REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

STREFA URODY

Zdrowie i relaks

 

25 stycznia 2021, 13:54wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Troska o spokój i swoje samopoczucie są teraz najważniejsze dla konsumentów

Troska o spokój i swoje samopoczucie są teraz najważniejsze dla konsumentów (fot. Shutterstock)

W 2021 roku konsumenci priorytetowo potraktują troskę o siebie i swoje samopoczucie. To stwarza wyjątkowe możliwości dla marek kosmetycznych, które powinny wziąć pod uwagę skupienie się na dbaniu o siebie konsumenta i zaopiekować się nim w trudnym czasie. 

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Troska o siebie może nie jest pojęciem nowym, ale w 2020 r., przyspieszona przez pandemię, stała się jednym z najczęściej używanych terminów - obok takich jak „lockdown” i „dystans społeczny”. Był to również rok, w którym dbanie o siebie nabrało większego znaczenia w życiu konsumentów, a rola, jaką kosmetyki odgrywają w trosce o siebie, została wyraźnie podkreślona.

- Uważam, że dbanie o siebie stało się podstawą tego, czym jest dziś piękno. Widzieliśmy ogromną zmianę od bycia pięknym dla świata zewnętrznego do piękna wewnętrznego. Rytuały pielęgnacyjne i wellness stały się formą dbania o siebie. To, jak się czujesz od podszewki, Twoje zdrowie i długowieczność są teraz na czele tego, co znaczy być pięknym - mówi Meghan Asha, założycielka i dyrektor generalna organizacji FounderMade.

Pandemia przesunęła dobre samopoczucie konsumentów na pierwszy plan, a troskę o siebie można było teraz odnaleźć w wielu codziennych czynnościach, od praktyk higienicznych, takich jak odkażanie rąk, przez pielęgnację osobistą, taką jak usuwanie owłosienia, przez relaksujące kąpiele przy świecach po pielęgnację skóry podrażnionej noszeniem maseczki.

Rytuały kosmetyczne stały się pocieszeniem i ucieczką od zwiększonego poziomu stresu i lęku, jakich doświadczamy podczas światowego kryzysu zdrowotnego.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony