REKLAMARetail Trends 2023 baner główny
Sieć dyskontów Woolworth wchodzi do Polski i planuje już sprawny rozwój o kolejne lokalizacje - pierwsza pojawi się w Krakowie.

Sieć dyskontów Woolworth wchodzi do Polski i planuje już sprawny rozwój o kolejne lokalizacje - pierwsza pojawi się w Krakowie. (materiały Woolworth Deutschland)

Strona internetowa polskiego oddziału Woolworth już działa, trwa również rekrutacja na stanowiska biurowe i handlowe. Sieć sklepów będzie stanowiła istotne zagrożenie dla już istniejących brandów, takich jak Pepco, Tedi, Dealz czy Action.

REKLAMARetail Trends 2023 baner w tekście

Sieć dyskontów niespożywczych Woolworth (nie mylić z Woolworths, siecią australijską) wchodzi do Polski. Jak pisze Business Insider, sieć dyskontowa Woolworth widzi dla siebie potencjał w Polsce na poziomie 400 sklepów [...] w maju 2023 r. jeden z nich ma rozpocząć działalność w Krakowie w parku handlowym Atut [...] Do kwietnia 2024 r. obiektów pod szyldem Woolworth w Polsce ma być od 15 do 25. Krakowski sklep będzie liczył powierzchnię 1 tys. mkw.

Założony w 2010 r. Woolworth ma asortyment podobny do bezpośredniej konkurencji — sklepów Action, Pepco czy Tedi. Na półkach znajdziemy artykuły gospodarstwa domowego, bibeloty, odzież, bieliznę i obuwie, zabawki, artykuły szkolne, elektronikę i kosmetyki oraz akcesoria do makijażu i pielęgnacji. Jeśli chodzi o te ostatnie, to do tej pory w Woolworth pojawiały się takie marki, jak Esprit, Nivea, ps2, Fa, Axe, Aigner, Russell Hobbs, Casuelle i Skeveline. Ceny w niemieckich sklepach sieci zaczynają się od 1 euro.
 


Maciej Ćwikła, prezes Woolworth Polska, w wywiadzie dla RetailNet powiedział: Widzimy potencjał do długoterminowego rozwoju naszej sieci w Polsce. W pierwszym roku działalności [...] chcemy otworzyć od 15 do 25 domów towarowych, w drugim roku planujemy kolejne 30 lokalizacji, a od trzeciego roku chcemy podwyższyć tempo rozwoju sieci nawet do 50 nowych sklepów rocznie. Podobną dynamikę ekspansji chcielibyśmy utrzymać również w kolejnych latach.

Sieć nie planuje na razie rozwoju w modelu omnichannel; macierzysta spółka w Niemczech nie ma sklepu internetowego i nie zamierza go założyć, nie ma również takich planów w stosunku do polskiego oddziału. Woolworth Polska sp. z o.o. ma siedzibę w Katowicach.
 Na stronie oficjalnej znajduje się formularz, przez który można zgłaszać dogodne dla sieci nieruchomości i lokale pod nowe lokalizacje. Chodzi między innymi o lokalizacje w parkach i centrach handlowych, w często uczęszczanych strefach ruchu pieszych i w pobliżu miejsc handlowych w centrach miast (preferowane top lokalizacje), centra dzielnic. Cieszy informacja, że w przypadku sklepów dwukondygnacyjnych Woolworth wymaga windy, co jest doskonałą wiadomością dla osób z niepełnosprawnościami ruchu.

Dla producentów kosmetyków może to być kolejny partner w dystrybucji.

Czytaj także: Action zapowiada otwarcie ponad 80 sklepów w 2023 roku

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 9

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony