StoryEditor
Drogerie
02.03.2023 00:00

Rossman króluje w 8. edycji Rankingu Popularności Sieci Handlowych w Polsce

VIII edycja „Rankingu popularności sieci handlowych w Polsce” prezentuje podmioty, które cieszyły się największym zainteresowaniem wśród konsumentów w roku 2022. / Listonic
Postępujący kryzys finansowy ma niebagatelny wpływ na branżę handlową. Konsumenci i konsumentki coraz szczegółowiej planują zakupy i analizują swoje wydatki, a konkurencja między sieciami handlowymi nasila się. Odpowiedź na pytanie, które sieci najczęściej odwiedzają Polacy i ile w nich wydają, można znaleźć w najnowszym raporcie Listonic.

W tegorocznym Rankingu Popularności Sieci Handlowych autorstwa Listonic (aplikacji pozwalającej na organizowanie list zakupowych) miejsca na podium zajęły Lidl, Biedronka i Auchan — dyskonty, w których oferta kosmetyczna zajmuje istotne miejsce. Spadek z tych trzech marek zaliczył jednie Auchan, co wiązać się może z problemami PRowymi po wybuchu wojny w Ukrainie i zwlekaniu sieci z opuszczeniem Rosji; Auchan uzyskał wynik na poziomie 7 proc. objęcia list zakupowych. Drugie miejsce zajęła Biedronka, która dzięki skokowi popularności o 9 punktów procentowych zdobyła wynik końcowy 34,17 proc. Złoto natomiast zdobywa Lidl, który objął aż 35,2 proc. zanalizowanych przez Listonic list zakupowych.

Czytaj także: L‘Oréal i Lidl wprowadzają koncepcję działu kosmetycznego Beauty Box

Interesujące są także wyniki dyskontów niespożywczych, w których także znajdują się regały z kosmetykami — Pepco, Dealz i Action zajęły podium, z wynikami kolejno 48,58 proc., 38,29 proc. i 4,96 proc. Latami wyczekiwany w Polsce Primark, zaskakująco, uzyskał wynik w wysokości zaledwie 1,58 proc. (sieć posiada bardzo rozwiniętą ofertę beauty, podobnie jak Dealz i Action).

Czytaj także: Pepco i Dealz potwierdzają plany ekspansji w Polsce, Action zapowiada otwarcie ponad 80 sklepów w 2023 roku


W kategorii drogeryjnej, bardziej interesującej dla branży beauty, bezapelacyjne pierwsze miejsce zdobywa Rossmann, który zdeklasował konkurencję z wynikiem 92,17 proc. zanalizowanych list zakupowych. Zaszczytne drugie — a jednocześnie bardzo odległe — miejsce zajmuje Hebe (6,09 proc.), a na trzecim miejscu plasuje się Super-Pharm z wynikiem tuż poniżej 1 proc. Za podium znalazły się Natura (0,79 proc.) i świeżak na polskim rynku, dm drogerie markt (0,01 proc.). Warto wspomnieć, że Hebe, jako jedyna sieć drogeryjna, odnotowała wzrost popularności o ponad 1.7 punktów procentowych w porównaniu do roku 2021.

Czytaj także: Drogerie Hebe w ocenie konsumentów mają najszerszą ofertę polskich kosmetyków

Jak przeczytać można w raporcie Listonic, "w 2022 roku na polskim rynku działało ponad 6 tys. drogerii, czyli o prawie 150 mniej niż w 2021. Część działających do tej pory detalistów nie znajduje następców chętnych, by przejąć biznes. Przewagę na rynku zdobywają sieci drogerii z zagranicznym kapitałem. Rośnie konkurencja w e-commerce oraz innych kanałach sprzedaży, np. w dyskontach niespożywczych".

Czytaj także: Wejście do dyskontów stało się celem dla firm kosmetycznych

Jeśli chodzi o to, co konsumenci i konsumentki wkładają do swoich koszyków zakupowych, to prym w kategorii drogeryjnej wiodą pasty do zębów, papier toaletowy, szampon, żel pod prysznic i podpaski — a więc produkty pierwszej potrzeby.

Pełen raport można pobrać na stronie Listonic.

Czytaj także: Promocje nie są sposobem na przyciągniecie klienta, który ubożeje [Raport Barometr e-Commerce]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
23.02.2024 13:55
Hebe promuje produkty z kategorii pielęgnacji włosów. Obniżkom cen towarzyszy katalog z poradami
Obniżki w Hebe w czasie obowiązywania oferty z katalogu „Piękne włosy jak od fryzjera” dotyczą m.in. produktów marek Yumi, Sessio, Prosalon, Sielanka i CeCe of Swedenwiadomoscikosmetyczne.pl
Hebe przygotowało katalog „Piękne włosy jak od fryzjera”, w którym prezentuje asortyment produktów do włosów dostępny w atrakcyjnych cenach. Znalazły się w nim zarówno profesjonalne produkty salonowe, jak i kosmetyki naturalne, a także porady zawierającej najnowsze kosmetyczne trendy w pielęgnacji, stylizacji i regeneracji. Oferta promocyjna obowiązuje do 13 marca.

Sieć Hebe, swoim najnowszym katalogiem zatytułowanym „Piękne włosy jak od fryzjera” pragnie zwrócić uwagę na swoją promocyjną ofertę w zakresie pielęgnacji, regeneracji i stylizacji włosów. Wśród produktów zaoferowanych w atrakcyjnych cenach znalazły się hity drogerii, czyli kosmetyki do włosów kręconych i farbowanych, kosmetyki japońskie oraz naturalne. Katalog  zawiera też informacje dotyczące zwiększania objętości włosów, stylizacji i termoochrony, a także trendów związanych z odżywianiem i nawilżaniem włosów.

Fanom salonowej pielęgnacji włosów Hebe proponuje produkty takich marek jak: Wella Professionals, Joico, Olaplex, Biacré, Fanola, CHI i Prosalon.

Zwolennikom klasyków prosto z Azji poleca japoński rytuał pielęgnacji, w którym szczególną rolę pełni przede wszystkim zdrowa skóra głowy. W promocyjnej ofercie klienci znajdą takie produkty, jak nawilżająco-odżywczy szampon do włosów z sześcioma rodzajami masła i syropem klonowym Ahalo Butter Rich Moist Repair, nawilżająca keratyna do włosów Nadeshiko, szampon i odżywka do włosów The Aminorum, kuracja do włosów Salon Link czy peeling do skóry głowy Cocopalm Polynesian SPA.

image
wiadomoscikosmetyczne.pl

Obniżki dotyczą też produktów marek Yumi, Sessio, Prosalon, Sielanka czy CeCe of Sweden.

Dodatkowo konsumenci mogą wybierać z bogatej oferty produktów przeznaczonych do poszczególnych typów włosów: kręconych, farbowanych czy potrzebujących odświeżenia. Klientom, którzy do 13 marca 2024 roku zakupią dowolny produkt z katalogu „Piękne włosy jak do fryzjera” Hebe oferuje 15 proc. rabatu na akcesoria do włosów Hebe Professional.

Produkty objęte ofertą promocyjną dostępne będą do 13 marca 2024 r. w drogeriach, w sklepie internetowym hebe.pl oraz w aplikacji.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
22.02.2024 11:39
Drogeria DM w Krakowie zbierze pieniądze na sprzęt do ogrodu w przedszkolu
W ubiegłym roku drogerie DM zorganizowały w sumie siedem akcji kasjerskich, które wsparły lokalne społeczności łączną kwotą 195 186,88 złmat. prasowe
Krakowska drogeria DM organizuje akcję kasjerską, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu ogrodowego dla przedszkola. Za kasą w tym dniu usiądzie i klientów obsłuży Magdalena Kalinowska, reprezentująca przedszkole przy ul. Skośnej 2, które właśnie potrzebuje wsparcia w zbiórce funduszy na urządzenie ogrodu.

Krakowska drogeria DM mieszcząca się przy ul. Bunscha 19 organizuje tzw. akcję kasjerską, która odbędzie się w sobotę 24 lutego. Miedzy 11.00 a 12.00 za kasą usiądzie i klientów obsłuży Magdalena Kalinowska, reprezentująca Przedszkole Samorządowe nr 58, przy ul. Skośnej 2 z Krakowa. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup sprzętu ogrodowego dla przedszkola.

Akcje kasjerskie to autorskie wydarzenia, przy pomocy których drogerie DM angażują się w życie swojego najbliższego otoczenia, wspierają lokalne społeczności i budują dobre, sąsiedzkie relacje, wykraczające poza doświadczenia zakupowe.

Maciej Stanisławczyk, kierownik regionalny DM w Polsce mówi:

Idea tych akcji jest bardzo prosta i polega na budowaniu poczucia wspólnoty i zaangażowania pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami - kupującymi, darczyńcą i beneficjentem. My Polacy jesteśmy bardzo solidarnym narodem i chętnie pomagamy sobie nawzajem, dlatego Akcje Kasjerskie od samego początku cieszą się tak dużą przychylnością wśród naszych klientów i całego otoczenia, w którym funkcjonujemy jako marka. 

Tylko w ubiegłym roku drogerie DM zorganizowały w sumie siedem akcji kasjerskich, które wsparły lokalne społeczności łączną kwotą 195 186,88 zł. W tym roku akcja kasjerska odbyła się już w Krotoszynie. Tamtejsza drogeria zbierała pieniądze na obóz letni w Mrągowie dla dzieci z drużyny Cukrowniczego Klubu Sportowego w Zdunach.

Czytaj też: Drogeria DM w Krotoszynie zebrała pieniądze dla lokalnej drużyny sportowej (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Sam pomysł na organizację akcji kasjerskich narodził się w Niemczech i praktykowany jest przez DM od początku pojawienia się w Polsce.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. luty 2024 07:52