REKLAMAWebinar Relex WH baner głowny

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Najczęściej czytane teksty w sierpniu na portalu wiadomoscikosmetyczne.pl.

Najczęściej czytane teksty w sierpniu na portalu wiadomoscikosmetyczne.pl. (fot. Shutterstock)

Okres wakacyjny za nami, a jesień przyniesie branży kolejne wyzwania. Wszyscy zaangażowani w biznes kosmetyczny śledzą, to co mówią przedstawiciele Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego oraz pozostali gracze rynkowi. Wszyscy chcą wiedzieć jakie zmiany i wyznawania przyniosą najbliższe miesiące. Poniżej przedstawiamy zestawienie dziesięciu najczęściej czytanych tekstów na portalu wiadomoscikosmetyczne.pl w sierpniu 2022 r. Ranking stworzyliśmy na podstawie Google Analytics.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

1. Blanka Chmurzyńska-Brown, Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego: Mogą upaść setki firm kosmetycznych

Ten tekst okazał się najczęściej czytanym artykułem na naszym portalu w sierpniu. Rewizja rozporządzenia kosmetycznego będzie bardzo bolesna i dla przemysłu i dla konsumenta, jeśli projekty Komisji Europejskiej zostaną wdrożone w obecnym kształcie – ostrzegała Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

2. Sprawdź receptury swoich kosmetyków. Te składniki będą zakazane!

Platforma Coslaw.eu – analizująca unijne przepisy dla sektora kosmetycznego – publikuje listy składników, które będą zakazane do stosowania w produktach kosmetycznych. Wskazuje też producentom kosmetyków, jakie zmiany w legislacji kosmetycznej Komisja Europejska planuje jeszcze w tym roku. Marki muszą już sprawdzić formuły swoich produktów i sprawdzić, czy spełniają najnowsze ograniczenia. Jeśli nie, należy rozpocząć proces zmiany receptur, zwłaszcza że w niektórych przypadkach nie będzie czasu na adaptację do ogłoszonych przepisów.

3. Facebook kończy z funkcją Live Shopping, czyli ze sprzedażą na żywo

Od 1 października 2022 r. na Facebooku nie będzie już można korzystać z funkcji Live Shopping umożliwiającej oznaczanie produktów w transmisjach sprzedażowych na żywo. Nadal funkcja ta będzie dostępna na Instagramie. Facebook i Instagram kierują się w stronę krótkich form wideo (Reels).

4. Właściciele znanych firm kosmetycznych na liście „50 po 50” Forbesa

Twórcy i szefowie firm kosmetycznych Dr Irena Eris, Ziaja, Bielenda, Yonelle, Inglot, Hagi Cosmetics, Tołpa znaleźli się na liście „50 po 50” przygotowanej przez magazyn Forbes. To plebiscyt prezentujący znane osoby, które będąc już w dojrzałym wieku, dokonały zmian w swoim zawodowym życiu i osiągnęły sukces.

5. Aneta Olędzka, Milton CDI: Polscy konsumenci szukają kosmetyków dających szybkie efekty

Polski rynek kosmetyczny jest nasycony, ale nadal jest na nim miejsce na nowe, interesujące marki. Takie nowości sprowadza do Polski firma Milton CDI. O potencjale polskiego rynku kosmetycznego i otwartości na nowe brandy opowiedziała Aneta Olędzka, prezes firmy.

6. 100 dni DM-Drogerie Markt na polskim rynku

Minęło już 100 dni funkcjonowania sieci DM-Drogerie Markt w Polsce. Okazuje się, że zapowiedzi prezesa sieci, Christopha Wernera, były szczere i nie mamy do czynienia z agresywną ekspansją. Podsumujmy pierwsze 100 dni działalności sieci DM w Polsce.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony