REKLAMAFBK_Banner Główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

ŚWIAT

 

19 grudnia 2022, 11:39wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Superapteka Dr.Max w serbskim Nowym Sadzie

Superapteka Dr.Max w serbskim Nowym Sadzie (źródło: LinkedIn)

W ten weekend Dr.Max otworzył w Serbii drugą wielkopowierzchniową aptekę. Na 1,2 tys. m kw. oferuje ona ponad 16 tys. produktów. Tego typu formaty sieć rozwija od roku w Rumunii.

REKLAMALinomag testowane przez WK baner w tekście

Najnowsza apteka sieci Dr.Max Srbija została otwarta w ten weekend w mieście Nowy Sad, które przez Serbów jest nazywane Serbskimi Atenami. Ma ona powierzchnię 1,2 tys. m kw. i oferuje ponad 16 tys. produktów. To druga tego formatu apteka w Serbii. Pierwsza ruszyła w Belgradzie.

Wielkopowierzchniowe placówki Dr. Max już od jakiegoś czasu działają w Rumunii. Po otwarciu kolejnej, czwartej już  hiperapteki w Bukareszcie (16 grudnia) sieć aptek tego formatu liczy tam już 20 placówek.

Czytaj też: Dr. Max w Rumunii rozwija koncept hiperaptek

Dr.Max to największa sieć aptek w Europie Środkowo-Wschodniej, która działa w 8 krajach: Czechy, Słowacja, Polska, Rumunia, Włochy, Serbia, Bułgaria i Węgry. W Serbii działa od 2017 roku i obejmuje 187 aptek funkcjonujących pod szyldami: Dr.Max, Dren, Zlatni lav i Janja.

W Rumunii Dr.Max ma 650 aptek. Sieć jest też liderem na rynku aptek na Słowacji (gdzie po ostatnim przejęciu mają już ponad 400 placówek), a także największą siecią w Czechach. W Polsce Dr. Max zarządza drugą – pod względem liczby placówek – siecią apteczną grupującą apteki własne i franczyzowe.

Czytaj też: Dr.Max powiększa sieć franczyzową

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony