StoryEditor
Drogerie
08.09.2023 13:33

Isana, Alterra, Hebe Cosmetics, Cien, Be Beauty, Bevola - gdzie żele pod prysznic są najtańsze? Przegląd marek sieci handlowych.

Marki własne sieci handlowych obiecują niskie ceny. Gdzie jednak poszczególne produkty można kupić najtaniej?  wiadomoscikosmetyczne.pl
W dzisiejszych inflacyjnych czasach konsumenci nastawieni są na oszczędności, także gdy ruszają na zakupy kosmetyczne. Jedni szukają promocji na swoje ulubione produkty, inni zwracają się ku alternatywie, jaką oferują marki własne. Postanowiliśmy przyjrzeć się właśnie tym ostatnim i poszukać odpowiedzi, która sieć handlowa oferuje najniższe ceny artykułów private label z rozmaitych kategorii produktowych. Na początek spójrzmy czy po tani żel pod prysznic lepiej iść do drogerii (Rossmann, Hebe), dyskontu (Lidl, Biedronka) czy hipermarketu (Kaufland).

Marki własne sieci handlowych oferują coraz ciekawsze produkty kosmetyczne, często mocno osadzone w trendach. Jednak wciąż kluczowym czynnikiem  pozostaje w tym przypadku cena. Ma być konkurencyjna w stosunku do produktów popularnych brandów producentów.  Dlatego w obecnych inflacyjnych czasach marki sieci handlowych zyskują na znaczeniu. Stają się atrakcyjną alternatywą dla coraz liczniejszej grupy klientów oszczędzających na codziennych wydatkach.

Gdzie zatem marki własne mają najlepsze ceny? Czy na ekonomiczne zakupy kosmetyków lepiej iść do drogerii, dyskontu czy hipermarketu? Która sieć hadlowa najlepiej dba o portfele swoich klientów, poszukujących podstawowych produktów kosmetycznych i higienicznych.

Na poczatek przyjrzyjmy się żelom pod prysznic. To jeden z podstawowych produktów higieny ciała. Wymaga się od niego przede wszystkim funkcji mycia, ale przy okazji czynność ta ma być miła dla zmysłów, stąd na półkach sklepowych asortyment w wielu warianatch zapachowych. Coraz więcej osób zwraca też uwagę na skład i poszukuje naturalności, ale i dodatkowych funkcji, jeśli ich skóra ma szczególne wymagania.

Te czynniki sprawiają, że konsumenci z uwagą dokonują wyboru, pozornie nieskomplikowanego produktu. Czesto sięgają po konkretne warianty i spawdzone marki. Równocześnie otwarci są na nowości, a także na atrakcyjne oferty cenowe. Co więc oferują w tym względzie marki własne drogerii i dyskontów?

image

W Biedronce żel pod prysznic pod marką Be Beauty można kupić już w cenie 5,69 zł. Oferta obejmuje kilka wariantów

FOTO: wiadomoscikosmetyczne.pl
  

image

W Lidlu żel pod prysznic marki Cien można kupić już za 5,99 zł (500 ml) i wybierać spośród kilku wariantów kolorystycznych i zapachowych

FOTO: wiadomoscikosmetyczne.pl
image

W ofercie jest także żel pod prysznic z hydrolatem w cenie 4,99 zł za 400 ml...  

FOTO: wiadomoscikosmetyczne.pl
image

...do którego można dokupić żel w opakowaniu typu refill, co pozwala na redukowanie zużycia plastikowych opakowań

FOTO: wiadomoscikosmetyczne.pl
image

W Kauflandzie dwa rodzaje żelu pod prysznic marki własnej Bevola. Cena 3,99 zł za 500 ml sprawia, że pomimo umiejscowienia na najniższej półce szybko znikają   

FOTO: wiadmoscikosmetyczne.pl
image

W Rossmannie ceny żeli pod prysznic marki własnej Isana zaczynają się od 4,69 zł, ale za 300 ml

FOTO: wiadomoscikosmetyczne.pl
image

... podobnie w wersji Men (4,69 zł)

FOTO: wiadomoscikosmetyczne.pl
image

Wybór wariantów jest jednak niespotykany - jest tu produkt do mycia ciała w piance, w olejku czy żel do skóry o specjalnych wymaganiach (Isana Med)...  

FOTO: wiadomoscikosmetyczne.pl
image

Żele marki własnej Alterra są droższe od ekonomicznej Isany, ale mają certyfikaty Natrue i stemplel Bio   

FOTO: wiadomoscikosmetyczne.pl
image

W Hebe cena żelu pod prysznic zaczyna się od 5,99 zł, ale za 250 ml. Podczas mojej wizyty w drogerii, na półce stał tylko jeden wariant zapachowy w tej cenie.  

FOTO: wiadomoscikosmetyczne.pl
image

...a także w asortymencie marki Hebe Naturals (14,99 zł/400 ml)

FOTO: wiadomoscikosmetyczne.pl

Ceny żeli pod prysznic marek własnych wybranych sieci handlowych

Hebe

Żel pod prysznic Hebe Cosmetics - 5,99 zł/250 ml

Mus do mycia ciała w piance Hebe Cosmetics – 11,99 zł/200 ml

Żel pod prysznic Hebe Naturals - 14,99 zł/400 ml

 

Rossmann

Żel pod prysznic Isana, Isana Men - 4,69 zł/300 ml

Olejek pod prysznic Isana – 9,99 zł/200 ml

Żel pod prysznic Isana Med. – 6,19 zł/250 ml

Olejek pod prysznic Isana Med. – 7,79 zł/250 ml

Żel pod prysznic Alterra Naturcosmetik – 10,99 zł/250 ml

 

Biedronka

Żel pod prysznic Be Bio - 5,69 zł/400 ml

 

Lidl

Żel pod prysznic Cien - 5,99 zł/500 ml

Żel pod prysznic Cien z hydrolatem – 4,99 zł/400 ml

Żel pod prysznic Cien z hydrolatem refill – 7,99 zł/800 ml

 

Kaufland

Żel pod prysznic Bevola - 3,99 zł/500 ml

 

Spis cen z dn. 30 sierpnia 2023 r.

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
01.12.2023 11:09
Rossmann coraz bliżej pierwszej trójki w TOP 10 pracodawców w Polsce
Rossmann w swojej łodzkiej centrali oraz w 1675 sklepach zatrudnia 16999 osób
Rossmann znalazł się na czwartej pozycji rankingu 10 firm o najlepszej reputacji wśród potencjalnych pracowników w Polsce – wynika z najnowszego raportu agencji Inquiry. W stosunku do poprzedniej edycji badania, sieć drogeryjna przesunęła się o jedną pozycję w górę.

Reputacja Rossmanna wśród potencjalnych pracowników uplasowała ją na czwartej pozycji (z wynikiem 28,4 proc.) w rankingu pracodawców w Polsce w 2023 roku, przygotowanym przez agencję badawczą Inquiry.

Respondenci badania, tak jak i w poprzednich edycjach, mieli sobie wyobrazić, że szukają pracy i wskazać firmy, z pracy w których byliby dumni oraz takie, w których wstydziliby się pracować. Odpowiedzi pozytywne, po odjęciu od nich wskazań negatywnych, stały się podstawą do stworzenia rankingu najbardziej pożądanych pracodawców w Polsce.  

Pierwsza trójka najlepszych pracodawców w rankingu Inquiry to Allegro, które przesunęło się z pozycji drugiej, uzyskując w tym roku 33,8 proc. pozytywnych wskazań. Miejsce drugie to Mercedes-Benz Polska (32,4 proc.), a trzecie E. Wedel (31,9 proc.), który spadł tu z pozycji pierwszej. Za nimi uplasował się Rossmann (26,4 proc.), który wskoczył na czwarte miejsce pomimo 2,5 proc. spadku w punktacji. A to dzięki temu, że Adidas spadł na pozycję szóstą, w związku z ponad 4 proc. spadkiem pozytywnych wskazań.

Rossmann to największa sieć drogeryjna działająca na polskim rynku od 30 lat. Posiada niemal jedną trzecią rynku drogeryjnego w Polsce. W centrali oraz w 1675 sklepach zatrudnia niemal 17 tys. osób. Jest stabilnym pracodawcą oferującym pracownikom jasną ścieżkę kariery, rozbudowany system szkoleń oraz atrakcyjne programy rozwoju osobistego. 

Firma oferuje także liczne benefity pracownicze, w tym m.in. firmowy program rozwoju pasji, pakiety socjalne, dopłaty do wypoczynku, świadczenia świąteczne, becikowe oraz konkursy kreatywne. Stworzył też platformę szkoleniową dla swoich pracowników.

Rossmann został uhonorowany prestiżowymi nagrodami, przyznawanymi firmom wyróżniającym się w tworzeniu przyjaznego i atrakcyjnego miejsca pracy, takimi jak Friendly Workplace, Solidny Pracodawca czy Best Quality Employer.

Nagrody te są dla nas wyjątkowo cenne, bo przyznawane za  tworzenie przestrzeni umożliwiającej pracownikom rozwój zarówno zawodowy, jak i osobisty, co jest celem szczególnie nam bliskim. Ponadto już od dwóch lat realizujemy program wsparcia psychologicznego, prawnego i finansowego. Mimo, że na co dzień tworzymy dużą i rozproszoną społeczność, potrafimy też się wspierać, bez względu na miejsce zatrudnienia, staż pracy, czy zajmowane stanowisko

– czytamy na stronie kariera.rossmann.pl.

Czytaj też: Rossmann zdobył dwa wyróżnienia za działania na rzecz pracowników

Prezentując ogłoszenia o pracę Rossmann zwraca uwagę, że użyty w nich męski rodzaj nazw stanowisk, wynika wyłącznie z dbałości o czytelność ogłoszeń.

Dla naszych pracowników niezależnie od płci, liczy się profesjonalizm, pasja, oraz umiejętności, które przynoszą wartość nam wszystkim. Wierzymy, że każdy z Was ma potencjał, by stać się cennym członkiem naszego zespołu. Nasza firma dąży do stworzenia środowiska pracy, gdzie wszyscy mogą czuć się akceptowani i mile widziani. Jesteśmy firmą, która promuje tolerancję, różnorodność, oraz równość szans

– zapewnia Rossmann.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
24.11.2023 15:27
Hebe otworzyło drugą drogerię w Chełmie. Ile jeszcze nowych szyldów zawiesi do końca roku?
Hebe w Vendo Park  przy al. 3 Maja 22 w Chełmiemat. prasowe
Chełm ma już dwa sklepu Hebe. Najnowszy został otwarty 24 listopada w Vendo Park. Z okazji otwarcia tradycyjnie sieć przygotowała promocje i oferty specjalne.

Hebe pochwaliło się kolejną nowa drogerią. W listopadzie to już czwarta. Po Swarzędzu, Przasnyszu i Iławie przyszedł czas na Chełm. Tym samym w mieście są już dwa sklepy należące do sieci. Najnowszy zlokalizowany jest w Vendo Park  przy al. 3 Maja 22.

image
FOTO: mat. prasowe

Z okazji otwarcia drugiej drogerii Hebe w Chełmie klienci mają możliwość skorzystania z różnych promocji, także tych zorganizowanych w ramach Black Weeks. Te wybrane to np. „Zapachy Damskie i Męskie do -60%" czy „1+1 za 1 złoty – miksuj dowolnie w ramach jednej marki”, a także „-60% na drugi produkt – miksuj dowolnie między markami Hebe”.

image
FOTO: mat. prasowe

Firma Jeronimo Martins, właściciel sieci Hebe,  w planach na 2023 rok zapowiadała, że utrzyma tempo otwarć na poziomie 30 sklepów. Najbliższe tygodnie pokażą, czy to się uda. Do końca września sieć otworzyła 17 sklepów. W tym czasie zamknęła 4 drogerie (13 otwarć netto) i zakończyła III kwartał z liczbą 328 sklepów. W październiku, według naszych obserwacji te otwarcia zwolniły do 2, a teraz Hebe znów przyspieszyło. W listopadzie pojawiły się już cztery nowe szyldy, a miesiąc jeszcze się nie skończył. W zapasie jest tez cały grudzień. Realizacja planów wydaje się więc wielce realna.       

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
01. grudzień 2023 13:20