REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v1

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Prawo i finanse

TRENDY

 

22 października 2020, 11:23wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Mark Smith, dyrektor generalny, NATRUE – The International Natural and Organic Cosmetic, podczas Forum Branży Kosmetycznej opowie o wymaganiach dotyczących oświadczeń o produktach naturalnych i ekologicznych

Mark Smith, dyrektor generalny, NATRUE – The International Natural and Organic Cosmetic, podczas Forum Branży Kosmetycznej opowie o wymaganiach dotyczących oświadczeń o produktach naturalnych i ekologicznych (fot. materiały prasowe)

Mark Smith, dyrektor generalny NATRUE – Międzynarodowego Stowarzyszenia Kosmetyków Naturalnych i Organicznych, będzie gościem 8. Forum Branży Kosmetycznej. „Zielone oświadczenia czy greenwashing? Potrzeba większej przejrzystości dla konsumentów w ramach zielonej transformacji” – to tytuł wykładu, w którym Mark Smith będzie mówił o regulacjach dotyczących kosmetyków naturalnych i planowanych zmianach w europejskim ustawodawstwie. Forum Branży Kosmetycznej odbędzie się w formule online. Trwa rejestracja!

REKLAMAAplikacje Mobilne (WH Market)_belka w artykułach

Europejski przemysł kosmetyczny podlega ścisłym regulacjom poprzez zharmonizowany zestaw przepisów. Chociaż oświadczenia dotyczące produktów są regulowane i nie mogą wprowadzać w błąd, nie ma oficjalnej definicji ani zharmonizowanych kryteriów w UE, które dokładnie uzasadniałyby, w jaki sposób oświadczenia ekologiczne, takie jak „naturalny” lub „organiczny”, są stosowane do produktu kosmetycznego. W miarę jak Europa przechodzi w kierunku zielonej i zrównoważonej przyszłości, nieuchronnie rośnie zapotrzebowanie na większą przejrzystość w całym łańcuchu wartości – mówi Mark Smith, dyrektor generalny NATRUE – Międzynarodowego Stowarzyszenia Kosmetyków Naturalnych i Organicznych, który będzie gościem 8. Forum Branży Kosmetycznej.

Podczas swojego wykładu Mark Smith przedstawi istniejące ramy regulacyjne, nowe inicjatywy w fazie rozwoju, dobrowolne systemy certyfikowania i inne dostępne narzędzia, które pomogą zorientować się w procesie legislacji, zarówno producentom kosmetyków, jak i konsumentom.

Forum Branży Kosmetycznej  to konferencja B2B dla dostawców produktów i usług, łącząca producentów z handlem, poświęcona najważniejszym wydarzeniom i trendom zachodzącym w branży kosmetycznej. Podczas dotychczasowych edycji, co roku w konferencji uczestniczyło około 400 osób – menedżerowie zarządzający firmami kosmetycznymi oraz menedżerowie odpowiadający za zamówienia do sieci handlowych i największych firm dystrybucyjnych w Polsce i na świecie. Przed nami już 8. edycja Forum, które na stałe wpisało się w kalendarz biznesowych konferencji dla branży kosmetycznej. 

W tym roku Forum Branży Kosmetycznej 2020 odbędzie się 19 listopada br. w Warszawie, w wygodnej i bezpiecznej dla uczestników formule online.

Zarejestruj się na Forum Branży Kosmetycznej 2020 i dowiedz się, czym żyje rynek kosmetyczny!

Zobacz fotorelację z edycji 2019

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony