HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci handlowe

 

23 kwietnia 2021, 15:18Irlandzki Lidl poinformował o akcji na swoim profilu na Instagramie

Irlandzki Lidl poinformował o akcji na swoim profilu na Instagramie (fot. IG Lidl Ireland)

Blisko połowy dziewcząt w Irlandii w wieku od 12 do 19 lat nie stać na zakup środków higienicznych, które są niezbędne w czasie okresu. Z problemem ubóstwa menstruacyjnego w tym kraju walczy sieć handlowa Lidl - czytamy w dziale Kobieta gazeta.pl.

Ubóstwo menstruacyjne to także poważny problem na świecie. Jego skutki widzą kolejne rządy na świecie. Darmowe środki higieniczne w szkołach i na uczelniach oferowane są między innymi w Szkocji, Francji, Nowej Zelandii czy Wielkiej Brytanii.

Teraz do walki z nim stanął też irlandzki Lidl we współpracy z organizacjami Homeless Period Ireland i The Simon Communities of Ireland.

"Z dumą ogłaszamy, że jesteśmy pierwszym dużym sprzedawcą detalicznym na świecie, który we współpracy z @homelessperiodireland oferuje bezpłatne produkty w sklepach w całym kraju w celu zwalczania ubóstwa okresowego. Badanie Plan International przeprowadzone na młodych kobietach w Irlandii wykazało, że prawie 50 procent dziewcząt w wieku od 12 do 19 lat miało trudności z płaceniem za produkty higieniczne. Nasza nowa inicjatywa oznacza, że ​​potrzebujący będą mogli co miesiąc ubiegać się o specjalny kupon na bezpłatne opakowanie podpasek lub tamponów na klienta za pośrednictwem aplikacji Lidl Plus" - napisała sieć na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Sieć Lidl jest pierwszym dużym detalkistą, który zobowiązał się do wydawania każdego miesiąca jednego darmowego opakowania podpasek lub tamponów na osobę. Darmowe środki higieniczne w irlandzkim Lidlu będą wydawane już od 3 maja 2021 roku. Kupony na tampony i podpaski są dostępne za pośrednictwem aplikacji Lidl Plus i będą odnawiane co miesiąc. Przewidziane jest jedno opakowanie na jedną kobietę. Taki kupon należy okazać w sklepie przy kasie.

Ubóstwo menstruacyjne dotyczy też naszego kraju. Jak wynika z badań Kulczyk Foundation, nawet co piątej kobiecie w Polsce zdarza się nie mieć pieniędzy na zakup podpasek czy tamponów. O problemie tym i padsharingu pisaliśmy na wiadomoscikosmetyczne.pl tutaj.

Z kolei według danych Akcja Menstruacja ok. pół miliona kobiet w Polsce z powodu ubóstwa nie ma dostępu do niezbędnych podczas miesiączki środków higienicznych. Organizacja dociera do szkół, w których prowadzi projekt "Hej dziewczyny" polegający na zapewnianiu osobom uczącym się stałego dostępu do produktów menstruacyjnych - pisaliśmy o tym tutaj.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony