StoryEditor
Sieci i centra handlowe
02.02.2023 00:00

Niemiecki dyskont Woolworth wchodzi do Polski

Sieć dyskontów Woolworth wchodzi do Polski i planuje już sprawny rozwój o kolejne lokalizacje - pierwsza pojawi się w Krakowie. / materiały Woolworth Deutschland
Strona internetowa polskiego oddziału Woolworth już działa, trwa również rekrutacja na stanowiska biurowe i handlowe. Sieć sklepów będzie stanowiła istotne zagrożenie dla już istniejących brandów, takich jak Pepco, Tedi, Dealz czy Action.

Sieć dyskontów niespożywczych Woolworth (nie mylić z Woolworths, siecią australijską) wchodzi do Polski. Jak pisze Business Insider, sieć dyskontowa Woolworth widzi dla siebie potencjał w Polsce na poziomie 400 sklepów [...] w maju 2023 r. jeden z nich ma rozpocząć działalność w Krakowie w parku handlowym Atut [...] Do kwietnia 2024 r. obiektów pod szyldem Woolworth w Polsce ma być od 15 do 25. Krakowski sklep będzie liczył powierzchnię 1 tys. mkw.

Założony w 2010 r. Woolworth ma asortyment podobny do bezpośredniej konkurencji — sklepów Action, Pepco czy Tedi. Na półkach znajdziemy artykuły gospodarstwa domowego, bibeloty, odzież, bieliznę i obuwie, zabawki, artykuły szkolne, elektronikę i kosmetyki oraz akcesoria do makijażu i pielęgnacji. Jeśli chodzi o te ostatnie, to do tej pory w Woolworth pojawiały się takie marki, jak Esprit, Nivea, ps2, Fa, Axe, Aigner, Russell Hobbs, Casuelle i Skeveline. Ceny w niemieckich sklepach sieci zaczynają się od 1 euro.
 


Maciej Ćwikła, prezes Woolworth Polska, w wywiadzie dla RetailNet powiedział: Widzimy potencjał do długoterminowego rozwoju naszej sieci w Polsce. W pierwszym roku działalności [...] chcemy otworzyć od 15 do 25 domów towarowych, w drugim roku planujemy kolejne 30 lokalizacji, a od trzeciego roku chcemy podwyższyć tempo rozwoju sieci nawet do 50 nowych sklepów rocznie. Podobną dynamikę ekspansji chcielibyśmy utrzymać również w kolejnych latach.

Sieć nie planuje na razie rozwoju w modelu omnichannel; macierzysta spółka w Niemczech nie ma sklepu internetowego i nie zamierza go założyć, nie ma również takich planów w stosunku do polskiego oddziału. Woolworth Polska sp. z o.o. ma siedzibę w Katowicach.
 Na stronie oficjalnej znajduje się formularz, przez który można zgłaszać dogodne dla sieci nieruchomości i lokale pod nowe lokalizacje. Chodzi między innymi o lokalizacje w parkach i centrach handlowych, w często uczęszczanych strefach ruchu pieszych i w pobliżu miejsc handlowych w centrach miast (preferowane top lokalizacje), centra dzielnic. Cieszy informacja, że w przypadku sklepów dwukondygnacyjnych Woolworth wymaga windy, co jest doskonałą wiadomością dla osób z niepełnosprawnościami ruchu.

Dla producentów kosmetyków może to być kolejny partner w dystrybucji.

Czytaj także: Action zapowiada otwarcie ponad 80 sklepów w 2023 roku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
17.07.2024 15:03
Precordia Capital i Septyma nabyły udziały w parku handlowym Vis à Vis Wilanów
Ulokowanie Street Mall Vis à Vis Wilanów w bliskości dwóch dzielnic Warszawy i Konstancina-Jeziorny gwarantuje duży ruch kliencki.Street Mall Vis à Vis Wilanów
Precordia Capital Sp. z o.o., której właścicielem jest Jerzy Motz, oraz spółka Septyma Sp. z o.o., należąca do Piotra Beaupre, nabyły 66 proc. udziałów w parku handlowym Street Mall Vis à Vis Wilanów. Sprzedającym udziały była firma Capital Park Sp. z o.o. Nowymi zarządcami nieruchomości została firma Real Management Services Sp. z o.o., należąca do grupy Real Management S.A.

Street Mall Vis à Vis Wilanów zlokalizowany jest w południowej części Warszawy, przy ul. Przyczółkowej 219. Jego lokalizacja przy głównej drodze łączącej Centrum z Wilanowem i Konstancinem-Jeziorną sprawia, że jest łatwo dostępny dla mieszkańców zarówno miasta, jak i okolic. Park handlowy oferuje 17 sklepów oraz lokali usługowych i gastronomicznych o łącznej powierzchni najmu 4300 mkw., a także 104 miejsca parkingowe. Wśród najemców Vis à Vis Wilanów znajdują się takie marki, jak Decathlon, Deseo, Drogeria Hebe, MAX Premium Burgers, RTV EURO AGD, Sakana Sushi&Sticks oraz ZooZoo.pl. Obiekt jest obecnie w pełni wynajęty.

Prezes Zarządu Precordia Capital Sp. z o.o., Jerzy Motz, wyraził zadowolenie z przeprowadzonej transakcji. Wskazał, że parki handlowe typu convenience, takie jak Vis à Vis Wilanów, okazały się najbardziej odporne na skutki pandemii COVID-19. Lokalny charakter tego typu obiektów idealnie wpisał się w nową rzeczywistość, zaspokajając potrzeby konsumentów, którzy zaczęli spędzać więcej czasu w swoim sąsiedztwie. Analizy wykazały, że centra convenience osiągają najlepsze wyniki wśród formatów handlowych, co potwierdza zasadność inwestycji w tego typu nieruchomości.

Nowym zarządcą Vis à Vis Wilanów została firma Real Management Services Sp. z o.o., należąca do grupy Real Management S.A. Spółka ta przejęła odpowiedzialność za bieżące zarządzanie nieruchomością, dbając o utrzymanie wysokiego standardu obsługi najemców oraz klientów parku handlowego. Przejęcie zarządzania przez doświadczoną firmę ma zapewnić dalszy rozwój i stabilność obiektu, podnosząc jego wartość na rynku nieruchomości komercyjnych.

Czytaj także: Nowy park handlowy pod Warszawą: na granicy z Konstancinem powstanie nowy obiekt

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
E-commerce
16.07.2024 16:03
Kaufland uruchamia marketplace w Polsce. Jakie są warunki współpracy dla sprzedawców?
Kaufland Global Marketplace obejmuje 64 kategorie produktów, w tym kosmetyki i perfumyfot. Kaufland
Kaufland Global Marketplace będzie dostępny także w Polsce. Sieć podała datę premiery platformy, przez którą sprzedawcy będą mogli sprzedawać we wszystkich krajach, gdzie marketplace jest dostępny. Na jakich warunkach z biznesem e-commerce niemieckiego detalisty będą mogli współpracować sprzedawcy z Polski?

Jak podaje Kaufland, na polskiej platformie sprzedażowej Kauflad.pl zarejestrowanych jest obecnie 2 tys. sprzedawców. Ma ona ruszyć 7 sierpnia br.

Polska platforma będzie kolejnym rynkiem, na którym będzie działał Kaufland Global Marketplace. W takiej formule niemiecki detalista sprzedaje już w Niemczech, Słowacji  i Czechach. Platformy w Austrii i w Polsce zostaną wkrótce odpalone.

Sprzedaż online odbywa się na zasadzie współpracy z zewnętrznymi przedsiębiorcami, którzy rejestrują się na marketplace i samodzielnie wystawiają i sprzedają swoje produkty. Sami są również odpowiedzialni za wysyłkę towaru i wystawianie faktur Kaufland zajmuje się działaniami marketingowymi. Można także skorzystać z międzynarodowej usługi logistycznej sieci (Fullfilment by Kaufland).

Sprzedawca wnosi miesięczną opłatę podstawową w wysokości 175 zł i zmienną prowizję od sprzedaży, od 7 do 16 proc. Np. dla kategorii perfum prowizja na start na polskiej platformie wynosi 8 proc., na pozostałych rynkach 10 proc. Dla kategorii pielęgnacja ciała i zdrowie w Polsce prowizja od sprzedaży wynosi 8 proc. na start, na pozostałych rynkach 13 proc. Prowizja jest naliczana za zakupione produkty, które nie zostały anulowane lub zwrócone.

Dodatkowo płatne jest dodanie na marketplace bezpośredniego linku do sklepu sprzedawcy, w tej opcji miesięczna opłata wynosi 220 zł.

Kaufland obiecuje sprzedawcom dostęp do wszystkich platform, którymi dysponuje, a tym samym do 56 mln potencjalnych klientów.

Dostęp do platformy możliwy będzie w przeglądarce, jak również poprzez aplikację mobilną sieci.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. lipiec 2024 21:09