StoryEditor
Testowane przez wk
14.09.2023 15:05

Testowane przez WK. Ziołolek Lanoskin® 100% czysta lanolina

Wiadomości Kosmetyczne
Lanolina odgrywa istotną rolę w dziedzinie kosmetologii, znajdując zastosowanie w różnorodnych produktach do pielęgnacji skóry. Jej zdolności nawilżające, natłuszczające i tworzące ochronną barierę sprawiają, że jest cenionym składnikiem w kremach, balsamach, pomadkach do ust oraz produktach do pielęgnacji skóry dłoni i stóp. Właściwości lanoliny pozwalają na zatrzymanie wilgoci w skórze, co jest niezwykle istotne w przypadku skóry suchej i odwodnionej.

Lanolina, znana również jako wosk wełniasty, jest naturalnym składnikiem pozyskiwanym z wełny owczej. Jest to wyjątkowy produkt, który od wieków znajduje szerokie zastosowanie w pielęgnacji ciała i kosmetykach. Dzięki swoim właściwościom nawilżającym, zabezpieczającym i łagodzącym, lanolina jest ceniona zarówno przez producentów kosmetyków, jak i konsumentów poszukujących naturalnych i skutecznych rozwiązań do pielęgnacji skóry.

Z chemicznego punktu widzenia, lanolina jest kompleksem mieszaniny estrów i alkoholi, pochodzących z naturalnego tłuszczu zawartego w wełnie owczej. Jest to złożona substancja, która składa się głównie z estrów cholesterolu i kwasów tłuszczowych, wraz z mniejszymi ilościami innych estrów i alkoholi. Nazwa lanolina pochodzi od łacińskiego lāna „wełna” i oleum „olej”.

 

Pochodzenie i produkcja lanoliny

Produkcja lanoliny jest procesem, który wykorzystuje naturalny tłuszcz zawarty w wełnie owczej. Pierwszym krokiem jest oddzielenie wełny od owiec, a następnie jej mycie, aby usunąć zanieczyszczenia i związek zwany "lanoliną surową". Po oczyszczeniu wełny, zawartość lanoliny surowej jest oddzielana poprzez procesy mycia i odwirowywania. Woda i tłuszcz są następnie oddzielane, a lanolina jest poddawana procesowi odparowywania w celu uzyskania bardziej skoncentrowanego produktu. Ostatni etap to dalsze oczyszczanie i rafinacja lanoliny, aby uzyskać czysty produkt gotowy do wykorzystania w kosmetykach i produktach do pielęgnacji skóry. Ten naturalny proces pozyskiwania lanoliny sprawia, że jest ona ceniona przez osoby poszukujące składników pochodzenia naturalnego do swojej pielęgnacji.

image
FOTO: Lanoskin

Lanolina posiada zdolność zatrzymywania wody w skórze, dzięki czemu działa jako skuteczny nawilżacz. Tworzy ona warstwę ochronną na powierzchni skóry, zapobiegając utracie wilgoci. To sprawia, że lanolina jest szczególnie przydatna dla osób o suchej i skłonnej do przesuszeń skórze. Dzięki swoim właściwościom łagodzącym, lanolina jest wykorzystywana do pielęgnacji skóry podrażnionej lub zaczerwienionej, na przykład po oparzeniach słonecznych, ukąszeniach owadów czy podrażnieniach wywołanych wiatrem. Pomaga w regeneracji naskórka i łagodzi dyskomfort.

Lanolina jest częstym składnikiem balsamów do ust ze względu na jej zdolność do tworzenia ochronnej warstwy na wargach. Jest to szczególnie ważne w warunkach suchego klimatu lub w sezonie zimowym, kiedy skóra warg jest narażona na przesuszenie. Lanolina doskonale sprawdza się w produktach do pielęgnacji dłoni i stóp, które są często narażone na działanie czynników zewnętrznych. Stosowanie kremów czy balsamów z lanoliną — lub czystej lanoliny Lanoskin® firmy Ziołolek — pomaga zachować odpowiednią kondycję skóry tych obszarów.

Lanolina, choć znana głównie z pielęgnacji skóry, może również stanowić cenny składnik w pielęgnacji włosów, i w niektórych rejonach świata znanych z hodowli owiec stanowi ulubiony, “domowy” i tradycyjny kosmetyk. Jej właściwości nawilżające i ochronne mogą przyczynić się do poprawy kondycji włosów, zwłaszcza tych suchych, zniszczonych lub podatnych na łamanie. Istnieją różne sposoby, w jakie lanolinę można wykorzystać w pielęgnacji włosów. Lanolina Lanoskin® firmy Ziołolek może być używana jako intensywny nawilżacz końcówek włosów. Wystarczy wmasować niewielką ilość produktu w wilgotne lub suche końcówki. Dzięki temu włosy zyskują dodatkową dawkę nawilżenia, co może pomóc w zapobieganiu rozdwajaniu się i łamaniu. Ta substancja może być również dodana do domowych maseczek do włosów. Można połączyć ją z innymi olejami roślinnymi lub miodem, aby stworzyć intensywną maseczkę nawilżającą. Takie maseczki można stosować przed myciem włosów, pozostawiając je na włosach przez pewien czas, aby składniki mogły dogłębnie nawilżyć i odżywić pasma.

 

image
FOTO: Lanoskin

 

Lanolina w kosmetykach dla najmłodszych

Lanolina znalazła swoje szczególne zastosowanie w kosmetykach dla noworodków i niemowląt dzięki swoim delikatnym, naturalnym właściwościom nawilżającym i ochronnym. Skóra niemowląt jest wyjątkowo delikatna i podatna na przesuszenia oraz podrażnienia. Dlatego też lanolina jest często wybierana jako składnik w produktach do pielęgnacji skóry niemowlęcej, takich jak kremy do pielęgnacji po zmianie pieluchy. Jej zdolność do tworzenia ochronnej warstwy na skórze pomaga zapobiegać podrażnieniom spowodowanym kontaktem z wilgocią, co jest szczególnie istotne w obszarach pod pieluchą. Ponadto, lanolina jest łagodnym składnikiem, co czyni ją bezpieczną opcją dla delikatnej skóry noworodków. Jej naturalne właściwości nawilżające pomagają utrzymać skórę maluszka w odpowiedniej kondycji, redukując ryzyko wystąpienia suchości czy dyskomfortu. Dzięki tym właściwościom lanolina stała się niezastąpionym elementem w pielęgnacji niemowląt, zapewniając rodzicom spokój i pewność, że ich mały skarb jest pielęgnowany w delikatny i naturalny sposób.

 

Pielęgnacja brodawek w okresie laktacji

Lanolina ma istotne zastosowanie w kosmetykach do pielęgnacji brodawek kobiet karmiących piersią. Ten okres jest wyjątkowo wymagający dla skóry, ponieważ częste karmienie może prowadzić do suchości, pęknięć czy podrażnień brodawek. Lanolina jest cenionym składnikiem w kremach i balsamach do pielęgnacji piersi ze względu na jej zdolność do nawilżania i tworzenia ochronnej warstwy na skórze. Dzięki temu pomaga zmniejszyć ryzyko podrażnień oraz łagodzi dyskomfort związany z karmieniem piersią. Jest to szczególnie ważne, ponieważ delikatna skóra wokół brodawek może być podatna na pęknięcia i uszkodzenia, a lanolina działa jak naturalna bariera, która pomaga w zapobieganiu takim problemom. Bezpieczność i skuteczność lanoliny sprawiają, że kobiety karmiące chętnie sięgają po produkty zawierające ten składnik, aby zapewnić sobie komfortową i bezpieczną pielęgnację w okresie laktacji. Lanoskin® firmy Ziołolek pomoże każdej karmiącej osobie zadbać o sutki narażone na przesuszenie lub uszkodzenie.

 

Jak stosować lanolinę do pielęgnacji ciała?

Lanolina jest cennym składnikiem w kosmetykach i produktach do pielęgnacji ciała ze względu na swoje unikalne właściwości nawilżające, ochronne i łagodzące. Jej naturalne pochodzenie oraz zdolność do odtwarzania warstwy ochronnej na skórze sprawiają, że jest ona chętnie wybierana przez osoby szukające naturalnych i skutecznych sposobów pielęgnacji skóry. Bezpieczna dla różnych typów skóry, lanolina znajduje zastosowanie w wielu produktach, które pomagają utrzymać skórę w dobrej kondycji, zapewniając jej odpowiednie nawilżenie i ochronę.

Czysta lanolina, taka jak Lanoskin® firmy Ziołolek, może być wyjątkowo korzystna w pielęgnacji ciała ze względu na jej głęboko nawilżające i ochronne właściwości. Przed rozpoczęciem stosowania lanoliny, zaleca się przeprowadzenie małego testu uczuleniowego, szczególnie jeśli masz skórę wrażliwą lub skłonną do alergii. Kiedy już potwierdzisz, że lanolina jest odpowiednia dla Twojej skóry, możesz przystąpić do procesu pielęgnacyjnego.

 

Kroki Stosowania Lanoliny:

  1. Oczyszczanie Skóry: Przed nałożeniem lanoliny upewnij się, że skóra jest czysta i sucha. Delikatnie umyj skórę łagodnym mydłem i osusz ją dokładnie.
  2. Warstwa Cienka: Czystą lanolinę można stosować na suchą, łokciową skórę lub obszary wymagające intensywnej pielęgnacji. Ważne jest, aby używać niewielkiej ilości produktu, ponieważ lanolina jest bardzo skoncentrowana i może być trudna do wchłonięcia w większych ilościach.
  3. Rozgrzewanie Produktu: Czysta lanolina ma konsystencję gęstego wosku, który może być trudny do rozprowadzenia. Aby ułatwić aplikację, możesz delikatnie podgrzać niewielką ilość lanoliny w dłoniach, aby stała się bardziej płynna.
  4. Delikatne Wcieranie: Wcieraj lanolinę w skórę za pomocą delikatnych, kolistych ruchów. Skup się na obszarach wymagających nawilżenia lub ochrony, takich jak łokcie, kolana, stopy czy dłonie.
  5. Czas Wchłaniania: Czysta lanolina może potrzebować trochę czasu, aby się wchłonąć. Jeśli stosujesz ją na obszarach, które nie będą w kontakcie z ubraniem, możesz pozwolić jej wchłonąć się naturalnie. Jeśli jednak zamierzasz założyć ubranie, upewnij się, że nadmiar lanoliny został dokładnie wmasowany w skórę.
  6. Regularne Stosowanie: Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, stosuj lanolinę regularnie, zwłaszcza na obszarach, które wymagają dodatkowej pielęgnacji. Możesz używać jej na noc lub w ciągu dnia, w zależności od swoich preferencji.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją!

Artykuł sponsorowany
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Twarz
05.07.2023 00:00

Testowane przez WK. Cosibella SkinTra kosmetyki prebiotyczne i na bazie kwasów do pielęgnacji skóry

SkinTra to marka kosmetyków, która z pewnością przyciągnie uwagę świadomych konsumentów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którym zależy na używaniu pielęgnacyjnych produktów z odpowiednimi składnikami. Lista profesjonalnych, cennych składników o udokumentowanym działaniu jest długa, a sposobów użycia produktów — multum.

SkinTra to marka kosmetyków, która zdecydowanie przyciągnie uwagę konsumentek i konsumentów świadomych co do zastosowania składników pielęgnacyjnych, można by wręcz rzec laickich ekspertów od kosmetologii. Na etykietach przewija się cała plejada wartościowych, high-techowych składników: izomerat sacharydowy, beta-Glucan, etylowana forma witaminy C, filtrat fermentacyjny Galactomyces, inulina, azeloglicyna… przeciętnemu klientowi mogłoby się zakręcić w głowie, ale pasjonat lub pasjonatka świadomej pielęgnacji będą zachwyceni.

Dwie grupy składników użytych do skomponowania produktów — całorocznego peelingu kwasowego Destructor, prebiotycznego toniku pielęgnacyjnego Everything What Your Skin Will Love, prebiotycznego kremu odżywczego Let Your Skin Feed On, serum rewitalizującego Reviver i serum z witaminą C 20% oraz kwasem ferulowym Light Your Skin — wyróżniają się szczególnie: prebiotyki i kwasy.

Czemu warto postawić na kosmetyki z prebiotykami?

Prebiotyki odgrywają istotną rolę w dziedzinie kosmetologii, ponieważ mają potencjał wpływu na zdrowie i wygląd skóry. Odkrycie ich korzystnych właściwości pozwoliło na rozwój kosmetyków, które korzystają z tych naturalnych składników, aby promować zdrową mikroflorę skóry i poprawić jej kondycję. 

 

 

Prebiotyki są substancjami o charakterze żywieniowym, które służą jako pożywka dla korzystnych mikroorganizmów występujących na skórze. Te korzystne mikroorganizmy to część naturalnej mikroflory skóry i odgrywają ważną rolę w utrzymaniu równowagi i zdrowia skóry. Jednak czynniki takie jak zła dieta, stres, zanieczyszczenie środowiska i używanie agresywnych kosmetyków mogą zakłócać tę równowagę.

Prebiotyki w kosmetykach działają jako substancje odżywcze dla dobroczynnych bakterii skórnych, takich jak Lactobacillus czy Bifidobacterium. Poprzez dostarczanie im odpowiedniej pożywki, prebiotyki sprzyjają rozwojowi i namnażaniu się korzystnych mikroorganizmów na skórze. To z kolei pomaga w odbudowie i utrzymaniu zdrowej mikroflory skóry. Wprowadzenie prebiotyków do kosmetyków przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim, prebiotyki mogą pomóc w przywróceniu naturalnej równowagi skóry, co jest szczególnie ważne po zastosowaniu agresywnych środków czyszczących lub leków. Poprawa mikroflory skóry może przyczynić się do zmniejszenia stanów zapalnych, podrażnień i trądziku, a także zmniejszyć skłonność do występowania infekcji skórnych.

Prebiotyki również wpływają na funkcje ochronne skóry. Poprzez korzystny wpływ na mikroflorę skórną, mogą wspomagać naturalną barierę ochronną skóry. Silna bariera skórna zapobiega utracie wody, zapobiega przedostawaniu się szkodliwych substancji do skóry i chroni ją przed uszkodzeniami. Zatem, prebiotyki w kosmetykach mogą pomóc w utrzymaniu zdrowego poziomu nawilżenia skóry i zapewnić jej optymalną ochronę. Dodatkowo, prebiotyki w kosmetykach mają potencjał antyoksydacyjny. Badania wykazały, że prebiotyki mogą pomóc w neutralizowaniu wolnych rodników, które są odpowiedzialne za starzenie się skóry i powstawanie uszkodzeń komórek. Działanie antyoksydacyjne prebiotyków może przyczynić się do spowolnienia procesów starzenia i zachowania młodzieńczego wyglądu skóry.

Warto również wspomnieć, że prebiotyki w kosmetykach są łagodne i odpowiednie dla różnych typów skóry, w tym dla skóry wrażliwej. Ze względu na swoje żywieniowe właściwości, prebiotyki dostarczają substancji odżywczych dla skóry, bez wywoływania podrażnień czy uczuleń. W kosmetykach SkinTra prebiotykiem jest inulina; promuje wzrost naturalnej mikroflory skóry, pełniąc rolę pożywki dla probiotycznych bakterii obecnych na jej powierzchni. Hamuje niekorzystne efekty konserwantów oraz kosmetyków o kwasowym lub zasadowym pH. Wspiera właściwości nawilżające kosmetyku, ograniczając potencjalne reakcje alergiczne i łagodząc podrażnienia oraz stany atopowe. Dodatkowo, inulina redukuje aktywność wyprysków bakteryjnych, wpływając na ich łagodzenie.

Kwasy w kosmetykach — ryzyko czy korzyść?

Kwasy są niezwykle ważnymi składnikami w kosmetykach ze względu na swoje różnorodne właściwości i korzyści dla skóry. Mogą one mieć kluczowe znaczenie dla jej kondycji, wyglądu i ogólnego zdrowia. Kwasy w kosmetykach są często używane ze względu na ich zdolność do złuszczania, nawilżania, rozjaśniania, ochrony i rewitalizacji skóry. Poszczególne kwasy różnią się swoim składem chemicznym i działaniem, co pozwala na wybór odpowiednich składników, które spełniają konkretne potrzeby skóry.

 

 

W produktach marki SkinTra przetestowanych przez Wiadomości Kosmetyczne znajdują się rozmaite kwasy, w tym np. kojowy. Kwas kojowy to organiczny kwas pochodzenia roślinnego, który jest często stosowany w kosmetykach ze względu na swoje właściwości rozjaśniające skórę. Działa poprzez hamowanie produkcji melaniny, co może pomóc w redukcji przebarwień skóry spowodowanych słońcem, trądzikiem, starzeniem się lub nadmierną pigmentacją. Zazwyczaj należy go stosować ostrożnie i zgodnie z zaleceniami, ponieważ może powodować podrażnienia lub uczulenia skóry, jednak dzięki wysiłkom laboratoryjnym peeling kwasowy Destructor, zawierający właśnie kwas kojowy, można używać nawet w środku lata.

Innym kwasem, który znajduje się w kosmetykach SkinTra, jest kwas ferulowy. Kwas ferulowy to naturalny związek chemiczny z grupy fenolowych kwasów organicznych, występujący w roślinach. Jest powszechnie stosowany w kosmetykach ze względu na swoje liczne korzyści dla skóry. Kwas ferulowy działa jako silny przeciwutleniacz, chroniący skórę przed działaniem wolnych rodników i zapobiegając starzeniu się skóry. Dodatkowo, ma on właściwości przeciwnowotworowe, przeciwzapalne i rozjaśniające, co pomaga w redukcji przebarwień i plam pigmentacyjnych. Kwas ferulowy jest również znany z poprawy elastyczności skóry, zmniejszenia widoczności zmarszczek i usprawnienia struktury kolagenu. Jego dodatkową zaletą jest zdolność do wspomagania i stabilizacji innych składników kosmetycznych, takich jak witamina C i witamina E. Ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne i pielęgnacyjne, kwas ferulowy jest często wykorzystywany w produktach do pielęgnacji skóry, w tym w kremach, serum i tonikach.

 

 

Kwas laktobionowy to natomiast polihydroksykwas, który jest pochodną cukru mlekowego. Jest to składnik kosmetyczny o wielu zaletach dla skóry. Kwas laktobionowy działa jako silny przeciwutleniacz, pomagając w ochronie skóry przed uszkodzeniem spowodowanym przez wolne rodniki. Oprócz tego, ma on właściwości łagodzące i nawilżające, co przyczynia się do poprawy elastyczności i gładkości skóry. Kwas laktobionowy ma także zdolność do łagodzenia stanów zapalnych skóry, redukcji zaczerwienień i podrażnień. Działa również jako delikatne środek złuszczający, pomagając w usuwaniu martwych komórek skóry i poprawie tekstury skóry. Kwas laktobionowy jest powszechnie stosowany w produktach do pielęgnacji skóry, takich jak kremy, serum i maski, ze względu na swoje wszechstronne właściwości i łagodność. Może być stosowany na różne typy skóry, w tym na skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień i skórę dojrzałą.

Coś dla miłośników ekologii

Warto zwrócić uwagę na działania odpowiedzialne społecznie marki SkinTra. Czy kosmetyki, poza ekologicznymi opakowaniami, etykietami i surowcami, mogą podjąć dodatkowe działania na rzecz ochrony naszej planety? Oczywiście, istnieje wiele innych możliwości, takich jak ograniczenie plastiku w opakowaniach czy zbędnych pudełeczek ochronnych. To właśnie w te działania angażuje się marka SkinTra, jednak brand zdecydował się pójść o krok dalej. Wspierają on bowiem Las na Zawsze, fundację zajmującą się sadzeniem nowych lasów na terytorium Polski. Fundacja wykorzystuje nieużytki w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących lasów. Sadzą głównie odporne na warunki środowiskowe drzewa liściaste, ale także drzewa owocowe, krzewy i rośliny runa leśnego, aby stworzyć bioróżnorodne i bardziej odporne na czynniki środowiskowe nowe lasy. Co więcej, ilość drzew na hektar jest ograniczona do maksymalnie 2 tysięcy sadzonek, aby korony drzew i system korzeniowy mogły się swobodnie rozwijać bez zbędnych przeszkód. 

Po posadzeniu nowego lasu jest on monitorowany i w razie potrzeby odpowiednio wspierany. Istotne jest również zabezpieczenie prawne, które utrudnia wycinkę roślinności. Nawet jeśli do takiego zdarzenia dojdzie, naliczane są kary finansowe, które gwarantują ponowne zalesienie. Za każdy wyprodukowany kosmetyk SkinTra posadzone zostanie 0,5 m² lasu, włączając w to kosmetyki opuszczające fabrykę, nie tylko sprzedawane klientom, ale także przekazywane na cele PR-owe.

Promocja
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Ciało
03.07.2023 00:00

Testowane przez WK. Coloris Velvetic Plastry do depilacji z formułą Strong i mentolem

Wysokiej jakości plastry do depilacji woskiem wyróżniają się doskonałym wykonaniem i są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Istotne jest wykorzystanie wysokogatunkowych materiałów, które zapewniają skuteczną i bezpieczną depilację. Takie właśnie materiały i składniki wykorzystano przy produkcji nowego produktu marki Velvetic — plastrów do depilacji z mentolem i formułą Strong.

Dobre plastry do depilacji woskiem charakteryzują się wysoką dbałością wykonania i są wyprodukowane z materiałów o doskonałej jakości. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów jest kluczowe, aby zapewnić skuteczną i bezpieczną depilację.

Przede wszystkim, dobre plastry są wykonane z wytrzymałego materiału, który nie pęka ani rozrywa się podczas użytkowania. To oznacza, że można je aplikować na skórę i mocno docisnąć, aby zapewnić maksymalną przyczepność do włosków. Wytrzymałe plastry są także bardziej odporne na rozerwanie podczas usuwania, co minimalizuje ryzyko pozostawienia resztek wosku na skórze.

Kolejną istotną cechą jest elastyczność materiału. Dobre plastry są wykonane z miękkiego i elastycznego materiału, który doskonale dopasowuje się do konturów ciała. To umożliwia precyzyjne nakładanie plastra na wybrane miejsce, niezależnie od kształtu czy zakrzywienia skóry. Elastyczność materiału pozwala również na komfortowe i bezbolesne zdjęcie plastra, minimalizując ryzyko podrażnień.
 

Velvetic plastry do depilacji z formułą Strong

Dodatkowo, dobre plastry do depilacji woskiem są zaprojektowane tak, aby nie powodować podrażnień skóry. Wykorzystuje się hipoalergiczne materiały, które są delikatne nawet dla wrażliwej skóry. Unika się używania substancji drażniących, takich jak parabeny czy sztuczne barwniki, które mogą wywoływać reakcje alergiczne lub podrażnienia. Dzięki temu plastry są bezpieczne w użyciu i mogą być stosowane przez osoby o różnym typie skóry.

Ważne jest również, aby dobre plastry do depilacji woskiem były łatwe w użyciu. Miękki i elastyczny materiał ułatwia precyzyjne rozłożenie plastra na skórze, zapewniając dobrą przyczepność do włosków. Ponadto prosty system aplikacji i usuwania sprawia, że proces depilacji jest szybki i wygodny. Dobre plastry nie pozostawiają resztek wosku na skórze i można je łatwo usunąć bezboleśnie.

Podsumowując, dobre plastry do depilacji woskiem są wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałego i elastycznego materiału, który nie powoduje podrażnień skóry. Zapewniają łatwe i precyzyjne aplikowanie oraz usuwanie, minimalizując ryzyko podrażnień. Dzięki nim depilacja staje się bardziej skuteczna i komfortowa.

Plastry do depilacji Velvetic spełniają wszystkie te warunki. Są oparte na formule Strong, która gwarantuje niezwykle skuteczną, precyzyjną i długotrwałą depilację. Zostały one specjalnie stworzone z myślą o osobach o wrażliwej skórze, dlatego nie zawierają barwników ani kompozycji zapachowych, które mogą powodować podrażnienia. Regularne korzystanie z tych plastrów pozwoli zauważyć, że odstępy między depilacjami mogą się wydłużyć nawet do 6 tygodni, a odrastające włoski będą słabsze. Ponadto, produkt został wzbogacony chłodzącą formułą z mentolem, która zapewni uczucie komfortu i ukojenia nawet dla najbardziej delikatnej skóry.

Mentol i efekt chłodzenia

Dlaczego właśnie mentol znalazł zastosowanie w plastrach Velvetic? Mentol jest organicznym związkiem chemicznym, który często używany jest w produktach kosmetycznych, farmaceutycznych i spożywczych ze względu na swoje właściwości chłodzące. Wpływ mentolu na skórę jest efektem interakcji między tym związkiem a receptorami zimna na naszych komórkach nerwowych.

Głównym mechanizmem, dzięki któremu mentol powoduje uczucie chłodzenia na skórze, jest jego wpływ na receptory TRPM8 (transient receptor potential melastatin 8). Receptory te są kanałami jonowymi obecnymi na komórkach nerwowych odpowiedzialnych za odczuwanie temperatury. Receptory TRPM8 są szczególnie wrażliwe na niskie temperatury, a także na obecność mentolu.
 

Menthol Crystals

Kryształy mentolu: Miansari66, Public domain, via Wikimedia Commons

Kiedy mentol aplikowany jest na skórę, przenika przez warstwę naskórka i dociera do receptorów TRPM8. Mentol oddziałuje bezpośrednio na te receptory, powodując ich aktywację. W wyniku tego procesu, kanały TRPM8 otwierają się, co umożliwia napływ jonów wapnia do wnętrza komórki nerwowej.

Ten napływ jonów wapnia prowadzi do zmiany potencjału błonowego komórki nerwowej i inicjacji sygnału elektrycznego, który jest przekazywany do mózgu. Odczucie chłodzenia jest wynikiem interpretacji tego sygnału przez mózg jako reakcji na obniżenie temperatury.

Warto również wspomnieć, że mentol ma również działanie drażniące na receptory zimna, które nie są związane bezpośrednio z receptorami TRPM8. Oznacza to, że mentol może wpływać na inne ścieżki nerwowe związane z odczuwaniem chłodzenia.

W rezultacie aktywacji receptorów TRPM8 i innych receptorów zimna, odczuwamy uczucie chłodzenia na skórze po zastosowaniu produktów zawierających mentol. Ponadto, mentol ma również właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, dlatego często stosowany jest w produktach łagodzących podrażnienia skóry i mięśni.

Dodatkowo, mentol ma także właściwość działania wazodylatacyjnego, co oznacza, że powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. To zwiększa przepływ krwi w obszarze, na którym został zastosowany mentol, co dodatkowo wzmacnia odczucie chłodzenia.

Efekt chłodzący mentolu jest subiektywnym odczuciem, które może różnić się w zależności od indywidualnej wrażliwości osoby. Odczucie chłodzenia jest tym intensywniejsze, im większe jest stężenie mentolu oraz im dłużej pozostaje na skórze. Dlatego produkty zawierające mentol, takie jak żele chłodzące czy gumy do żucia, są często stosowane w celu odświeżenia i złagodzenia uczucia dyskomfortu.

Dlaczego warto wybrać plastry do depilacji?

Depilacja włoskiem jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania niechcianych włosków na ciele. Jest to proces, który polega na wyrwaniu włosa z korzeniem za pomocą specjalnego wosku, który przykleja się do włosa i następnie zostaje gwałtownie odciągnięty. Choć depilacja woskiem jest zazwyczaj bolesna i czasochłonna, ma wiele zalet, w tym zdolność do zmniejszenia ilości odrastających włosków.

Proces depilacji włoskiem przyczynia się do osłabienia i zaniku mieszków włosowych. Kiedy wosk jest aplikowany i ściągany, usuwa on zarówno widoczny część włosa, jak i korzeń. Powtarzanie tego procesu regularnie może wpływać na osłabienie mieszka włosowego. W miarę osłabiania mieszka, włos staje się cieńszy i słabszy, co sprawia, że jest bardziej podatny na uszkodzenia i wypadanie. Odrastające włoski po depilacji zwykle pojawiają się po pewnym czasie, gdy mieszki włosowe zaczynają odbudowywać włosy. Jednak niektórzy ludzie zgłaszają, że po wielokrotnym stosowaniu depilacji włoskiem ich włoski stają się słabsze i rzadsze.

Depilacja włoskiem może również zmniejszać ilość odrastających włosków poprzez usunięcie ich razem z korzeniem. Gdy włos zostaje wyrwany w całości, nowy włos musi odrastać od podstawy, a nie od przyciętego końca. Ten proces odrastania zajmuje więcej czasu i może powodować, że nowe włosy stają się cieńsze i bardziej delikatne.

Kolejnym sposobem, w jaki depilacja włoskiem może zmniejszać ilość odrastających włosków, jest redukcja aktywności mieszka włosowego. Podczas depilacji włoskiem dochodzi do uszkodzenia naskórka i otaczających struktur, takich jak naczynia krwionośne. To może prowadzić do zmniejszenia aktywności mieszka włosowego i spowolnienia wzrostu włosa. Naturalny cykl wzrostu włosa składa się z trzech faz: anagenu (faza aktywnego wzrostu), katagenu (faza przejściowa) i telogenu (faza spoczynku). W zależności od fazy wzrostu, w jakiej znajduje się włos, może być bardziej lub mniej widoczny na skórze. Depilacja włoskiem może wpływać na synchronizację faz wzrostu włosów, co może powodować pozorne zmniejszenie ilości odrastających włosków.

Ważne jest jednak zauważyć, że depilacja włoskiem nie jest permanentnym rozwiązaniem i nie eliminuje włosków na zawsze. Mieszki włosowe mają zdolność do regeneracji i odrastania nowych włosów. Dlatego konieczne jest regularne powtarzanie depilacji w celu utrzymania gładkiej skóry.

Kombinacja chłodzącego efektu mentolu, doskonałej jakości włókniny, na której nałożony został wosk, właściwości przyczepne samego wosku i hipoalergiczny charakter całości powoduje, że warto przyjrzeć się plastrom Velvetic bliżej. Są nie tylko stosunkowo unikatowe w swojej kategorii, ale także bardzo efektywne. Jak bardzo? Zobaczcie na filmiku!

Promocja
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
20. wrzesień 2023 22:45