STREFA URODY

Zdrowie i relaks

 

31 grudnia 2020, 13:19wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Stres wywołany przez Covid-19 przeniósł spray na poduszki z niszowej kategorii do produktu dnia

Stres wywołany przez Covid-19 przeniósł spray na poduszki z niszowej kategorii do produktu dnia (fot. Shutterstock)

Odpowiednia ilość snu jest niezbędna dla dobrego zdrowia i zdrowego wyglądu. Jednak wielu z nas ma problemy z zaśnięciem z powodu stresu i zmiany stylu życia związanych z pandemią Covid-19. W tym kontekście nie jest zaskakujące, że spray do poduszek wyrósł z niszowej kategorii do kategorii produktu dnia.

Wszyscy mamy własne techniki i metody zasypiania, a dla niektórych osób, mgiełki do poduszek i spraye są ich sekretem zasypiania w ciągu kilku minut. Jeśli masz problem z wyłączeniem się przed snem, kojący spray do poduszek może wywołać sen znacznie szybciej niż liczenie owiec. Jest pełen olejków eterycznych, które pomagają odprężyć umysł i ciało oraz ułatwia spokojny sen.

Jak działają spraye do poduszek?

Mgiełki do poduszek działają dzięki zastosowaniu mieszanki olejków eterycznych, które pobudzają umysł i ciało do odprężenia i odstresowania, a badania sugerują, że aromaty sprawiają, że nasze ciała wytwarzają melatoninę, hormon sprzyjający odpoczynkowi. Marka This Works, która oferuje szeroką gamę sprayów nasennych, przeprowadziła własne szeroko zakrojone badania dotyczące tego, w jaki sposób i dlaczego ich mgiełki do poduszek tak skutecznie pomagają zasnąć.

„Postanowiliśmy wesprzeć niezależne badanie funkcjonalnego skanowania mózgu MRI (fMRI), prowadzone przez wiodącego na świecie neurobiologa i lekarza, profesora Gaby Badre. Podczas badania przetestowano dwa zapachy i stwierdzono, że oba aktywują obszary mózgu powiązane z zapachem. Jednak nasz zapach aktywował również określone obszary mózgu związane z przyjemnością i spokojem, umożliwiając zespołowi badawczemu zaproponowanie, że zapach może wywoływać poczucie komfortu społecznego, zaufania i spokoju - prawdopodobnie wpływając na sen" - tłumaczyła firma This Works.

Jeśli nie lawenda, to co?

Dr Michael J. Breus jest psychologiem klinicznym i jednocześnie absolwentem Amerykańskiej Rady Medycyny Snu oraz członkiem Amerykańskiej Akademii Medycyny Snu. Na swoim blogu Sleep Doctor pisze o sile lawendy we wspomaganiu snu: „Lawenda działa jako środek przeciwlękowy i uspokajający, zwiększając relaksację i uspokojenie oraz ułatwiając zasypianie. Neuroprzekaźnik GABA, który pomaga wyciszyć mózg i aktywność układu nerwowego, zmniejsza pobudzenie, złość, agresję i niepokój ”.

Lawenda jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych olejków eterycznych, jeśli chodzi o sen i relaks, ale nie jedyny - istnieje wiele innych zapachów i olejków, które pomagają odpocząć. Nie wszyscy lubią jednak ten zapach. Olejki eteryczne w mgiełkach do poduszek i sprayach nasennych działają inaczej na różnych ludzi - wypróbuj różne zapachy, aby znaleźć ten, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony