REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

TRENDY

 

1 lipca 2022, 10:31wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W minionym miesiącu dużym zainteresowaniem cieszyły się teksty dotyczące sieci DM oraz Super-Pharm, a także artykuł o upadłości Revlonu oraz wywiad z prezesem firmy Eurus.

W minionym miesiącu dużym zainteresowaniem cieszyły się teksty dotyczące sieci DM oraz Super-Pharm, a także artykuł o upadłości Revlonu oraz wywiad z prezesem firmy Eurus. (fot. Shutterstock)

Czerwiec przyniósł dużo słońca i wakacyjnego oddechu, ale w branży kosmetycznej wciąż dużo się dzieje. W minionym miesiącu hitami na naszym portalu były teksty dotyczące sieci DM (wywiad odkrywający nieco strategię firmy w Polsce) oraz Super-Pharm (zmiana na stanowisku prezesa), a także artykuł o upadłości Revlonu oraz wywiad z szefem Eurusa. Poniżej przedstawiamy zestawienie dziesięciu najczęściej czytanych tekstów na  wiadomoscikosmetyczne.pl w czerwcu 2022 r. Ranking stworzyliśmy na podstawie Google Analytics.

1. W Super-Pharm stanęły stacje refill Yope

Stacje refill to ważny, ekologiczny trend. Super-Pharm umieścił w niektórych swoich placówkach stacje refill Yope. Jeden taki automat pozwala rocznie uzupełnić 30 tys. litrów płynu, co odpowiada 60 tys. nowych butelek.

2. Najczęściej śledzone trendy kosmetyczne w ciągu ostatnich 12 miesięcy [RANKING]

W branży kosmetycznej jak wszędzie obowiązuje moda, która regularnie się zmienia. Platforma Hey Discount sporządziła ranking najlepszych trendów kosmetycznych ostatnich 12 miesięcy. Okres analizy kończy się na początku kwietnia 2022 roku.

3. Maciej Pawłowski, Eurus: Uruchamiamy platformę sprzedażową B2B, wprowadzamy do oferty marki ukraińskie

Prezes Eurus, Maciej Pawłowski opowiedział redaktor Annie Zawadzkiej o obecnej kondycji firmy, wpływie wojny w Ukrainie na biznes, a także aktualnej sytuacji marek Natura Siberica i Babuszka Agafia oraz o dalszych planach dystrybucyjnych i rozwoju portfolio, m.in. o marki ukraińskiej firmy Elfa Group.

4. Super-Pharm z nową prezes. Stanowisko objęła Monika Kolaszyńska

Nową prezes z czerwca została Monika Kolaszyńska, związana z Super-Pharm od 2020 roku. Zastąpiła Adama Kołodziejczyka, który zdecydował się obrać inna ścieżkę kariery.

5. Marka Pharmaceris wchodzi do Izraela, Jordanii, Chorwacji, Portugalii i Rumunii

Kosmetyki z portfolio polskiej firmy Dr Irena Eris są dostępne w niemal 70 krajach świata. Spółka poinformowała, że jej marka dermokosmetyczna Pharmaceris wchodzi do dystrybucji aptecznej w kolejnych pięciu krajach: Izraelu, Jordanii, Chorwacji, Rumunii i Portugalii.

6. Globalne trendy konsumenckie 2022 według Euromonitor International

W ostatnich dwóch latach zmiana jest jedyną stałą na globalnym rynku konsumenckim. Świat powoli wraca do normalności i autorzy raportu Euromonitor International, Top 10 Global Consumer Trends 2022, postanowili opisać 10 najważniejszych ścieżek, jakimi poruszać się będą konsumenci w 2022 r. i latach następnych.

7. Revlon ogłasza upadłość

Choć ten amerykański gigant kosmetyczny z problemami zmagał się już od kilku lat, to złożenie przez Revlon wniosku o upadłość zelektryzowało cała branżę. O tej sprawie będziemy pisać jeszcze wielokrotnie na naszym portalu.

8.  Hebe z czterema statuetkami Drogeria Roku 2022

Ponad 30-osobowe jury plebiscytu Drogeria Roku 2022, złożone z menedżerów reprezentujących firmy kosmetyczne wybrało zwycięzców w tegorocznej edycji rankingu. Rekordzistką okazała się sieć Hebe, która zwyciężyła w aż czterech kategoriach.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony