REKLAMA

ŚWIAT

 

4 listopada 2019, 13:27wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Na największym wydarzeniu kosmetycznym w regionie Azji i Pacyfiku będę obowiązywać specjalne środki bezpieczeństwa

Na największym wydarzeniu kosmetycznym w regionie Azji i Pacyfiku będę obowiązywać specjalne środki bezpieczeństwa (fot. FB Cosmoprof Asia)

Cosmoprof Asia 2019 odbędzie się zgodnie z planem w dniach 12-14 listopada w Asia World-Expo i 13-15 listopada w Hong Kongu Convention and Exhibition Centre w Hongkongu. Wstępne dane liczbowe przed targami były zachęcające - ponad 3100 wystawców i dwucyfrowy wzrost liczby rejestracji gości. Jednak protesty wynikające z nowelizacji ustawy o zapobieganiu ekstradycji mogą spowolnić rozwój jednego z głównych wydarzeń branży beauty w tym regionie.

REKLAMA

Organizatorzy pozostają jednak optymistami i ogłaszają szereg działań, które mają zagwarantować, że wydarzenie przebiegnie sprawnie, a zrównoważony rozwój będzie wspólnym mianownikiem tych wydarzeń.

Dwa miesiące przed wydarzeniem organizatorzy Cosmoprof Asia nie ukrywali swojej satysfakcji. Rzeczywiście, pierwsze protesty w Hongkongu nie stłumiły entuzjazmu wystawców i odwiedzających targi, które stały się obowiązkowym punktem w kalendarzu branży kosmetycznej w regionie azjatyckim. Z powierzchnią wystawową do 118 900 metrów kwadratowych, ponad 3100 wystawcami, 25 pawilonami krajowymi, targi cieszyły się dwucyfrowym wzrostem liczby rejestrujących się gości.

Specjalne środki bezpieczeństwa

Niestety kontynuacja protestów i gwałtowne starcia z policją skłoniły organizatorów do podjęcia szeregu działań mających na celu uspokojenie niepokoju wystawców i zwiedzających. W obu miejscach zwiększono środki bezpieczeństwa (AsiaWorld-Expo dla Cosmopack Asia i Hong Kong Convention Center dla marek i produktów gotowych), a liczba busów między tymi miejscami została zwiększona.

Cosmoprof Asia to wiodące międzynarodowe targi kosmetyczne w Azji, reprezentujące wszystkie sektory kosmetyczne. Ich szybki rozwój podkreślił kluczową rolę wydarzenia jako platformy dla wysokiej jakości działalności biznesowej w regionie Azji i Pacyfiku, najszybciej rozwijającego się rynku kosmetyków i produktów do pielęgnacji ciała.
 
Cosmopack Asia odbędzie się na targach Asia World-Expo (AWE) w dniach 12–14 listopada, w których będą uczestniczyć wystawcy z awangardowego łańcucha dostaw: liderzy surowców i składników, maszyn i automatyki, opakowań pierwotnych i wtórnych, produkcji kontraktowej i własne marki.

Z kolei Cosmoprof Asia odbędzie się w Hongkongu w centrum kongresowo-wystawienniczym (HKCEC) w dniach 13–15 listopada i będzie koncentrować się na produktach gotowych we wszystkich głównych sektorach kosmetycznych: perfumy i kosmetyki, salon kosmetyczny i spa, włosy, paznokcie i akcesoria , a także kosmetyki naturalne i organiczne.

Hongkong pogrążony w kryzysie

Trwające od czerwca protesty pogrążyły Hongkong w największym kryzysie politycznym od przyłączenia tego regionu do ChRL w 1997 roku. Uderzają również w gospodarkę, która jak wynika z opublikowanych niedawno oficjalnych danych – znalazła się w stanie technicznej recesji. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony