REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

KONSUMENT i TRENDY

 

3 grudnia 2019, 09:28wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Dla Azjatów najważniejsza jest zdrowa skóra

Dla Azjatów najważniejsza jest zdrowa skóra (fot. Adobe)

Według firmy badawczej Kantar naturalne produkty, które pomagają konsumentom osiągnąć efekt zdrowej skóry, makijaż, który pomaga uzyskać naturalny wygląd, oraz produkty do pielęgnacji skóry skierowane do mężczyzn są kluczowymi czynnikami wzrostu azjatyckiego rynku kosmetycznego.

REKLAMA

Sprzedaż produktów kosmetycznych wzrosła w Azji o + 8 proc. w latach 2017–2018  w porównaniu do + 4 proc. w przypadku FMCG jako całości - stwierdza Kantar w ostatnim raporcie. Według firmy zajmującej się badaniem rynku, dążenie do zdrowia jest jednym z głównych motorów tego wzrostu.

- Azjaci uważają, że zdrowie jest prawie dwa razy ważniejsze dla ich szczęścia niż posiadanie większej ilości pieniędzy. Wiedzą, co nakładają na skórę i to zmieniło ich podejście do pożądanych produktów i korzyści. Są również bardzo kompetentni, więc marki muszą być przejrzyste w swojej komunikacji. Popularny w Azji trend wellness zachęca również nowe firmy do rozwoju - mówi Ashley Kang, szefowa działu urody w oddziale Kantar Worldpanel. 

Derma-care staje się głównym nurtem

Nowe wyrafinowane formuły do pielęgnacji skóry i makijażu, które zapewniają właściwości derma-pielęgnacyjne, zyskują na popularności. Marki derma care osiągnęły prawie 45 proc. penetracji w Korei, co oznacza ogromny wzrost z nieco ponad 25 proc. w 2017 r. Ich drugim co do wielkości zasięgiem jest Tajwan na poziomie 40 proc. - wzrost z 37,6 proc. w 2017 r.

Produkty derma care można stosować do leczenia określonych problemów skórnych, takich jak wyprysk lub skóra wrażliwa, lub takich współczesnych bolączek jak ochrona przed zanieczyszczeniami. 

- Wraz z wprowadzaniem na rynek marek własnych, kosmetyki derma-care stają się coraz bardziej popularnym nurtem, podczas gdy kiedyś były niszowym segmentem i domeną marek z tradycjami w branży farmaceutycznej. Rozwój handlu detalicznego i dystrybucji pomaga zwiększyć wypływ tych produktów poza drogerie - wyjaśnia Kantar.

Naturalny wygląd

Naturalny blask jest obecnie najbardziej poszukiwanym trendem w Azji. To pomogło zwiększyć sprzedaż kosmetyków serum, które obiecują intensywne nawilżenie i mają najwyższy wskaźnik penetracji rynku w Korei (61 proc. wzrost z 58 proc. w 2017 r.). W Chinach wzrost penetracji rynku tymi kosmetykami wzrósł z 18 proc. w 2017 r. do prawie 26 proc. obecnie. Oprócz nawilżających serum, specjalne produkty do makijażu - w tym płynny podkład, kremy BB i podkład / korektor - mogą pomóc osiągnąć pożądany efekt półprzezroczystości. - Wszystkie te rodzaje kosmetyków zyskują na popularności - mówi Kantar.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony