StoryEditor
Sieci i centra handlowe
02.02.2023 00:00

Niemiecki dyskont Woolworth wchodzi do Polski

Sieć dyskontów Woolworth wchodzi do Polski i planuje już sprawny rozwój o kolejne lokalizacje - pierwsza pojawi się w Krakowie.materiały Woolworth Deutschland
Strona internetowa polskiego oddziału Woolworth już działa, trwa również rekrutacja na stanowiska biurowe i handlowe. Sieć sklepów będzie stanowiła istotne zagrożenie dla już istniejących brandów, takich jak Pepco, Tedi, Dealz czy Action.

Sieć dyskontów niespożywczych Woolworth (nie mylić z Woolworths, siecią australijską) wchodzi do Polski. Jak pisze Business Insider, sieć dyskontowa Woolworth widzi dla siebie potencjał w Polsce na poziomie 400 sklepów [...] w maju 2023 r. jeden z nich ma rozpocząć działalność w Krakowie w parku handlowym Atut [...] Do kwietnia 2024 r. obiektów pod szyldem Woolworth w Polsce ma być od 15 do 25. Krakowski sklep będzie liczył powierzchnię 1 tys. mkw.

Założony w 2010 r. Woolworth ma asortyment podobny do bezpośredniej konkurencji — sklepów Action, Pepco czy Tedi. Na półkach znajdziemy artykuły gospodarstwa domowego, bibeloty, odzież, bieliznę i obuwie, zabawki, artykuły szkolne, elektronikę i kosmetyki oraz akcesoria do makijażu i pielęgnacji. Jeśli chodzi o te ostatnie, to do tej pory w Woolworth pojawiały się takie marki, jak Esprit, Nivea, ps2, Fa, Axe, Aigner, Russell Hobbs, Casuelle i Skeveline. Ceny w niemieckich sklepach sieci zaczynają się od 1 euro.
 


Maciej Ćwikła, prezes Woolworth Polska, w wywiadzie dla RetailNet powiedział: Widzimy potencjał do długoterminowego rozwoju naszej sieci w Polsce. W pierwszym roku działalności [...] chcemy otworzyć od 15 do 25 domów towarowych, w drugim roku planujemy kolejne 30 lokalizacji, a od trzeciego roku chcemy podwyższyć tempo rozwoju sieci nawet do 50 nowych sklepów rocznie. Podobną dynamikę ekspansji chcielibyśmy utrzymać również w kolejnych latach.

Sieć nie planuje na razie rozwoju w modelu omnichannel; macierzysta spółka w Niemczech nie ma sklepu internetowego i nie zamierza go założyć, nie ma również takich planów w stosunku do polskiego oddziału. Woolworth Polska sp. z o.o. ma siedzibę w Katowicach.
 Na stronie oficjalnej znajduje się formularz, przez który można zgłaszać dogodne dla sieci nieruchomości i lokale pod nowe lokalizacje. Chodzi między innymi o lokalizacje w parkach i centrach handlowych, w często uczęszczanych strefach ruchu pieszych i w pobliżu miejsc handlowych w centrach miast (preferowane top lokalizacje), centra dzielnic. Cieszy informacja, że w przypadku sklepów dwukondygnacyjnych Woolworth wymaga windy, co jest doskonałą wiadomością dla osób z niepełnosprawnościami ruchu.

Dla producentów kosmetyków może to być kolejny partner w dystrybucji.

Czytaj także: Action zapowiada otwarcie ponad 80 sklepów w 2023 roku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
15.09.2023 13:22

Pepco wchodzi do Bośni i Hercegowiny

Nowo otwarte sklepy w Sarajewie przyciągnęły już rzesze klientów.Pepco
Dyskont niespożywczy, który od lat święci w Polscy triumfy, wszedł na nowy rynek. Pepco oficjalnie zaprosiło klientów na otwarcia nowych sklepów w dwóch doskonałych lokalizacjach w Bośni i Hercegowinie – w Galerii Intershop i centrum handlowym West Gate w Sarajewie.

Bośnia i Hercegowina stała się 19. krajem, w którym dostępne są sklepy Pepco. 14 września oficjalnie otwarto pierwsze dwa sklepy w Sarajewie – dynamicznie rozwijającej się stolicy, liczącej około 300 000 mieszkańców. Pierwszy z nich znajduje się w w Galerii Intershop, drugi — w centrum handlowym West Gate.

W jednym z dwóch nowych sklepów gościli Elma Perteši-Žunić, sekretarzyni Ministerstwa Gospodarki Rządu Kantonu Sarajewo oraz dziennikarze lokalnych mediów, w tym radia, telewizji i portali internetowych takich jak  Klix.ba, Radio Sarajevo, Oslobođenje Servisi Media Group, Akta.ba, RSG radio, Poslovne novine, Indikator, portal poslovni, Radio M, Vijesti, Hayat TV i Magazin Gracija.

Sieć ma otworzyć ponad 20 sklepów w Bośni i Hercegowinie, w tym w miastach takich jak Mostar, Livno, Gradačac, Kakanj, Čitluk i Lukava. Bośnia i Hercegowina to 19. rynek na którym działa Pepco.

Firma rozpoczęła swoją działalność pod koniec 1999 roku w Polsce jako lokalny oddział brytyjskiej firmy Brown&Jackson. W wyniku niezadowalających wyników finansowych w 2002 roku firma przeszła w ręce południowoafrykańskiej firmy Tradegro, która zakupiła także trzy inne sieci. Później, w wyniku przekształceń w strukturze spółki matki, w 2004 roku firma stała się częścią grupy Pepkor z siedzibą w Południowej Afryce, co skutkowało zmianą nazwy na Pepco oraz logo. W listopadzie 2014 roku firma Steinhoff International Holdings przejęła Pepco za kwotę 5,7 miliarda dolarów. Obecnie sieć sklepów jest częścią Pepco Group, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2023 roku główny udziałowiec Pepco, Steinhoff International, stanął w obliczu problemów finansowych, ale Pepco jako niezależna spółka giełdowa pozostaje stabilna finansowo, utrzymując tendencję wzrostową, co gwarantuje jej kontynuację działalności.

Czytaj także: Pepco Group zapowiada intensywny rozwój swoich marek. Ekspansja czeka m.in. sieć Dealz w Polsce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
12.09.2023 13:05

Trevor Masters ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego Pepco Group

Trevor Masters, ustepujący prezes Pepco Groupmat. prasowe
Trevor Masters poinformował radę dyrektorów Pepco Group o swojej decyzji o ustąpieniu ze stanowiska dyrektora generalnego firmy. Odejdzie ze skutkiem natychmiastowym. Jego zadania na razie obejmie Andy Bond, prezes firmy

Po tym jak Trevor Masters, dotychczasowy dyrektor generalny Pepco Group poinformował o decyzji o ustąpieniu ze stanowiska, jego zadania w spółce przejął Andy Bond, prezes firmy. Do czasu mianowania następcy będzie kierował zespołem wykonawczym i ogólnym zarządzaniem firmą.

 

Przemawiając w imieniu firmy, Andy Bond zapewnił, że firma jest dobrze przygotowana na przyszły wzrost. I dodał:

Cieszę się, że po raz kolejny biorę aktywny udział w kierowaniu Grupą Pepco, zapewniając ciągłość wspaniałego biznesu, który jest dla mnie jak rodzina, w którą jestem zaangażowany od 2012 roku.

Informując o rezygnacji Trevor Masters ze stanowiska dyrektora generalnego, spółka skorzystała z okazji, aby zaktualizować aktualną prognozę EBITDA (MSSF 16) na rok kończący się 30 września 2023 r. Ma być ona nieco niższa niż wcześniej przewidywano, w związku ze słabszymi od oczekiwań wynikami sprzedaży.

Czytaj też: 

Większościowy pakiet akcji Pepco zostanie wystawiony na sprzedaż

Właściciel Pepco ma problemy. Jest bliski bankructwa

 

Pepco Group potwierdza natomiast, że osiągnie cel otwarcia 550 nowych sklepów netto w roku finansowym 2023.

Czytaj też:

Pepco ma już 3 tys. sklepów. Rośnie potencjał dla kategorii kosmetyków

Jak wygląda półka kosmetyczna w Pepco [FOTOREPORTAŻ]


 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. wrzesień 2023 11:43