REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Drogerie

HANDEL

 

28 czerwca 2022, 09:48DM wprowadza kasy samoobsługowe w Niemczech. Wygląda na to, że za wzór posłużyły rozwiązania z polskich sklepów sieci. Te we wrocławskiej drogerii DM (na zdjęciu) wyglądają identycznie jak te wprowadzane w Niemczech.

DM wprowadza kasy samoobsługowe w Niemczech. Wygląda na to, że za wzór posłużyły rozwiązania z polskich sklepów sieci. Te we wrocławskiej drogerii DM (na zdjęciu) wyglądają identycznie jak te wprowadzane w Niemczech. (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Czyżby DM-Drogerie Markt zainspirowało się rozwiązaniami z polskiego rynku? Wygląda na to, że tak i firma z Karlsruhe testuje obecnie kasy samoobsługowe na swoim rodzimym, niemieckim rynku. Portal Retail Optimserowi dowiedział się, że niemieckie DM planuje wyposażyć w takie kasy około 100 swoich sklepów do końca lata.

Sieć DM stwierdziła, że właśnie teraz jest właściwy czas na wprowadzanie takiego rozwiązania w Niemczech. Stephan Seitz, kierownik działu w dmTech w Karlsruhe, w rozmowie z Retail Optimiser powiedział, że klienci bardzo dobrze przyjęli nowe kasy samoobsługowe. Klienci mogą zapłacić w nich kartą kredytową lub debetową.

Przeczytaj również: Kasy samoobsługowe to cecha polskiego rynku, która zaskoczyła nowego gracza

Operator drogerii testuje obecnie kasy samoobsługowe w czterech niemieckich lokalizacjach. Zostały skonfigurowane zgodnie z życzeniem dmTech. Drukarki pokwitowań firmy Epson, skanery Magellan firmy Datalogic i wyświetlacze dotykowe firmy Elo zostały zastosowane w terminalach Pan Oston. Klienci płacą za swoje zakupy za pomocą czytnika kart kalifornijskiego dostawcy Verifone. Przy kasach samoobsługowych nie jest zainstalowana waga kontrolna, ponieważ sieć uznała, że kontrola wagi jest podatna na błędy i spowalnia zakupu.

Przeczytaj również: Markus Troyanski, Henri Hampe, DM-Drogerie Markt: Nie mamy zamiaru ścigać się z Rossmannem 

Portal pisze, że sieć oferuje już takie rozwiązania w swoich sklepach w Polsce i wydaje się, że nowy, polski rynek okazał się w tym obszarze wzorcem dla tego niemieckiego giganta. Zwłaszcza, że kasy instalowane w Niemczech są identyczne jak te zastosowane u nas.

Tak wyglądają testowane kasy samoobsługowe w Niemczech (fot. Retail Optimiser)

Kasy samoobsługowe w drogerii Dm we Wrocławiu (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony