StoryEditor
Sieci i centra handlowe
09.01.2023 00:00

Action zapowiada otwarcie ponad 80 sklepów w 2023 roku

Holenderska sieć Action, oferująca m.in. szeroki wybór kosmetyków, w 2022 roku otworzyła w Polsce 81 sklepów, osiągając łącznie 256 lokalizacji. Od lipca, dyskonty z logo Action można znaleźć już w każdym z 16 województw. W 2023 roku marka nie zamierza zwalniać tempa i planuje otworzyć co najmniej tyle samo sklepów co w ubiegłym roku.

Action otworzyło swój pierwszy polski sklep w 2017 roku w Lesznie. W 2022 roku po pięciu latach obecności na polskim rynku, marka miała już 256 lokalizacji w całej Polsce. W 2022 roku otworzyła rekordową liczbę 81 sklepów, a w Bieruniu zostało otwarte drugie centrum logistyczne. Od lipca sklepy Action można znaleźć już w każdym z 16 województw.

Miniony rok był również rekordowy dla marki pod względem zatrudnienia. Pracę w Action znalazły 1723 osoby. W tej chwili firma zatrudnia już 3280 osób w całej Polsce.

W 2023 roku marka nie zamierza zwalniać tempa i planuje otworzyć co najmniej tyle samo sklepów co w 2022 roku i zatrudnić minimum 1 tys. nowych pracowników.

Sieć dyskontów niespożywczych Action rozpoczęła swoją działalność 30 lat temu w Holandii, otwierając swój pierwszy sklep w miejscowości Enkhuizen. Obecnie Action zatrudnia ponad 65 tys. osób w 10 krajach. Jest to najszybciej rozwijający się dyskont niespożywczy w Europie, oferujący stale zmieniający się asortyment około 6 tys. produktów, ponad 12 milionom klientów tygodniowo, w ponad 2133 sklepach stacjonarnych i kolejnym 8 milionom konsumentów kupujących online.

Zobacz też: Action zaskakuje szeroką ofertą kosmetyczną [FOTOREPORTAŻ]

Action oferuje swoim klientom asortyment pogrupowany na 14 różnych kategorii, jednak z ograniczoną liczbą produktów w każdej z nich, skupiając się na tych najczęściej kupowanych. Dzięki temu zmniejsza ilość produktów „odpadowych”, co skutkuje wysokim wskaźnikiem sprzedaży.

Unikalna formuła marki jest doceniana przez konsumentów. W grudniu firma doradcza OC&C Consulting opublikowała coroczne badanie Retail Proposition Index, prezentujące postrzeganie sieci handlowych przez klientów w różnych krajach. W badaniu przeprowadzonym wśród 40 tys. konsumentów z Polski, Action zostało wybrane jako najchętniej wybierany sklep, zajmując pierwsze miejsce w rankingu dyskontów niespożywczych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
15.09.2023 13:22

Pepco wchodzi do Bośni i Hercegowiny

Nowo otwarte sklepy w Sarajewie przyciągnęły już rzesze klientów.Pepco
Dyskont niespożywczy, który od lat święci w Polscy triumfy, wszedł na nowy rynek. Pepco oficjalnie zaprosiło klientów na otwarcia nowych sklepów w dwóch doskonałych lokalizacjach w Bośni i Hercegowinie – w Galerii Intershop i centrum handlowym West Gate w Sarajewie.

Bośnia i Hercegowina stała się 19. krajem, w którym dostępne są sklepy Pepco. 14 września oficjalnie otwarto pierwsze dwa sklepy w Sarajewie – dynamicznie rozwijającej się stolicy, liczącej około 300 000 mieszkańców. Pierwszy z nich znajduje się w w Galerii Intershop, drugi — w centrum handlowym West Gate.

W jednym z dwóch nowych sklepów gościli Elma Perteši-Žunić, sekretarzyni Ministerstwa Gospodarki Rządu Kantonu Sarajewo oraz dziennikarze lokalnych mediów, w tym radia, telewizji i portali internetowych takich jak  Klix.ba, Radio Sarajevo, Oslobođenje Servisi Media Group, Akta.ba, RSG radio, Poslovne novine, Indikator, portal poslovni, Radio M, Vijesti, Hayat TV i Magazin Gracija.

Sieć ma otworzyć ponad 20 sklepów w Bośni i Hercegowinie, w tym w miastach takich jak Mostar, Livno, Gradačac, Kakanj, Čitluk i Lukava. Bośnia i Hercegowina to 19. rynek na którym działa Pepco.

Firma rozpoczęła swoją działalność pod koniec 1999 roku w Polsce jako lokalny oddział brytyjskiej firmy Brown&Jackson. W wyniku niezadowalających wyników finansowych w 2002 roku firma przeszła w ręce południowoafrykańskiej firmy Tradegro, która zakupiła także trzy inne sieci. Później, w wyniku przekształceń w strukturze spółki matki, w 2004 roku firma stała się częścią grupy Pepkor z siedzibą w Południowej Afryce, co skutkowało zmianą nazwy na Pepco oraz logo. W listopadzie 2014 roku firma Steinhoff International Holdings przejęła Pepco za kwotę 5,7 miliarda dolarów. Obecnie sieć sklepów jest częścią Pepco Group, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2023 roku główny udziałowiec Pepco, Steinhoff International, stanął w obliczu problemów finansowych, ale Pepco jako niezależna spółka giełdowa pozostaje stabilna finansowo, utrzymując tendencję wzrostową, co gwarantuje jej kontynuację działalności.

Czytaj także: Pepco Group zapowiada intensywny rozwój swoich marek. Ekspansja czeka m.in. sieć Dealz w Polsce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
12.09.2023 13:05

Trevor Masters ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego Pepco Group

Trevor Masters, ustepujący prezes Pepco Groupmat. prasowe
Trevor Masters poinformował radę dyrektorów Pepco Group o swojej decyzji o ustąpieniu ze stanowiska dyrektora generalnego firmy. Odejdzie ze skutkiem natychmiastowym. Jego zadania na razie obejmie Andy Bond, prezes firmy

Po tym jak Trevor Masters, dotychczasowy dyrektor generalny Pepco Group poinformował o decyzji o ustąpieniu ze stanowiska, jego zadania w spółce przejął Andy Bond, prezes firmy. Do czasu mianowania następcy będzie kierował zespołem wykonawczym i ogólnym zarządzaniem firmą.

 

Przemawiając w imieniu firmy, Andy Bond zapewnił, że firma jest dobrze przygotowana na przyszły wzrost. I dodał:

Cieszę się, że po raz kolejny biorę aktywny udział w kierowaniu Grupą Pepco, zapewniając ciągłość wspaniałego biznesu, który jest dla mnie jak rodzina, w którą jestem zaangażowany od 2012 roku.

Informując o rezygnacji Trevor Masters ze stanowiska dyrektora generalnego, spółka skorzystała z okazji, aby zaktualizować aktualną prognozę EBITDA (MSSF 16) na rok kończący się 30 września 2023 r. Ma być ona nieco niższa niż wcześniej przewidywano, w związku ze słabszymi od oczekiwań wynikami sprzedaży.

Czytaj też: 

Większościowy pakiet akcji Pepco zostanie wystawiony na sprzedaż

Właściciel Pepco ma problemy. Jest bliski bankructwa

 

Pepco Group potwierdza natomiast, że osiągnie cel otwarcia 550 nowych sklepów netto w roku finansowym 2023.

Czytaj też:

Pepco ma już 3 tys. sklepów. Rośnie potencjał dla kategorii kosmetyków

Jak wygląda półka kosmetyczna w Pepco [FOTOREPORTAŻ]


 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. wrzesień 2023 08:59