STREFA URODY

Zdrowie i relaks

KORONAWIRUS

 

21 września 2021, 08:53wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Szczepionka przeciw Covid już od 5 lat

Szczepionka przeciw Covid już od 5 lat (fot. Shutterstock)

Firmy Pfizer i BioNTech ogłosiły, że ich szczepionka przeciw Covid-19 może być stosowana u dzieci w wieku 5 - 11 lat – czytamy portalu Businessinsider. 

Już niebawem zostanie złożą wniosek o zatwierdzenie preparatu dla tej grupy wiekowej przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA). Koncerny będą zabiegać o zatwierdzenie szczepionki dla dzieci również u europejskiego i brytyjskiego regulatora rynku leków.

U najmłodszych będzie stosowana mniejsza dawka, około jednej trzeciej ilości podawanej obecnie osobom dorosłym. Testy kliniczne wykazały, że dzieci nabywają po tej dawce taką samą odporność na koronawirusa jak nastolatki i ludzie dorośli. Wyjaśniał wiceprezes Pfizera dr Bill Gruber. Ocenił również, że w obecnej sytuacji szczepienie dzieci przeciw koronawirusowi jest koniecznością.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony