REKLAMATestowane przez WK

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Od lewej: Witold Lelental, członek zarządu Super-Pharm, Przemysław Woźniak, wiceprezes sieci drogerii Natura, Magdalena Mularuk, dyrektor marketingu sieci Hebe (zwycięzca - Hebe CH Wroclavia), Rafał Szmuc, dyrektor zarządzający sieci Sekret Urody, Jarosław Oleszczuk, właściciel drogerii Laboo w Siedlcach, Katarzyna Bochner z Wiadomości Kosmetycznych

Od lewej: Witold Lelental, członek zarządu Super-Pharm, Przemysław Woźniak, wiceprezes sieci drogerii Natura, Magdalena Mularuk, dyrektor marketingu sieci Hebe (zwycięzca - Hebe CH Wroclavia), Rafał Szmuc, dyrektor zarządzający sieci Sekret Urody, Jarosław Oleszczuk, właściciel drogerii Laboo w Siedlcach, Katarzyna Bochner z Wiadomości Kosmetycznych (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Wybraliśmy zwycięzców 9 edycji konkursu Drogeria Roku. Statuetki dla sieci drogeryjnych oraz indywidualnych drogerii zostały wręczone podczas uroczystej gali wieńczącej pierwszy dzień Kongresu Rynku FMCG. Po raz pierwszy wybraliśmy także Najlepszego Dystrybutora Kosmetyków.

REKLAMALaura Conti_baner w artykule

W tym roku do konkursu zgłosiło się ponad 60 drogerii w różnych formatach, od niespełna 50-metrowych do 600-metrowych gigantów. Niemal wszystkie placówki są związane z sieciami drogeryjnymi. Albo do nich należą, albo współpracują na zasadzie franczyzy lub stowarzyszenia.

Po raz pierwszy w historii konkursu swoje drogerie zdecydowały się zgłosić sieci handlu nowoczesnego takie, jak Hebe, Kontigo i Super-Pharm, które do tej pory rywalizowały o tytuł Drogerii Roku tylko jako sieć, nigdy nie startowały w rankingu indywidualnych sklepów.

Wszystkie drogerie, które zgłosiły się do konkursu odwiedzili na zlecenie „Wiadomości Kosmetycznych” audytorzy firmy Modus. Podczas tych wizyt wypełniali ankiety, biorąc pod uwagę wygląd zewnętrzny placówek, ich czystość, wyposażenie, obsługę i udogodnienia dla klientów. Na tej podstawie oraz kierując się własnym doświadczeniem redakcja „Wiadomości Kosmetycznych” zdecydowała się na wskazanie finałowej szesnastki.

Zwycięzców w każdej kategorii wybrało profesjonalne jury złożone z 22 menedżerów reprezentujących polskie i międzynarodowe firmy kosmetyczne. Jurorzy wybrali także najlepsze sieci drogeryjne w 9 kategoriach. Zwycięzców poznaliśmy podczas 12. Kongresu Rynku FMCG w Warszawie, na wieczornej gali, 28 maja br.

Oto zwycięzcy konkursu Drogeria Roku 2019 w kategoriach placówek indywidualnych:

DROGERIA MAŁEGO FORMATU

ZWYCIĘZCA:

Endorphine, Bytom, CH Agora  

FINALIŚCI:

Drogeria Poziomka, Gorzyczki, ul. Raciborska 17  

Kontigo, Poznań, CH Avenida  

Kosmeteria Ewa, Kluczbork, ul. Rynek 2  

Sekret Urody, Białka Tatrzańska, ul. Środkowa 178   

DROGERIA ŚREDNIEGO FORMATU

ZWYCIĘZCA: 

Kontigo, Warszawa, CH Wola Park  

FINALIŚCI:

Jasmin, Lipowa, Centrum Lipowa    

Jawa, Warszawa, ul. Chełmska 9 

Natura, Busko-Zdrój, Plac Zwycięstwa 11/12

Super-Pharm, Kraków, CH Serenada  

Vica, Wołów, ul. Przechodnia 4  

DROGERIA DUŻEGO FORMATU

ZWYCIĘZCA:

Hebe, Wrocław, CH Wroclavia

FINALIŚCI:

Laboo, Siedlce, Galeria Siedlecka  

Natura, Biała Podlaska, CH Rywal

Sekret Urody, Lublin, ul. Onyksowa 6

Super-Pharm, Poznań, CH Posnania

Jury konkursu przyznało również tytuł Drogerii Roku SIECIOM DROGERYJNYM w 9. kategoriach. Oto zwycięzcy: 

Najbardziej innowacyjny koncept drogeryjny ROSSMANN

Za wizerunek, komunikację z klientami, skalę biznesu, osiągnięcia i pomysły. Za wybór własnej ścieżki rozwoju, wyznaczanie trendów w obszarze promocji oraz doskonałe połączenie działalności tradycyjnej z e-commerce.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony