StoryEditor
Rynek i trendy
28.06.2024 10:07

TOP 10 czerwca 2024: Jakub Biel i afera z Biedronką, nowy park handlowy pod Warszawą i skandal z pracą niewolniczą dzieci na plantacjach jaśminu

W na zmianę gorącym i deszczowym czerwcu naszych Czytelników i Czytelniczki zajmowała kontrowersja związana z Jakubem Bielem i Biedronką, doniesienia dotyczące pracy dzieci na plantacjach jaśminu, planowany park handlowy na granicy z Konstancinem-Jeziorną ... i co jeszcze?
 1. Nowy park handlowy pod Warszawą: na granicy z Konstancinem powstanie nowy obiekt

  Pod Warszawą, przy granicy Konstancina-Jeziorny, planowana jest budowa nowoczesnego centrum handlowego Quick Park. Inwestycja ta, obejmująca 35 sklepów na 5000 m², ma zaspokoić potrzeby mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców. Centrum ma przyciągnąć nie tylko mieszkańców z okolicy, ale również kupujących z pobliskich miejscowości i dzielnic, takich jak Góra Kalwaria, Ursynów i Piaseczno, dzięki dogodnemu dostępowi i szerokiej ofercie handlowej.
   
 2. Biedronka nie doceniła żartów Jakuba Biela o „paletozie”; dział prawny wezwał do usunięcia viralowych grafik z sieci

  Jakub Biel, twórca internetowy specjalizujący się w analizie treści marketingowych i konsultant, opublikował w sieci film, w którym sugeruje, że sieć dyskontów Biedronka zażądała usunięcia z jego profili w mediach społecznościowych zabawnych grafik. Grafiki te wyśmiewały "paletozę" – czyli ciągłe blokowanie alejek w sklepach paletami.
   
 3. Paweł Matecki i Marcin Jaskólski w zespole Notino

  Zespół Notino powiększył się o dwóch doświadczonych menedżerów: Pawła Mateckiego, Assortment Director, i Marcina Jaskólskiego, Division Director. Paweł Matecki wcześniej pracował w Reckitt Benckiser jako dyrektor trade marketingu oraz w L’Oreal jako sales channel manager food, odpowiadając za 18 klientów detalicznych. Marcin Jaskólski przez ponad 5 lat pełnił funkcję Head of eCommerce & Omnichannel Sales w L’Oreal, a także jest współwłaścicielem i dyrektorem rozwoju biznesu w start-upie Beztroska, oferującym ręcznie robione produkty dla dzieci.
   
 4. L’Oréal: Podjęliśmy natychmiastowe działania w związku z wykorzystywaniem pracy dzieci na plantacjach

  Koncern L’Oréal wydał oświadczenie w odpowiedzi na film dokumentalny BBC „Perfume’s Dark Secret”, który ukazał dzieci pracujące na egipskich polach kwiatowych, a wybrany jaśmin powiązał z dwoma luksusowymi domami perfumeryjnymi, w tym Lancôme. L’Oréal podkreślił, że „zawsze działa natychmiast” po zidentyfikowaniu problemów w łańcuchu dostaw i zaznaczył, że już w październiku ubiegłego roku ich bieżący proces monitorowania wykrył potencjalne naruszenia praw człowieka w Egipcie, zanim skontaktowała się z nimi BBC.
   
 5. Pierwszy w Europie pop-up Armani Power of Beauty został otwarty w Warszawie

  Marka Armani Beauty otworzyła swój pierwszy pop-up w Europie w warszawskiej galerii Westfield Arkadia. Uroczyste otwarcie Armani Power of Beauty odbyło się 5 czerwca, przyciągając wielu gości. Pop-up prezentował nowości, bestsellery oraz przykładowe looki wykonane produktami Armani Beauty. Podczas otwarcia, Marta Majcherek, brand business director Armani & Valentino HUB w L’Oréal, zapraszała do odkrywania świata marki.
   
 6. Czy kupujący kosmetyki kierują się trendami i czy ufają influencerom?

  Gdzie Polacy kupują kosmetyki, ile na nie wydają, i czy influencerzy wpływają na ich wybory, czy też bardziej ufają rekomendacjom sprzedawców w drogeriach? Na te pytania szukali odpowiedzi autorzy badania i raportu na temat zakupów kosmetyków. Zespół Selectivv Data Tank przeprowadził badanie, zadając respondentom kilkanaście pytań dotyczących ich zwyczajów, wyborów oraz czynników wpływających na decyzje zakupowe.
   
 7. Super-Pharm uruchomił drugi sklep Skin & Beauty [FOTOREPORTAŻ]

  Skin & Beauty by Super-Pharm to nowy koncept sklepów znanej sieci drogeryjno-aptecznej, który po długim oczekiwaniu otworzył swoją drugą placówkę w centrum handlowym Elektrownia Powiśle. Ta zabytkowa przestrzeń została przekształcona w kompleks handlowy, łączący sklepy, restauracje, apartamenty, biura i hotel, harmonijnie wpisując się w klimatyczną przestrzeń Warszawy.
   
 8. Beauty coLAB – aplikacja i platforma L’Oréal dla influencerów ruszyła

  Beauty coLAB to innowacyjna platforma stworzona przez grupę L’Oréal dla influencerów, oferująca konkursy, szkolenia i nowe możliwości współpracy z czołowymi markami kosmetycznymi. Obecnie dostęp do platformy możliwy jest wyłącznie na specjalne zaproszenie.
   
 9. WiseEuropa i Kosmetyczni [RAPORT]: Polskie firmy kosmetyczne są ponadprzeciętnie rentowne i odporne na kryzysy

  „Kosmetyczna Polska. Raport o stanie branży 2024” to publikacja przygotowana przez analityków z think tanku WiseEuropa na zlecenie i we współpracy z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego, oparta na danych z polskiego i europejskiego rynku. Raport wkrótce zostanie opublikowany, a my jako pierwsi przedstawiamy niektóre z jego wniosków na podstawie premierowej prezentacji fragmentów.
   
 10. Dlaczego kupujecie toksyczne kosmetyki na chińskich platformach? Influencerzy zaczynają edukować konsumentów

  Toksyczny makeup z Temu i Shein w Europie - kto na to pozwolił? - pyta Anna Gemma, internetowa twórczyni zajmująca się minimalizmem i etycznymi wyborami. Jej film, opublikowany na TikToku i YouTube, zdobył tysiące wyświetleń. Być może influencerzy, dzięki swoim zasięgom, będą w stanie uświadomić konsumentom szkodliwość produktów z chińskich platform. Mogą również zwrócić uwagę organów nadzoru, pytając: dlaczego te szkodliwe produkty trafiają na rynek i co robicie, aby chronić nas, konsumentów?
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
12.07.2024 15:43
Globalny rynek produktów do higieny jamy ustnej przechodzi „skinifikację”
Rynek produktów do higieny jamy ustnej komplikuje się w postępie geometrycznym.Pixelshot
„Skinifikacja”, czyli zmiana oblicza danej kategorii produktowej na podobną segmentowi pielęgnacji cery, dotknęła higienę jamy ustnej. Rynek produktów do higieny jamy ustnej osiągnie wartość 24,2 miliarda dolarów w 2024 roku i będzie rosnąć do 2034 roku w tempie 4,2 proc. rocznie, osiągając łącznie 36,4 miliarda dolarów, a to wszystko dzięki postępującej komplikacji tej kategorii.

Wzrost rynku produktów do higieny jamy ustnej napędzany jest przez rosnące zastosowanie wykałaczek dentystycznych, skrobaczek do języka i płukanek z fluorem, co przyczynia się do poprawy zdrowia jamy ustnej konsumentów. Jednakże znaczenie tej kategorii produktów jest znacznie bardziej holistyczne. Jak zauważa Michelle Chavez, wiceprezeska ds. innowacji w Accupac/Cobalt Labs:

Krajobraz opieki nad jamą ustną przechodzi znaczną transformację, stając się integralną częścią rutyn dbania o dobrostan konsumentów. Zdrowie jamy ustnej ma ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia, gdyż jama ustna jest dosłownie bramą do organizmu. Badania wykazały wyraźne związki między zdrowiem jamy ustnej a zdrowiem serca, metabolizmem i nawet zdrowiem mózgu, podkreślając, że opieka nad jamą ustną to coś więcej niż tylko higiena

Do 2034 roku Ameryka Północna będzie miała 27 proc. udziału w globalnym rynku produktów do higieny jamy ustnej, z czego Stany Zjednoczone będą stanowiły 84,1 proc. tego udziału. W Azji Wschodniej sektor ten będzie rósł w tempie 5,4 proc. rocznie, z dominacją Chin, które ostatecznie będą miały 57 proc. udziału w regionalnym rynku. Korea Południowa prognozowana jest na wolniejszy wzrost wynoszący 4,2 proc., podczas gdy rynek japoński będzie kształtowany przez starzejącą się populację, która będzie wymagała geriatrycznych rozwiązań dentystycznych.

Kategoria produktów do higieny jamy ustnej zaczyna coraz bardziej upodabniać się do kategorii pielęgnacji cery, wprowadzając innowacyjne składniki, zaawansowane formuły i nowe typy produktów dostosowane do konkretnych problemów zdrowotnych. Chavez dodaje, że ormaty i tekstury będą miały bardziej prozdrowotne pozycjonowanie, a będziemy obserwować coraz większy wpływ pielęgnacji skóry na składniki, estetykę oraz zróżnicowane rutyny na dzień i noc.

Peptydy stają się coraz bardziej popularne w produktach do higieny jamy ustnej. Jak wskazuje artykuł z 2023 roku opublikowany w czasopiśmie Bioengineering, “badania in vitro i in vivo sugerują, że peptydy mogą mieć korzystne efekty w leczeniu wczesnych zmian próchnicowych, wspieraniu przylegania komórek, zwiększaniu siły przylegania implantów dentystycznych oraz w inżynierii tkankowej jako promotory zdrowia przyzębia i środki przeciwdrobnoustrojowe.” Probiotyki również stanowią kluczowy obszar innowacji. Prewencja biofilmu jest istotna, jak podkreślono w przeglądowym artykule z 2024 roku w czasopiśmie Biofilms and Microbiomes: “Próchnica zębów jest powszechnie mediowana przez biofilm. Kluczową właściwością probiotyków jest zdolność do hamowania lub eliminowania wzrostu biofilmów i patogennych mikroorganizmów w jamie ustnej.”

Czytaj także: Dr Smile został ukarany przez Prezesa UOKiK grzywną 3,5 miliona złotych

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
10.07.2024 13:43
NIQ: 71 proc. użytkowników TikToka chce zapoznać się z produktem zareklamowanym w aplikcji
TikTok Shop może stać się liczącym się, globalnym kanałem sprzedaży.TikTok
NIQ, globalny lider w dziedzinie pomiarów i analityki danych, we współpracy z TikTokiem opublikował nowy, wszechstronny raport, który koncentruje się na funkcji zakupów w aplikacji – TikTok Shop. Raport ten nie tylko ukazuje zmieniającą się dynamikę zachowań zakupowych konsumentów, ale także dostarcza cennych informacji na temat tego, jak marki mogą skutecznie angażować swoje audytorium na jednej z najbardziej wpływowych platform społecznościowych.

Według badania NIQ Consumer Outlook na rok 2024, 55 proc. respondentów dokonuje bezpośrednich zakupów za pośrednictwem mediów społecznościowych lub platform streamingowych w celu nabycia artykułów spożywczych i gospodarstwa domowego. Korzystanie z tych usług eliminuje konieczność odwiedzania sklepów stacjonarnych i oszczędza czas na dojazdy.

Badanie wykazało również, że 43 proc. zakupów online dokonywanych przez Millenialsów i pokolenie Z odbywa się za pośrednictwem aplikacji na smartfony. Użytkownicy TikToka są o 48 proc. bardziej skłonni odkrywać i natychmiast kupować nowe produkty niż użytkownicy innych platform społecznościowych/wideo, co podkreśla rolę TikToka jako katalizatora zaangażowania konsumentów. Z 62 proc. respondentów zaznajomionych z TikTok Shop i 68 proc. otwartych na dokonywanie zakupów przez tę platformę, TikTok stał się kluczowym graczem na rynku e-commerce, oferując płynne doświadczenie zakupowe dla otwartej publiczności.

Po zobaczeniu reklamy zakupowej na TikToku, 71 proc. użytkowników twierdzi, że jest skłonnych podjąć działania poza platformą w celu dalszego poznania produktu/marki, co podkreśla zdolność platformy do wywoływania zainteresowania i odkrywania marek. Co ciekawe, 2 na 5 użytkowników, którzy odkrywają produkt na TikToku, decyduje się odwiedzić sklepy stacjonarne, aby dokonać zakupu, co pokazuje wpływ platformy na offline’owe zachowania konsumentów. TikTok Shop stał się nie tylko miejscem zakupów online, ale także istotnym narzędziem kierującym ruch do sklepów fizycznych.

Czytaj także: TikTok rewolucjonizuje tworzenie treści. Nowe narzędzia AI dla twórców i marek

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
15. lipiec 2024 01:47