StoryEditor
Drogerie
11.08.2022 00:00

DP Drogerie Polskie z godłem Konsumencki Lider Jakości 2022

DP Drogerie Polskie – franczyzowa sieć drogeryjna skupiająca około 300 sklepów, zdobyła srebrne godło Konsumencki Lider Jakości w kategorii  „Drogerie sieciowe, polski kapitał”.

DP Drogerie Polskie – franczyzowa sieć drogeryjna skupiająca około 300 sklepów, zdobyła srebrne godło Konsumencki Lider Jakości w kategorii  „Drogerie sieciowe, polski kapitał”.

DP Drogerie Polskie – franczyzowa sieć założona przez spółkę Błysk z Jastrzębia Zdroju i skupiająca około 300 sklepów drogeryjnych zdobyła srebrne godło Konsumencki Lider Jakości  w kategorii  „Drogerie sieciowe (polski kapitał)”.

– W imieniu zarządu spółki DP Drogerie Polskie serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom sieci DP, którzy swoim zaangażowaniem aktywnie przyczynili się do tak wspaniałego wyniku – powiedział Leszek Szwajcowski, wiceprezes sieci DP.

Organizatorem programu Konsumencki Lider Jakości jest redakcja Strefy Gospodarki ogólnopolskiego dodatku dystrybuowanego wraz Dziennikiem Gazetą Prawną. W badaniu gromadzone są opinie aktywnych konsumentów. Nie tylko definiowani są liderzy, ale także zbierana jest wiedza na temat jakości wybranych marek, produktów i usług. Dodatkowo badanie przynosi wiedzę o tym, dlaczego dane produkty wybierane są jako najlepsze. Badanie pokazuje też, jakie skojarzenia budzą wśród konsumentów marki brane pod uwagę w badaniu. Ogólna próba badania w roku 2022 to blisko 15 tys. respondentów.

Sieć DP Drogerie Polskie powstała w czerwcu 2010 r. na bazie prywatnych drogerii, które były skupione wokół jednej z największych hurtowni kosmetyczno-chemicznych, firmy Błysk z Jastrzębia-Zdroju. Początkowo była grupą zakupową, z czasem przekształciła się w nowoczesny projekt franczyzowy ze spójną identyfikacją wizualną, określoną strategią sprzedażową i marketingową. Dziś skupia około 300 sklepów oferując franczyzobiorcom szereg rozwiązań ułatwiających założenie i prowadzenie drogerii. To zespół projektowy, który jest w stanie zaplanować sklep od a do z łącznie z zatowarowaniem. To także własne radio odtwarzające muzykę i spoty reklamowe na terenie sklepów, gazetka wydawana w nakładzie 750 tys. egzemplarzy, a także mobilna aplikacja zakupowa, którą DP wdrożyły jako pierwsza z drogeryjnych sieci franczyzowych. 

Czytaj więcej: DP Drogerie Polskie: pełna nowoczesność we franczyzie  

Kilkukrotnie Drogerie Polskie zdobywały tytuł Najlepszego projektu franczyzowego w rankingu Drogeria Roku organizowanym od kilkunastu lat przez naszą redakcję. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
25.09.2023 14:45

Sieć DM podnosi pensje. Wyniki finansowe pozwolą też na wypłatę premii rocznej

W ubiegłym roku ponad 46 tys. pracowników DM w Niemczech wygenerowało sprzedaż o wartości 9,9 mld euro. Tegoroczną sprzedaż poznamy po 30 września mat. prasowe
Sieć DM-drogerie markt poinformowała, że w wyniku układu zbiorowego zwiększyła pensje swoich pracowników w Niemczech o 6 procent. Ponadto otrzymają oni dwa specjalne świadczenia: rekompensatę za inflację i premię na koniec roku finansowego.

DM-drogerie markt już za parę dni (30 września) kończą rok finansowy. Christoph Werner, prezes sieci spodziewa się dobrych wyników:

Zawdzięczamy je świetnemu odzewowi ze strony naszych klientów oraz staraniom 50 tys. pracowników w Niemczech, którzy każdego dnia pracowali na ten wynik. Dlatego wspólnie z radą zakładową wypracowaliśmy rozwiązanie, które zagwarantuje im większe zarobki.

W efekcie kikutygodniowych rozmów związkowych wypracowany został  układ zbiorowy gwarantujący wszystkim pracownikom 6-proc. wzrost dochodów oraz wypłatę wolnej od podatku rekompensaty za inflację. Będzie to kwota w wysokości 650 euro na każdego pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy i 450 euro dla osób szkolących się w DM.

Dodatkowym świadczeniem, które pracownicy otrzymają w związku z pozytywnym rocznym wynikiem finansowym, będzie premia w wysokości 850 euro dla pracowników etatowych i 600 euro dla osób na umowach czasowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
22.09.2023 11:36

Ziko Dermo nagradza za zakupy. W akcji lojalnościowej rozdaje planery z urodowymi poradami

Inspiracją do treści zawartych w planerze były porady i wskazówki udzielane przez konultantki klientkom podczas ich zakupów w drogeriach Ziko Dremo   Ziko Dermo
Sieć Ziko Dermo przygotowała akcję lojalnościową w której, za każde wydane 50 zł rozdaje naklejki. Do ich zbierania zachęca prezent – planer z poradami i urodowymi ciekawostkami, który przysługuje za zakupy w kwocie od 300 zł.

W drogeriach stacjonarnych Ziko Dermo trwa akcja „Beauty Planner Ziko Dermo za 1 grosz”. Sieć postanowiła stworzyć kalendarz, w którym oprócz terminarza umieściła urodowe ciekawostki, przypominajki i porady. Ma on być motywacją na 2024 r. do pozytywnych zmian w rutynie pielęgnacyjnej.

image
FOTO: Ziko Dermo
Poruszane tematy to m.in. codzienny, staranny demakijaż, gimnastyka twarzy, która pomaga w niwelowaniu zmarszczek i pobudza krążenie czy prowadzenie dziennika wdzięczności, dzięki któremu można pozbyć się negatywnych myśli i żyć chwilą. W części wiosennej umieszczono tematy dotyczące detoksu skóry, złuszczania i rodzajów peelingów, a także odpowiedź na pytanie, co zrobić, aby ulżyć suchej i odwodnionej skórze po zimie.

W miesiącach letnich Ziko Dermo wylicza rzeczy i aktywności „To Do” czyli koniecznie do zrobienia podczas słonecznych dni. Nie zabrakło tu również wskazówek jak zadbać o ciało w lecie oraz informacji o rodzajach promieniowania. Jesienią klientki przeczytają m.in. o walce z przebarwieniami po sezonie letnim oraz dowiedzą się jak dbać o włosy jesienią.

Dodatkowo w planerze znalazły się opisy znaków zodiaku, krótkie porady, takie jak „Zabieg miesiąca”, czy „Dermokonsultantka radzi” lub informacje na temat składników w cyklu „Składnik miesiąca”.

Beauty Planner Ziko Dermo będzie można otrzymać w stacjonarnych drogeriach Ziko Dermo za 1 grosz i 6 zebranych naklejek, które przysługują za każde wydane 50 złotych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. wrzesień 2023 21:25