StoryEditor
Sieci i centra handlowe
02.02.2023 00:00

Niemiecki dyskont Woolworth wchodzi do Polski

Sieć dyskontów Woolworth wchodzi do Polski i planuje już sprawny rozwój o kolejne lokalizacje - pierwsza pojawi się w Krakowie.materiały Woolworth Deutschland
Strona internetowa polskiego oddziału Woolworth już działa, trwa również rekrutacja na stanowiska biurowe i handlowe. Sieć sklepów będzie stanowiła istotne zagrożenie dla już istniejących brandów, takich jak Pepco, Tedi, Dealz czy Action.

Sieć dyskontów niespożywczych Woolworth (nie mylić z Woolworths, siecią australijską) wchodzi do Polski. Jak pisze Business Insider, sieć dyskontowa Woolworth widzi dla siebie potencjał w Polsce na poziomie 400 sklepów [...] w maju 2023 r. jeden z nich ma rozpocząć działalność w Krakowie w parku handlowym Atut [...] Do kwietnia 2024 r. obiektów pod szyldem Woolworth w Polsce ma być od 15 do 25. Krakowski sklep będzie liczył powierzchnię 1 tys. mkw.

Założony w 2010 r. Woolworth ma asortyment podobny do bezpośredniej konkurencji — sklepów Action, Pepco czy Tedi. Na półkach znajdziemy artykuły gospodarstwa domowego, bibeloty, odzież, bieliznę i obuwie, zabawki, artykuły szkolne, elektronikę i kosmetyki oraz akcesoria do makijażu i pielęgnacji. Jeśli chodzi o te ostatnie, to do tej pory w Woolworth pojawiały się takie marki, jak Esprit, Nivea, ps2, Fa, Axe, Aigner, Russell Hobbs, Casuelle i Skeveline. Ceny w niemieckich sklepach sieci zaczynają się od 1 euro.
 


Maciej Ćwikła, prezes Woolworth Polska, w wywiadzie dla RetailNet powiedział: Widzimy potencjał do długoterminowego rozwoju naszej sieci w Polsce. W pierwszym roku działalności [...] chcemy otworzyć od 15 do 25 domów towarowych, w drugim roku planujemy kolejne 30 lokalizacji, a od trzeciego roku chcemy podwyższyć tempo rozwoju sieci nawet do 50 nowych sklepów rocznie. Podobną dynamikę ekspansji chcielibyśmy utrzymać również w kolejnych latach.

Sieć nie planuje na razie rozwoju w modelu omnichannel; macierzysta spółka w Niemczech nie ma sklepu internetowego i nie zamierza go założyć, nie ma również takich planów w stosunku do polskiego oddziału. Woolworth Polska sp. z o.o. ma siedzibę w Katowicach.
 Na stronie oficjalnej znajduje się formularz, przez który można zgłaszać dogodne dla sieci nieruchomości i lokale pod nowe lokalizacje. Chodzi między innymi o lokalizacje w parkach i centrach handlowych, w często uczęszczanych strefach ruchu pieszych i w pobliżu miejsc handlowych w centrach miast (preferowane top lokalizacje), centra dzielnic. Cieszy informacja, że w przypadku sklepów dwukondygnacyjnych Woolworth wymaga windy, co jest doskonałą wiadomością dla osób z niepełnosprawnościami ruchu.

Dla producentów kosmetyków może to być kolejny partner w dystrybucji.

Czytaj także: Action zapowiada otwarcie ponad 80 sklepów w 2023 roku

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
08.12.2023 15:30
Sieć Dealz zrealizowała plan na ten rok – ma już 300 sklepów w Polsce
Dealz to takze oferta Dla ciała i Dla Urody oraz oprodukty do prania i sprzątania   Dealz
Dealz otworzył dwa nowe sklepy – pierwszy w Gostyninie oraz trzeci w Bytomiu. Tym samym sieć ma już 300 placówek w Polsce. Udało jej się więc zrealizowac plan rozwoju na ten rok.

Najnowsze dwa sklepy Dealz ruszyły w Gostyninie oraz w Bytomiu. Pierwszy został otwarty w Parku Handlowym Centrum, a drogi w Parku Handlowym Stary Stadion. Bytomski sklep jest trzecim z szyldem Dealz w mieście, a zarazem 300. w Polsce. Tym samym sieć zrealizowała plan rozwoju założony na ten rok.

 

Czytaj też: Dealz przyspiesza ekspansję na polskim rynku. Sieć otworzyła 11 sklepów w ciągu jednego dnia

 

W całym 2023 roku siec Dealz otworzyła ponad 100 sklepów. Ich szyldy znajdują się w ponad 200 miastach w Polsce. W asortymencie każdego sklepu Dealz znajduje się ponad 3 tys. artykułów z 18 różnych kategorii, w tym kosmetyki i detergenty.

 

Czytaj też: Kosmetyki w Dealz – „Wielkie marki, mini ceny” [FOTOREPORTAŻ]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
04.12.2023 13:28
Karolina Stylizacje, Skin Ekspertki, Zuzanna Tonicka i Marta Manowska promują kosmetyki Be Beauty Biedronki
Be Beauty - jedna z kosmetycznych marek własnych Biedronki.
Popularne influencerki z branży beauty Karolina Stylizacje, Skin Ekspertki, Zuzanna Tonicka oraz dziennikarka Marta Manowska promują kosmetyki Biedronki – Be Beauty – w najnowszej kampanii na platformach społecznościowych.

Be Beauty to kosmetyczna marka własna Biedronki, która obejmuje kosmetyki do demakijażu, pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. W najnowszej kampanii promocyjnej prezenterka telewizyjna Marta Manowska pokazuje swoją rutynę wieczornej pielęgnacji przy wykorzystaniu produktów tej marki. Poza nią do kampanii zostały zaangażowanie influencerki z branży beauty: Karolina Stylizacje, Skin Ekspertki oraz Zuzanna Tonicka. Twórczynie przedstawiły trzystopniowy proces pielęgnacji, w każdym z nich skupiając się na innym etapie.

Działania obejmują popularne platformy społecznościowe: YouTube, TikTok, Instagram i Facebook. A za akcję odpowiada Lifetube – lider rynku influencer marketingu i ekonomii twórców. W ramach współpracy firma była odpowiedzialna za wybór i współpracę z twórczyniami, biorącymi udział w kampanii, a także za jej przeprowadzenie oraz koordynację. Za zakup mediów do kampanii płatnej odpowiadała agencja  Wavemaker.

Celem kampanii promującej kosmetyki bebeauty jest podniesienie świadomości marki oraz pokazanie zalet i wysokiej jakości kosmetyków. Reklamy promują prosty schemat wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Grupą docelową marki bebeauty są zarówno młode, jak i starsze konsumentki, dla których ważna jest prostota i minimalizm przekazu. Z tego względu kampania skupiała się na przedstawieniu schematu wieczornej rutyny, który jest czymś w rodzaju pielęgnacyjnego ABC – kompleksowego minimum niezbędnego do osiągnięcia zadowalających efektów.

Biedronka oferuje około tysiąca wyrobów marek własnych, które odpowiadają za około 40 proc. całości sprzedaży. Kosmetyczna marka własna Biedronki to Be Beauty, a gama produktów obejmuje kosmetyki do makijażu, demakijażu, pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

Czytaj także: Co znajdziemy na drogeryjnych półkach Biedronki? [FOTOREPORTAŻ]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
10. grudzień 2023 01:15