. produkty typu Nutridrink podawane w okresie choroby i rekonwalescencji.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. wrzesień 2023 14:02