StoryEditor
Drogerie
05.09.2023 11:18

DM Drogerie Markt otwierają czwarty sklep we Wrocławiu

DM w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu / fot. dm
DM Drogerie Markt umacniają się we Wrocławiu, gdzie mieści się polski oddział firmy. 7 września otwierają tu swój kolejny sklep. Będzie to 18 drogeria DM w Polsce.

DM Drogerie Markt rozpoczęły działalność w Polsce 21 kwietnia 2022 r. i swój pierwszy sklep otworzyły we Wrocławiu w Centrum Handlowym Galaktyka.  

Druga drogeria powstał w Centrum Handlowym Marino we Wrocławiu przy ul. Paprotnej 6 grudnia 2022 r. w Centrum Handlowym Marino.

Kolejna 23 lutego 2023 r. przy ul. Strachocińskiej 184 we Wrocławiu (była to 10. drogeria DM w Polsce).

Kilka dni temu DM otworzyły dwie drogerie jednego dnia. 31 sierpnia do sieci dołączyły sklepy w Ropczycach i Legnicy.

DM-drogerie markt to jedna z największych sieci drogeryjnych w Europie. Sieć założył w 1973 roku prof. Götz W. Werner. Obecnie biznesem zarządza jego syn Christoph Werner. 

Siedziba firmy mieści się Karlsruhe w Niemczech. DM sprzedają kosmetyki, artykuły medyczne, artykuły gospodarstwa domowego i zdrową żywność. Szczególną uwagę przykładają do oferty dla dzieci i rodzin. 

Do końca 2023 r. DM chcą mieć w Polsce 23 placówki i przeznaczą na to 60 mln zł. 

Czytaj więcej: DM-drogerie markt do końca 2023 r. wydadzą na ekspansję w Polsce 60 mln zł

Asortyment DM to produky do pielęgnacji twarzy i ciała, artykuły zdrowotne i higieniczne oraz produkty w kategoriach kosmetyki i perfumy, żywność, gospodarstwo domowe, usługi foto i karma dla zwierząt. Sieć ma w portfolio ma aż 28 marek własnych z różnych kategorii – od kosmetyków po karmę dla zwierząt, w sumie kilka tysięcy produktów.

Czytaj więcej: Jak produkować marki własne dla DM-drogerie markt i wprowadzić kosmetyki do sieci?

W sklepach DM oferuje ponad 12,5 tys. produktów, w sklepie internetowym ponad 18 tys. W polskich drogeriach DM znajduje się ponad 13 tys. produktów, zaś w sklepie online ponad 11,5 tys.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
25.02.2026 13:22
Rossmann w nowym koncepcie w Pasażu Łódzkim: inwestycja w nowoczesne doświadczenia zakupowe
Modernizacja drogerii Rossmann wpisuje się w długoterminową strategię Pasażu ŁódzkiegoRossmann

Pasaż Łódzki z sukcesem wzmacnia swoją ofertę w strategicznym segmencie zdrowia i urody. 20 lutego br. w centrum handlowym otwarta została gruntownie zmodernizowana drogeria Rossmann, działająca w nowym koncepcie i na powiększonej, niemal 500-metrowej powierzchni. Inwestycja ta stanowi odpowiedź na dynamicznie zmieniające się oczekiwania konsumentów i rosnący popyt w tej kategorii.

Nowoczesność i komfort w nowym koncepcie

Odświeżony format drogerii Rossmann odchodzi od tradycyjnego, magazynowego charakteru na rzecz nowoczesnej aranżacji i przytulnego designu. Celem metamorfozy było stworzenie bardziej komfortowego, spójnego i angażującego doświadczenia zakupowego.

image
Rossmann

Kluczowe zmiany obejmują:

  • przestrzeń tematyczna: aranżacja oparta o tematy przewodnie ściśle związane z pięknem i zdrowiem, ułatwiająca nawigację i orientację.
  • elementy sensoryczne: zastosowanie cieplejszej barwy oświetlenia, spokojnej oprawy dźwiękowej oraz kolorystyki opartej na cielistych i ciepłych tonacjach ma za zadanie wzmocnić skojarzenia z pielęgnacją i codziennym dbaniem o siebie.
  • usprawniona strefa kas: wyraźnie rozdzielone kasy tradycyjne i samoobsługowe, z większą przestrzenią na koszyki i lepiej wyeksponowanymi produktami impulsowymi i uzupełniającymi, usprawniające ścieżkę zakupową.
  • nowy szyld: logo marki zostało wzbogacone o hasło „Moja Drogeria”, mające na celu budowanie bliższej, emocjonalnej relacji z klientami.

Strategiczne wzmocnienie oferty

Modernizacja drogerii Rossmann wpisuje się w długoterminową strategię Pasażu Łódzkiego, której celem jest umacnianie pozycji w kluczowych kategoriach codziennych zakupów.

Modernizacje oraz wdrażanie konceptów, odpowiadających na zmieniające się oczekiwania klientów, stanowi ważny element strategii rozwoju centrów, którymi zarządzamy. Nowy format Rossmann jest przykładem inwestycji, która realnie podnosi jakość doświadczeń zakupowych – zarówno dzięki większej powierzchni, jak i nowoczesnej aranżacji – podkreśla Agata Stańkowska, head of leasing w Balmain Group.

image
Rossmann

Inwestycja w nowoczesny format drogerii jest również uzasadniona silną dynamiką rynkową. Według danych PRCH, w 2025 roku obroty w segmencie zdrowia i urody w centrach handlowych odnotowały wzrost o 5,9 proc rok do roku, co potwierdza stabilny popyt na produkty z tej kategorii. Pasaż Łódzki, działający na rynku od 2000 roku i oferujący około 100 sklepów, umacnia tym samym swoją rolę jako jedno z najważniejszych centrów codziennych zakupów w Łodzi.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Drogerie
24.02.2026 09:57
Marka dmBio z tytułem „Odkrycie Roku 2025” w plebiscycie Laur Konsumenta
DM Drogerie Markt

Produkty marki własnej dmBio w kategorii żywność – dania gotowe dla dzieci – zostały wyróżnione w ogólnopolskim plebiscycie Laur Konsumenta/Laur Klienta – Odkrycie Roku 2025. Nagroda została przyznana na podstawie ogólnopolskiego sondażu, w którym respondenci spontanicznie wskazują produkty zyskujące na popularności i budzące zaufanie. Wyróżnienie „Odkrycie Roku” trafia do marek relatywnie nowych na rynku, które w krótkim czasie zdobyły znaczące zainteresowanie konsumentów.

Plebiscyt Laur Konsumenta uznawany jest za jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów badawczych tego typu w Polsce. Jego metodologia opiera się na badaniu bez listy sugerowanych odpowiedzi, co oznacza, że uczestnicy samodzielnie wymieniają preferowane produkty. Taki model ogranicza efekt podpowiedzi i pozwala mierzyć realną świadomość marki oraz spontaniczne skojarzenia zakupowe. O przyznaniu tytułu „Odkrycie Roku” decydują zarówno wskazania konsumentów, jak i ocena redakcyjnej komisji weryfikacyjnej.

Kategoria żywności dla dzieci stanowi istotny segment oferty sieci DM Drogerie Markt, która rozwija działalność na polskim rynku. Segment ten odpowiada na rosnące zapotrzebowanie rodziców na produkty o kontrolowanym składzie, jakości ekologicznej i przejrzystym oznakowaniu. W praktyce oznacza to koncentrację na certyfikowanych surowcach oraz gotowych daniach przeznaczonych dla niemowląt i małych dzieci.

image

dm-drogerie markt otwiera 75. drogerię w Polsce. Nowy sklep w CH Avenida Poznań

Jak podkreśla Barbara Schmehl, dyrektorka obszaru marketingu i zakupów DM w Polsce, wyróżnienie ma szczególne znaczenie ze względu na jego konsumencki charakter. Wskazuje ona, że nagroda przyznawana bezpośrednio przez rodziców stanowi potwierdzenie zaufania do jakości i składu produktów dmBio. Firma traktuje wynik plebiscytu jako miernik skuteczności strategii opartej na rozwoju ekologicznej żywności dla najmłodszych.

Tytuł „Odkrycie Roku” przyznawany jest markom, które w relatywnie krótkim czasie od debiutu rynkowego osiągnęły ponadprzeciętną rozpoznawalność. Kryteria obejmują dynamikę zainteresowania konsumentów oraz analizę ekspercką. W praktyce oznacza to, że wyróżnione produkty muszą wykazać się zarówno widocznym wzrostem popularności, jak i pozytywną oceną jakościową.

Sieć DM rozwija obecnie portfolio obejmujące kilkadziesiąt marek własnych w różnych segmentach – od żywności i produktów dla dzieci, przez kosmetyki i pielęgnację, po artykuły gospodarstwa domowego. Wśród nich znajdują się m.in. dmBio, alverde, Balea, Babylove, Denkmit oraz Profissimo. Rozbudowa marek własnych pozostaje jednym z kluczowych elementów strategii sieci, która pozycjonuje się jako detalista oferujący szeroki asortyment produktów rodzinnych w ramach jednolitego modelu jakościowego.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. luty 2026 19:14